Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megbocsájt, ha néha-néha...

Isten megbocsájt, ha néha-néha maszturbálok, próbálok róla reszokni, de nem nagyon megy, hogy szokhatnék le róla?

Figyelt kérdés
általában egy hónapig bírom...

2018. márc. 30. 15:29
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
59%
Nem kell leszokni.Mindent Isten teremett. Az orgazmust is Isten adta nekünk. Nem véletlen tudunk maszturbálni, örömet okozni magunknak nem bűn, hiszen nem ártasz vele másoknak. Ennyi.
2018. márc. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
40%
A vallásod megadása nélkül nem fogsz egyértelmű választ kapni.
2018. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
keresztény vagyok :)
2018. márc. 30. 15:43
 4/27 anonim ***** válasza:
53%
Istent nem érdekli hogy maszturbálsz e vagy sem
2018. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
#3 Annak is van néhány ága...
2018. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
31%

Isten már megbocsátotta az egész világ minden bűnét, a tieidet is, ehhez rád nincs szükség. Ez Isten részéről egy egyoldalú lépés volt. Ha valaki elkövet valamit ellened, te is ugyanúgy meg tudsz bocsátani neki egyoldalúan, anélkül, hogy az illető akár a legkisebb megbánást tanúsítaná, vagy kárpótlást akarná adni neked.


Viszont ahhoz, hogy a baráti kapcsolat és a béke is helyreálljon köztetek, kétoldalú megállapodás szükséges, ezért beszél a Biblia egy szövetségről. A szövetségben mindkét fél vállal kötelezettségeket. Isten egyik elvárása, hogy aki szövetségre akar lépni vele, előbb térjen meg. A megtérés magában foglalja, hogy az ember belátja a bűneit, azok romboló hatását mind az Istennel való kapcsolatára, mind a többi emberrel valóra, mind a maga személyiségét leépítő hatását, és hajlandó változtatni.

Bár a maszturbáció szó szerint nincs megnevezve a Bibliában, mint bűn, a kéjelgés a bűn, az esetek döntő többségében a maszturbáció mégis ilyen formát szokott ölteni, és démonikus eredetű. A szexet alapvetően Isten arra teremtette, hogy egy férfi és egy nő, akik a házasságban egybekötötték az életüket, örömet nyújtson a házastársának, és ilyen módon is kifejezze a gyengédségét és szeretetét.

Ezért, ha nem tudsz a szexuális vágyaidon uralkodni, és nem vagy házas, ajánlatos olyan lépéseket tenni, amely a másik nemmel való tiszta ismerkedés útján elvezethet Isten áldásához ehhez a téren, és megkönnyítheti a szex tiszta megélését.

2018. márc. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
25%
Házasodj meg :)
2018. márc. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
37%
Na és mi a bizonyíték arra hogy Isten nem maszturbál???
2018. márc. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell leszokni, de én is inkább azt mondom, hogy ne egyedül csináld.
2018. márc. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
58%
Én is keresztény vagyok, szoktam maszturbálni, és én nem gondolom, hogy ez bűn lenne. Nem ártasz vele senkinek, illetve van egy biológiai belsőnk, hormonjaink, ösztönünk és vágyaink. Isten is így teremtett meg. :)
2018. márc. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!