Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tud tenni Isten egy...

Mit tud tenni Isten egy hajléktalan esetében?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Épp a boltban voltam, és ahogy elmentem az újságos részleg mellett, a szemem az egyik újság címlapján ragadt meg, hogy rengeteg ember, még hazai celebek, mint a Bíró Ica is utcára kerülhetnek, meg már több, mint ezren utcára is kerültek, mert nem tudtak törleszteni.


Nyilván az embernek fogalma sincs arról, milyen érzés lehet tudni, hogy kifogják rakni az utcára, és hajléktalan lesz, ezt lelkileg feldolgozni, már ha lehetséges.


Azt látom vannak akik azonnal öngyilkosok lesznek, vagy olyan lelki traumába esnek, hogy nincs visszaút.


Isten mit tud tenni egy olyan ember esetében, aki meggyötörve, a társadalom által megvetve az utcán él, és tengődik?


Olyan sokszor van, hogy látom, az emberek itt is egymással veszekednek, és egymást megbántják, miközben a kényelmes otthonukban ülnek, mintha nem értékelné az ember azt, hogy van otthona egyáltalán.


2018. nov. 7. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta. Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem; Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám. Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna? És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna? Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna? És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

Máté 25:34‭-‬40 HUNK

2018. nov. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
nem gondolod, hogy elnézve a Földön lévő dolgokat, hogy mik történnek, hogy a több száz istent mind rohadtul nem érdekli?
2018. nov. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 KZitus ***** válasza:
14%

Szia


"Isten mit tud tenni egy olyan ember esetében, aki meggyötörve, a társadalom által megvetve az utcán él, és tengődik?" - erre szeretnék reagálni.

Isten MINDEN embernek felkínálja a segítséget. De nem biztos, hogy az az amber akinek erre szüksége lenne elfogadja azt. krisztus ezt mondta az általad jellemztt embereknek:„Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik keményen fáradoztok és meg vagytok terhelve, és én felüdítelek benneteket. Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos szívű vagyok, és felüdülést találtok lelketeknek. Mert az én igám kellemes, és az én terhem könnyű.”Máté 11:28-30


Nem pénzt ad Isten, inkább megtanít bölcsen felhasználnunk, és kiegyensúlyozottan gondolkodnunk a javainkról. megtanít arra, hogy bölcs döntéseket hozzunk, és arra is, hogyan éljük át, hogyan kezeljük a minket ért tragédiákat.

Valakit kilakoltatnak....az én ismerősömnek kiégett a háza, mindene oda lett, amit nyugdijas korára összegyűjtögetett. De nem italhoz, vagy más fizikai dolgokhoz, Istenhez fordul szüntelen, és hihetetlen összefogást tapasztal, amit soha nem élhetett volna át, ha nem történik vele tragédia. Súlyosan beteg férje aki otthon volt(lehet ő okozta a tüzet, nem tudja elmondani) sérülés nélkül megúszta, amit szintén isteni gondviselésnek látja a felesége. Hatalmas ereje van idősen is, hogy mindent újra kezdjen, persze az összefogás is hatalmas erőt ad neki...

2018. nov. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Isten semmit (egyik vallás istene sem segített senkit sajátkezűleg), de az egyházak tudnak, pl. a hajléktalant befogadják templomszolgának.
2018. nov. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Meg kell ismerni a hajléktalanok természetét! Volt szerencsém hozzájuk, hát nem olyan jó emberek, mint amilyennek te hiszed őket!
2018. nov. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
A Biblia vetésről és aratásról beszél. Amivel az ember szembesül a társadalomban, az sok esetben egy réges-régen elvetett mag gyümölcse. Némely mag jó, mások pedig igen rossz gyümölcsöt teremnek. Sajnos olyan is előfordul, hogy az ember elveti a rossz magot, és a gyereke, vagy az unokája életében hozza a gyümölcsöt, jót vagy rosszat. Amikor valaki egy rossz vetés gyümölcsével szembesül, akkor sok esetben nagyon nehéz visszakormányozni a járművet a jó irányba, sokaknak nem is sikerül. A megoldás a megelőzésben volna, de az ember nincs tudatában annak, hogy bizonyos tetteivel a saját, a gyerekei és az unokái jövőjét determinálja, és hozza rendkívül nehéz helyzetbe. Ha valaki azért kerül az utcára, mert elitta a pénzét, vagy eladósodott, az is sajnálatos dolog, és az ember szívesen segít, ha tud, de amikor valaki a szülei, vagy a nagyszülei miatt kerül bajba, mondjuk azért, mert ők kártyázták el a családi vagyont, akkor még az igazságérzete is fellázad a tény ellen. Csakhogy ezeket a dolgokat nem az isteni akarat mozgatja, hanem megérthető, és követhető szellemi törvényszerűségek, amelyeket a nagy többség megvet és elvet, mint valami tündérmesét, a levét mégis megissza, és csak kevesek ismerik fel egyáltalán az okát annak, ami történt velük. Ez még sajnálatosabb: nemcsak az, hogy bajba kerültek, de még csak nem is képesek tanulni a bajukból, ezért nem is tudnak kikecmeregni belőle. Mert a rossz vetésből kikelt rossz gyümölcsöket, csak jó vetéssel lehetne ellensúlyozni, és a jó vetésnek is időre lenne szüksége ahhoz, hogy gyümölcsöt hozzon. De belátás híján elmarad a jó magok elvetése, az el nem vetett magok pedig soha nem hoznak gyümölcsöt.
2018. nov. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Az ötösnél a pont. Ha soha, egyikük sem kapott soha életében munkát, pedig mindent megtett azért, hogy legyen neki, plusz nem vett fel ész nélkül hitelt, hogy kapzsi vágyait ki tudja elégíteni, és még ezek utána sem segít Isten.... akkor el fogok csodálkozni. Mert ilyen nincs. Olyan van, hogy a munka büdös, vágy az van, mellé hitel, meg pia, drog, stb, aztán utca. Nem egyet láttam ilyet.
2018. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező. Ismered a szegény Lázár történetét? Súlyos beteg volt, szegény volt, én nem volt mit ennie. Végigszenvedte az életét. És Isten nem változtatott ezen, mert neki ez volt a sorsa. A szenvedéséért és a kitartó hitéért viszonyt bőséges kárpótlást kapott, amikor a mennybe került.
2018. nov. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Csatlakozom Zitus válaszához.

(Zsoltárok 37:25) 25 Ifjú voltam, meg is öregedtem, De nem láttam az igazságost teljesen elhagyatva, Sem utódját kenyeret kéregetni.


Isten elsősorban nem pénzt ad.

A Testvéreink körében, nem egy olyan ember van, aki lehetne fedél nélkül az utcán.

De van hol lehajtaniuk a fejüket, és a megélhetésükért pedig dolgoznak. Isten ezt a gondolkodásmódot, és törekvést áldja meg. Miközben keresztény életet is élnek, gyülekezetbe járnak, és szolgálnak.


Nem egy olyan alkalom is van, mikor az ilyen szorult helyzetben levő testvéreket addig elszállásoljuk, és támogatjuk, amíg megoldás nem születik a saját életére. De nem hagyjuk utcán megfagyni, éhezni. Miközben Ő maga is tesz azért, hogy ne maradjon senki nyakán.

Isten minden esetben felhasznál embereket, hogy segítséget adjon az arra méltóknak, rászorultaknak.



D

2018. nov. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Bár nem ítélkezem, de a 7-es válaszolónak bizony jó meglátása van.

akik dőzsölnek, és nem elégszenek meg az alapvető életfeltételekkel, azoknak hamar fordulhat az életük.

Főleg, hogy a legtöbbjük, mint pl a "celebek", egyáltalán nem éltek keresztény életet, sőt....

De elvárnák, hogy Isten azonnal nyújtson nekik segítséget.

Ha másra nem, arra jó lesz, hogy elgondolkodjanak az életükön, és az érem másik oldalán, s ha elég alázatos, talán még nem érzi későnek, hogy elkezdjen keresztény életet élni.

az öngyilkosság pedig bocsánatot kérek, de gyáva dolog.

Ezt azokra értem, akik nincsenek szellemileg alul, hanem nagyon is tudatában vannak a dolgaiknak.

2018. nov. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!