Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szentháromság eredetileg...

A Szentháromság eredetileg nem József, Mária és Jézus voltak?

Figyelt kérdés
Logikus is lenne mivel a család a legszentebb egység.
2018. okt. 26. 21:48
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Erről nem tudtam.Végülis a gyerekkora nem annyira ismert.
2018. okt. 26. 22:30
 12/18 anonim ***** válasza:
18%

Találtam egy ilyet (Google 3. találata):


Több bibliavers is említi Jézus fivéreit. A Máté 12:46, Lukács 8:19, és Márk 3:31 arról szól, hogy Jézus anyja és testvérei odamentek hozzá. A Biblia szerint Jézusnak négy fivére volt: Jakab, József, Simon és Júdás (Máté 13:55). Azt is elárulja, hogy voltak lánytestvérei is, de nem nevezi meg őket, és nem mondja meg, hogy hányan (Máté 13:56). A János 7:1–10-ben Jézus fivérei elmennek az ünnepre, de ő marad. A Cselekedetek 1:14-ben fivérei és anyja a tanítványokkal imádkoznak. A Galata 1:19 megemlíti, hogy Jakab Jézus testvére volt. Ezeknek a szövegrészeknek a legtermészetesebb magyarázata az, hogy Jézusnak voltak féltestvérei.


Nem lehet, hogy a katolicizmus hirdeti csak a szüzességet a Mária kultusz miatt?

2018. okt. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
19%
Mert hát, ha Szűz Máriához kell imádkozni (ami nem biblikus szintén, hanem katolikus), akkor annak a Máriának szűznek kell lennie 2000 év elteltével is, ha törik, ha szakad...
2018. okt. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
43%

"Nem lehet, hogy a katolicizmus hirdeti csak a szüzességet a Mária kultusz miatt?"


Képzeld, nem. Minden felekezet ezt hirdeti, amelyiknek egy kis köze is van az ős- és ókeresztényekhez. Tehát minden ősi keleti keresztény egyház, minden ortodox felekezet is. Ők pontosan tudják, hogy az adelfosz szó nem csak testvért, hanem unokatestvért, sőt távolabbi rokont is jelent. Sajnos ez történik, amikor valaki 2000 éves szövegeket próbál hasára ütve értelmezni. Mária tisztelet szempontjából teljesen mindegy, hogy hány gyereke volt. Vannak sok gyerekes szent családanyák is, akiket szintén tisztelnek.


"ami nem biblikus szintén, hanem katolikus"

Ez is hülyeség. A szenteket nem csak a katolikusok, de minden keleti felekezet tiszteli, sőt néhány protestáns felekezet is, mint az anglikánok. De a zsidók is tisztelték például az ősatyáikat, nagy prófétáikat.

2018. okt. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
19%
Én a Szűz Máriához való imádkozást mondtam katolicizmus vonásnak. Ha tiszteletről van szó, én is tisztelem maximálisan őt, a többi szenttel együtt.
2018. okt. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Én a Szűz Máriához való imádkozást mondtam katolicizmus vonásnak. Ha tiszteletről van szó, én is tisztelem maximálisan őt, a többi szenttel együtt."

Teljesen jó, ugyanezt tanítja a Katolikus Egyház is. Mi itt a probléma? :))

2018. okt. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Molnár Sándorné ***** válasza:

Kedves kérdező!

A 'Szentháromság' kifejezés alatt a keresztény vallás magát a teremtő Istent, az Ő Fiát Jézust, és a Szent Lelket érti. Mint tudjuk, József nem fizikai apja volt Jézusnak, csak a nevelője. Mária pedig Jézus születése után még több gyermeknek adott életet. Irta itt valaki az idézeteket hogy Jézusnak több fivére és még nőtestvérei is voltak. A fiukat megnevezi, a lányokat nem. Mivel abban a az időben a lányokat nem tartották ugy számon mint a fiukat. Valaki irta itt, hogy biztos Jézusnak csak rokonai voltak az emlitett személyek. Sokan vannak akik ugy gondolják, hogy az 'unokatestvérei'. De ez nem lehetséges. Hiszen keresztelő Jánost szó szerint megemliti, mint unokatestvérét. Itt a testvérei emlitésénél pedig kimondottan 'testvérekre' utal a vers.

Szóval Mária Jézus születése után már normális házaséletet élt Józseffel. A 'Mária kultusz' sokkal később alakult ki a keresztény vallásban, és ezt a Biblia nem támogatja. Hiszen mig éltek az apostolok és Mária is, Máriának semmivel nem volt több tisztelete mint a többi nőnek a gyülekezetben. Ha kérdésed van, szivesen válaszolok, de akkor irjál privátba. Üdvözlettel: Judit!

2018. okt. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17 még az is lehet, hogy akiket a testvéreiként említenek, azok József előző házasságából voltak, hiszen Józsefet hivatalosan Jézus apjának tartotta mindenki.
2018. okt. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!