Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha József nem volt Jézus...

Ha József nem volt Jézus genetikai apja, akkor miért József vonaláról vezeti vissza Máté evangéliuma és Lukács evangéliuma Jézus származási vonalát?

Figyelt kérdés

A származási vonal lánszeme Dávid király is, ahogy szólt is a prófécia, hogy Dávidtól fog származni a Messiás. De akkor miért József vonalán van levezetve, miért nem Máriáén?

Máté 1,1-16

Luk 3,23-38



#Jézus #József #Dávid fia #nemzetségtáblázat
2018. okt. 21. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag ez egy zsidó hagyomány. Az anyai ágat nem volt szokás rögzíteni. A családfa célja az is, hogy azt igazolja, hogy Jézus Dávid leszármazottja. Ugyanis bár József nem volt Jézus vér szerinti apja, Mária viszont szintén biztosan Dávid házából származott, különben nem lehettek volna jegyesek Józseffel az akkori zsidó törvények szerint. Lukács ugye nem pogányból lett keresztény, tehát nála a zsidó hagyományról nem beszélhetünk, viszont sok hasonlóság van Máté és Lukács evangéliuma között, mivel mind a ketten ismerték Márk evangéliumát (egyfelől innen merítettek), másfelől meg egy közös forrásból (Q-forrás, vagy Beszédgyűjtemény).
2018. okt. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

* Lukács ugye nem pogányból lett keresztény"

Bocsi, itt a nem véletlenül bent maradt: tehát Lukács egy pogányból lett keresztény...

2018. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, sosem foglalkoztatott a genetikai része annyira, hogy felmerüljön ez bennem, remélem jön rá válasz. Én arra tippelek, hogy a gyerek azé volt aki a nevére vette, ill. aki vállalta, vagy aki vállalta hogy a nőjétől született gyerekek apja lesz, ez mostanában is így van, szóval talán "jogi" értelemben szarmazik József vonaláról.

Másrészt fogalmam sincs mit tartanak erről bibliaszakértők, de talán legetséges, hogy a biológiai alapot valóban József adta valamilyen nem természetes úton, és a szentlélek által került ebbe az Isten, dehát ezek bonyolult dolgok, nem hiszem hogy pontosan értenénk. És nem szeretném ha ebből az jönne le, hogy szerintem nem igaz amit a Bibliában írnak erről, mert szerintem igaz lehet, csak talán nem úgy ahogy képzeljük. Mivel azt sem értjük pontosan, hogy mikortól lesz lelke egy magzatnak és honnan, hogy mennyiben a neveltetés és mennyiben a genetika alakít ki tulajdonságokat, és mit határoz meg ebből a lélek, vagy szellem, vagy fogalmam sincs mi lehet az, de talán lehetett ilyen módon József is apja Jézusnak. És bocs az összes vallastól, ha félreértik amit írtam.

2018. okt. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Most mivel Istennek nincs származási vonala, így a nevelőapa vonalát nézték.
2018. okt. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Gyakorlatilag ez egy zsidó hagyomány. Az anyai ágat nem volt szokás rögzíteni."


Furcsa, hogy ezt mondod. A mai napig az számít zsidónak, akinek az anyja zsidó. Amikor a kollegám kivándorolt Izraelbe, az anyai ágat nézték.


Aztán lehet, hogy 2000 évvel ezelött másként volt.

2018. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3,as nem kell bocsánatot kérni, jókat írtál szerintem, én is gondoltam arra a megoldás lehetőségre, hogy József genetikalig lehet az apja attól még, hogy szeplőtelen fogantatás volt.
2018. okt. 21. 17:36
 7/12 A kérdező kommentje:
Illetve anyai úton is származhatott Dávid vonaláról, az evangéliumok pedig a nevelőapa vonalát vezetik le, hiszen mi mást tehettek volna.
2018. okt. 21. 17:48
 8/12 Alex Fly ***** válasza:
Az igazb hogy a zsidóknál az anyai vérvonal számít. De jogilag viszont az apa a meghatározó, pl. az öröklésnél. És az, hogy József genetikailag nem volt apja Jézusnak, nem igazán számít: hivatalosan elismerte fiának, innentől Jézus az ő fia és örököse. Ugyanúgy, mint a mai örökbefogadások esetében.
2018. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na, ez vicces, hogyan találgatnak itt...

az a helyzet, hogy először az apai ágat nézték meg, mert ugye nem gondoltak a szeplőtelen fogantatásra.

AZTÁN próbáltak valamit előadni anyai ágon, amikor erre rájöttek.

2018. okt. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Furcsa, hogy ezt mondod. A mai napig az számít zsidónak, akinek az anyja zsidó. Amikor a kollegám kivándorolt Izraelbe, az anyai ágat nézték."

Szerintem teljesen más az, amiről te beszélsz. A vallásos zsidóknál létezik az "apai név", ami kb. a vezetéknévhez hasonló. Tehát az a teljes neve, hogy pl. Mózes Jákob fia. Így tudták visszavezetni Jézus családfáját is és ezért az apai ág a mérvadó. Ezt az anyai dolgot a háláchá szabályozza, és igazából csak arról van szó, hogy akinek nőágon volt zsidó felmenője, akkor ő is zsidó, nem kell még külön betérnie. Egyrészt azt nem tudom, hogy Jézus korában ez így volt-e, másrészt, ha így is volt, akkor se számít semmit: ugyanis Mária is zsidó volt, ráadásul Dávid házából, különben a korabeli jog nem engedte volna, hogy Józseffel jegyesek legyenek.

2018. okt. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!