Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit gyülekezetén kívül van...

A hit gyülekezetén kívül van más alternatíva?

Figyelt kérdés
Anno ott tértem meg, ott fogadtam Jézust a szívembe. Problémáim akadtak ebben a gyülekezetben, és sosem éreztem igazán úgy, hogy ott lenne a helyem. Nem szeretném részletezni a dolgokat, kritizálni sem szeretném őket. Tehát az volna a kérdésem, hogy hol találok még olyan gyülekezetet, ahol szívből Istennel járnak az emberek és rendszeresen Szent Szellemmel töltekeznek be?
2018. nov. 7. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha kapcsolatban lennél Istennel, akkor ezt tőle kérdezted volna meg.
2018. nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


Persze, hogy van. A leírásod alapján te karizmatikus közösséget keresel, ilyenek a pünkösdiek, vagy akár a hit gyüliből kivált autonómok, de sok fiatal szabadkeresztény gyülekezet is van akik elmozdultak ebbe az irányba.


Ha nem feltétlenül karizmatikus gyülekezetet keresel, akkor ez a meghívó neked szól: [link]


Üdv. Péter

2018. nov. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
Egy biztos: Istennek csak egy terve van az életeddel kapcsolatosan, a B, C, D és E tervek mindig az ember engedetlenségéből születnek, és egyre messzebb helyezkednek el az eredetitől, ráadásul az A-nak csak a töredékeit nyújthatják, még a legnagyobb jó indulattal is. Az ember hatástalan marad, és nem tudja betölteni az elhívását, amitől persze még a Mennybe kerülhet a végén, de addig biztos, hogy részben boldogtalan lesz. Tény, hogy van Istennek úgynevezett megengedő akarata is, de Kenneth Hagin ezt úgy kommentálta, hogy Isten megengedő akaratában járni olyan, mint zokniban lábat mosni. Minden a helyén van, mégis érzi az ember, hogy valami nincs rendben.
2018. nov. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

SEHOL nem töltekeznek be Szent Szellemmel! Ezt csak egyes szekták állítják!

Nem az a fontos, hogy mások milyen meggondolásból járnak gyülekezetbe, hanem az, Te mennyire keresed Istent. Ehhez nem kell semmilyen gyülekezet.

2018. nov. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%

Van más alternatíva, de Jézuson kívül nincs más alternatíva.


A gyülekezet váltásoknak általában nem kegyelmi, hanem pszichikai okai vannak.

Szinte majdnem mindegy, hogy milyen gyülekezetbe jársz, ha Jézust tartod az Istenednek, akkor azt mindenhol megteheted, és ezért viszont mindenhol a "fejedre is fognak koppintani", mert nincs igazából egy gyülekezet sem, amelyik valóban Jézust tanítaná. Helyette Pált, Izaiaát, az Ó-szövetésget, tehát mindent és mindenkit, Jézust pedig nagyon kevéssé.



"Sok embernek kinyitotta a szemét és a szívét az a gyülekezet, amelyet említesz. De ott, ahol bántják Édesanyámat, természetes, hogy nem érzed jól olyankor magadat. Ne is érezd jól magad soha ott, ahol Máriát bántják!


Az általad említett gyülekezet és egyéb gyülekezetek bármennyire a világosság angyalai is, az ősellenség támadásaitól, sőt befolyásától egyik sem mentes. Természetesen ettől nem mentes egyetlen felekezet sem. A szomorú az, hogy nincs sem felekezet, sem gyülekezet, amely a senkinek nem ártást, a mindig mindenkinek megbocsátást, az állapotszerű szolgáló szeretet vállalását, tehát azt az életformát, amellyel Én, mint ÚT-tal azonosítottam Magamat, vállalná. Emiatt lehet állítani, hogy nincs olyan intézmény, amiben jól tudnám érezni Magamat. Csak személy van ilyen! És ezért Én most itt egy nagyon megszívlelendő kijelentést teszek: Ne azt tartsd legfontosabbnak, hogy te jól érezd magadat valahol, hanem azt, hogy Én jól érezzem Magamat nálad, benned! Csak oda menj, csak azt csináld, amiről azt érzed szívedben, hogy Én ott és úgy jól érzem Magamat nálad. Az egészen biztos, hogy rosszul érzem Magamat olyankor, amikor valaki Anyámról tiszteletlenül beszél!


A szeretni tanításnak feltétlen feltétele az a szeretés, amelyről ezt mondottam: „Új parancsot adok nektek!” (János 13:34). Ez annyiban új, hogy nem ismer megszorítást, kimagyarázást, amikor valakinek meg kell bocsátanotok és valakin segítenetek kell. A soha senkinek nem ártásról nem is beszélve!


Az tud helyesen szeretni tanítani, akik sem a páli levelekből, sem más szentírási részekből nem fogad el érveket, amikor arról van szó, hogy szabad embert ölni, vagy sem, szabad esküt tenni, vagy sem, szabad szankcionálni a rosszat, vagy sem. Ezek semmiféle körülmények között sem megengedettek, ha Én szerethetek bennetek!


Helyesen tehát az tud szeretni tanítani, aki magára nézve legalább elvben elfogadja azt, hogy mindenkinek úgy kell szeretnie embertársát, ahogy Én szerettelek titeket! Elvben! Ha gyakorlatban valaki ezt megszegi, akkor még tud bűnbánatot tartani, de ha kimagyarázza, megmagyarázza, hogy a másik ember bántására joga van olyankor, amikor meg kell védenie önmagát, övéit, akkor képtelenné teszi magát az Általam helyesnek tartott bűnbánatra.


A helyes szeretni tanításban tehát nagy a tét! Az Isten életének tétje forog ilyenkor kockán! Ezért fontos arra törekedned, hogy Én jól érezzem Magamat benned, és nem arra, hogy te jól érezd magadat valahol. Csak így vagy képes még életedet is elveszíteni Értem és az örömhírért (Márk 8:36)!

Jézus; A HANG 2303


[link]

2018. nov. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Azért az elég gáz, hogy Istent megkérdezni, mint egyetlen megoldás, lepontozást érdemel. De azért az önpropaganda az megy.
2018. nov. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%

Ha van kedved hozzá,akkor nézd meg ezt.

https://www.youtube.com/results?search_query=sz%C3%ADver%C5%..

2018. nov. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, nincsen olyan gyülekezet, ahol mindenki szívből Istennel jár, és ezért soha senkivel nem lesz problémád.

"Az Isten Országa közöttetek van", mondta Jézus, kiknek is? A FARIZEUSOKNAK! (Lásd Lk 17:20-21). Egy gyülekezet, egy közösség olyan lesz, amilyenné a tagok teszik, akik közül az egyik te vagy. Te mit tettél a hit gyülekezetének jobbá tételéért?

A kérdés az, hogy Isten is akarja-e, hogy elmenj onnan, vagy csak te akarod? És honnan lehetsz biztos benne? "Sosem éreztem úgy, hogy ott lenne a helyem" -- az érzések nem megbízhatóak. A kérdés elsősorban az, hogy azt tanítják-e, amit Jézus és az apostolok tanítottak, és úgy élnek-e, mint Jézus, és ha nem, hajlandók-e változtatni, ha valaki figyelmezteti őket. Figyelmeztetted őket, és nem hallgattak rád? Kitartottál türelmesen elviselve őket addig, amíg egészen nyilvánvalóvá vált, hogy nem érdekli őket az igazság, vagy amíg üldözni nem kezdtek?

Egyre több a gyülekezetből gyülekezetbe ténfergő ember, akik keresnek valakit vagy valamit. Lehet indokolható a lelépés valahonnan, de lehet egyszerűen önző motivációból adódó: szívesen beülnék egy jobb egyházba, amit valaki mások már kemény munkával felépítettek, ahol majd szeretetet kapok és kapok anélkül, hogy nekem adnom kéne.


Remélem, te nem ilyen vagy, csak azért írtam, hogy vizsgáld meg a motivációdat is.


üdv

Stefán

2018. nov. 10. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Mert jön idő, amikor az egészséges tanítást nem hallgatják szívesen, hanem saját ízlésük szerint szereznek maguknak tanítókat, hogy fülüket csiklandoztassák. Az igazságot nem hallgatják meg, de a meséket elfogadják. Te azonban maradj mindenben meggondolt, viseld el a bajokat, teljesítsd az evangélium hirdetőjének feladatát, töltsd be szolgálatodat." (2Tim 4,3-5)
2018. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!