Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Már rég óta muszlinak érzem...

Már rég óta muszlinak érzem megam, muzulmán szeretnék lenni . De nem tudom hogy hogy mondjam el a szüleimnek. Mennyire elfogadhatón ez Magyarországon? Vannak közösségek?

Figyelt kérdés
2018. nov. 11. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Ha a nicknevednek van bármi köze az irl nevedhez, akkor szerintem jobb ha kivered gyorsan a fejedből. Nőként hogy diplomatikusan fogalmazzak, nem a legjobb döntés.
2018. nov. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Ismered az iszlám vallás Szent Könyvét, a Koránt?

(A neten eléred magyarul, de könyvben is megveheted.)

Ismered az iszlám nőkre vonatkozó előírásait?

Ismered a muszlimok vallási előírása szerinti kötelezettségeket?

Előbb jól nézz körül!

.

Igen, vannak nálunk is muszlim közösségek.

2018. nov. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Megint itt a 26%-os, aki konkrét utalásokat emleget, de ha megkéred hogy idézze, akkor csak annyit tud mondani, hogy valahol biztos ott van benne :D


Mivel nem ismerünk téged vagy a körülményeidet, erre nem tudunk válaszolni. Ha régóta muszlimként élsz, akkora szüleidet nem érheti meglepetés. Amikor én jelentettem be, meg se rebbent a szemük.


Mivel a kérdésebdből látszik, hogy nem ismered annyira az iszlámot és hogy valószínűleg még fiatalkorú vagy, én is azt tanácsolnám, mint a többiek: olvass még utána sokat, győződj meg róla hogy ezt akarod. Tizen-huszonévesen az ember még nagyon sokat változik a nézeteiben is.

2018. nov. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
(Nem lehet, hogy ez nem a muszlimról szól, inkább egyfajta menekülés valami elől? Gondold végig, hogy valóban az szeretnél lenni, vagy csak valami más, mint ami most vagy.)
2018. nov. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!