Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hívők, ti hogy fogadnáto...

Isten hívők, ti hogy fogadnátok az ilyeneket gyerekeitektől?

Figyelt kérdés

Ha gyereketek érdeklődne a wicca vagy más újpogány vallások iránt. Elmondaná azok imádságait, azok szerint élne, eljárna szertartásokra, egyszerűen ezt tekintené az igaz hitének.

Zavarna titeket? Megtiltanátok neki? Örülnétek, hogy érdeklődik más irányzatok iránt? Hagynátok?

Saját véleményeteket írjátok, az nem érdekel, hogy a Biblia mit ír ezekről a dolgokról.



2018. okt. 23. 10:36
1 2 3
 11/21 KZitus ***** válasza:
81%

Szia


Isten hívőket kérdezel. Nos attól fűgg milyen isnenre gondolsz. Ha az egyedüli Teremtőre, a Biblia ihletőhére, akkor nem teljesen értem a kérdésedet, illetve...

Szóval ha én a bibliai alapelvek szerint élem az életemet, erre tanítom a gyermekemet is. Tehát nem lenne lehetősége: "Elmondaná azok imádságait, azok szerint élne, eljárna szertartásokra, egyszerűen ezt tekintené az igaz hitének."

Viszont ha elérne egy olyan kort, amikor már önálló döntéseket hozhat, akkor elfogdnám a döntését, még akkor is, ha ez számomra bánattal jár.

A hit "házát" mindenkinek magának kell fölépítenie, az én hitemre nem építezhet még a gyermekem sem....

2018. okt. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Miért veszítené el?

Ne szektásodjunk már.


Én hagynám, de csak ha azt làtom hogy boldog vele és nem csak a lázadásának az eszköze.

2018. okt. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elméleti kérdés volt, csupán érdekelt pár válasz.
2018. okt. 23. 11:29
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

"Miért veszítené el?"


Ha olvastad az írásokat, akkor tudnád miért kellett a szűlőnek az első követ rávetni a saját gyermekére, ha Isten ellen lázad.

2018. okt. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
56%

Mondtam vagy nem mibdtam hogy ne szektásodjunk?!

Ha te szereted a gyerekedet, akkor nem Istennel jössz!

Mellesleg sokat tanulhatnál tőle!

Ő senkitől sem fordul el csak mert nem azt vallja amit szerinted kéne.

2018. okt. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem örülnék, de egy kamasztól már el kell fogadni.
2018. okt. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

&15

"Ő senkitől sem fordul el csak mert nem azt vallja amit szerinted kéne."


NA ne mond, A szavában leíratta, hogy a lázadóknak, halál a büntetése. Lásd, a más nézeteket vallók közül:


A Saját népén belül meghaltak akik borjut készítettek Isteni imádatra. vag Zimri,

Kórah, és fiai, Éli főpap fiai.


Hogy Jézus meghalt az emberekért, azzal nem lehet érvelni, hgy bocsássa meg a más nézetet:

(Máté 7:21) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.

(Máté 7:22, 23) . . .és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Lám lám Jézus törvényteleneknek nevezi a más dolgokat cselekvőket is ha Jézus nevére apellálnak is....

Akkor mi lesz a más nézeteket vallókkal....

2018. okt. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Az égi Atya akarata nem az hogy keretek közé szorítsd az életed.Fogalmad sincs róla hogyan tekint az emberekre.De te csak papolj tovább.
2018. okt. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezném, milyen vallást talált magának? Miben hisznek? Miről is szól az az adott vallás?

Szerintem nagyon is szívesen beszélne róla a gyermeked! Csak kérdezni kell, kíváncsian!

Utána lehetne, na persze akkor is csak szubjektíven véleményt mondani.

Egyébként meg ugye Isten szabad akaratot adott mindenkinek! Mikortól fog számítani, hogy a szabad akaratával élt, ami Isten akarata, vagy a mi akaratunkat erőszakoltuk rá?

2018. okt. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
A szüleim keresztények,mélyen. Így neveltek engem is, de 14-15 éves koromban elkezten érdeklődni az újpogányság iránt. Akkor úgy éreztem, hogy ez nem feltétlenül jó és titokban tartom mindenki előtt, úgy gondoltam, hogy szégyelni kell az ilyesmit, mert korábban még nem találkoztam olyannal, aki újpogénynak valotta magát. 17 lehettem körülbelül, amikor rádöbbentem, hogy igenis megtehetem és nyiltan felvállalhatom, hogy ezt a vallást akarom követni, mert ezt érzem magaménak, akkor elmondtam a szüleimnek, nem fogádták jól sajnos, de engem elfogadtak úgy is. Persze idő kellett hozzá, hogy kialakuljanak a dolgok. Ma már 24 vagyok és wiccaként élek. :)
2019. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!