Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha el kellenne magyarázd...

Ha el kellenne magyarázd valakinek hogy van Isten, hogy magyaráznád?

Figyelt kérdés
Milyen példákkal érvernél?

2018. okt. 30. 23:36
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Az érvek nagyban függnének attól, hogy kinek kell elmagyarázni. Gyereknek, felnőttnek, jó módban élő, vagy szegény embernek, egyedülálló vagy családos? A cél személyhez közel álló példákat kell hozni, hogy hatásos legyen a magyarázat.
2018. okt. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.

Róma 10:17 HUNK


Beszélj Neki az Úrról...Mond el neki az Evangéliumi történeteket...


Ha elhiszi, az jó, ha nem tudja elfogadni, akkor lehet várni kel...

2018. okt. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%

Minden alkotás alkotót igényel. Minél bonyolultabb a létrehozott dolog, annál hozzáértőbb alkotót igényel.

Nézz körül például az otthonodban. Az asztalok, a székek, az íróasztalok, az ágyak, az edények, a tányérok és az evőeszközök mind készítőt igényelnek csakúgy, mint a falak, a padlók és a mennyezetek

Az óra órást feltételez. Mit feltételez hát a jóval bonyolultabb Naprendszerünk, amelyben a Nap és bolygói a másodperc törtrészének pontosságával keringenek évszázadok óta?

Minél inkább tanulmányozzák a tudósok a Földet, annál inkább felismerik, hogy az páratlan módon lett megtervezve emberi lakóhelyül.

A Science News ezt mondja: „Úgy tűnik, hogy az ilyen különös és pontos állapotok aligha alakulhattak ki találomra.” Nem, nem alakulhattak ki. Ezek egy nagyszerű Tervező céltudatos tervezésének az eredményei.

2018. okt. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nézz utána neten az istenérveknek.
2018. okt. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KZitus ***** válasza:
37%

Szia


Ha valaki azt mondja: Isten nem létezik, ezzel csak bonyolítja a dolgot. Mert az, aki hiszi, hogy ez a föld és a rajta levő csodálatos életforma véletlenül jött létre, durván tagadja a tényeket. Ugyanis a föld sokkal rugalmasabban tud alkalmazkodni az élet feltételeihez, mint bármelyik más. Pedig minden háznak van értelmes tervezője. Vajon éppen földünk esetében lenne ez másképpen, ahol az élet fennmaradását olyan nagyszerű rendszerek biztosítják, mint a légkör, a szárazföld és a víz? A Biblia logikus válasza így hangzik: „Természetesen minden háznak van építője, aki pedig mindent alkotott, az Isten az” Zsidók 3:4. Egyesek abból, hogy az emberiség oly sok gonoszságot követett el, arra a következtetésre jutottak, hogy nincs Isten. Pedig ez egyértelmű lenne azzal a képtelen kijelentéssel, hogy a házaknak sincs tervezőjük és építőjük, mivel a benne lakók gonoszt művelnek. Illetve ilyen alapon azt is mondhatnánk, hogy egy gonosztevőnek egyszerűen nincs apja.

Egy szerető Isten egyidejűleg nem tehet jót és rosszat.


Gondolj a világegyetemre s annak sok milliárd csillagára! Ezek mozgását olyan bölcs törvények szabályozzák, amelyek tökéletes függésben tartják őket egymástól. „Ki teremtette azokat?” — kérdezte valaki réges-régen. Mélyértelmű a válasza: „Ő az, aki előhozza seregüket szám szerint, sőt néven szólítja valamennyit” Ésaiás 40:26. Bizonyára balgaság volna azt gondolni, hogy a csillagok milliárdjai egyszerűen önmaguktól jöttek létre és minden irányítás nélkül fejlődtek óriási csillagrendszerekké, amelyek oly csodálatos rendben mozognak az űrben!

Ez a nagyszerűen megszervezett világegyetem nem jöhetett létre magától. Létrehozásához intelligens és nagyhatalmú Teremtőre volt szükség. Zsoltárok 19:1, 2 " Isten dicsőségét hirdeti az ég; keze művéről ad hírt az égbolt. Napról napra előtör beszéde, mint a patak, és éjről éjre ismeretet tár fel róla."

Egy üzletembert akitől megkérdezték, miért hisz Istenben, megmagyarázta: üzemében két nap szükséges ahhoz, hogy egy lány megtanulja összerakni a húsdaráló 17 alkatrészét. „Én csak egy egyszerű evőeszközgyártó vagyok” — mondta. „De azt az egyet tudom, hogy ennek a húsdarálónak a 17 alkatrészét akár 17 milliárd évig pörgethetnék egy mosógép dobjában, nem lenne belőle húsdaráló”. Ehhez képest pedig a világegyetem, a földi élet sokféleségével sokkal, de sokkal bonyolultabb. Ha a húsdaráló elkészítéséhez értelmes alkotó kellett, biztosak lehetünk abban, hogy a dolgok sem jöhettek létre egy Mindenható Isten nélkül. Miért ne illetné meg elismerés őt azért, amit alkotott?

Jelenések 4:11

„Méltó vagy, Jehova, igen, Istenünk, hogy tiéd legyen a dicsőség, a tisztelet és a hatalom, mert te teremtettél mindent, és minden a te akaratodból jött létre és lett megteremtve.”

2018. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

Kitörölték a válaszom, MIÉRT?

Kb. azt írtam, hogy sem példát, sem érvet nem tudnék mondani, mert ezek nem léteznek.

MIÉRT is kellett ezt törölni?

2018. okt. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tekintem feladatomnak, hogy bárkit is érvekkel győzködjek. Ontológiai, megcáfolhatatlan Istenérv nincs, ez kommunikációs zsákutca.


Engem sem az eszem vezetett Hozzá.


Ha valakit érdekel, miért nézek ki olyan boldognak, akkor elmesélem, hogyan jutottam el Hozzá, és megemlítem, hogy mások számára is nyitott ez az út. De mosni az agyát? Minek? Nem feladatom bárkit meggyőzni.

2018. okt. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Lehet inkább Jézus Krisztusra terelném a beszélgetést.

2018. nov. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Több választ is ki töröltek, nem tudom miért...


Köszönöm szépen a válaszokat

2018. nov. 3. 12:42
 10/10 Theophilus ***** válasza:

Sehogy.


1. Mert akinek ezt bizonygatni kell, azt emberi érvekkel nem lehet meggyőzni.

Ugyanis Isten az aki megérinti az emberi szíveket...

Felele Jézus és monda nékik: Az az Isten dolga, hogy higyjetek abban, a kit ő küldött. Ján. 6,29


2. Aki pedig hiszi hogy van Isten, annak az evangéliumot kell elmondani hogy eljusson a Krisztusban való hitre és a helyes Istenismeretre, azáltal pedig az örökéletre.

... Az Úr pedig napról napra növelte a gyülekezetet az üdvözülőkkel. ApCsel. 2,47

2018. nov. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!