Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tenni ahhoz az...

Mit kell tenni ahhoz az embernek, hogy üdvözüljön?

Figyelt kérdés

2018. nov. 16. 20:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Erre Jézus választ több helyen is, ezeket idézem most.


"Amikor kiment az útra, odafutott hozzá valaki, térdreesett előtte és megkérdezte: »Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?« Jézus erre azt mondta neki: »Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egyedül az Isten. Ismered a parancsokat: Ne ölj, ne törj házasságot, ne lopj, hamisan ne tanúskodj, ne csalj, tiszteld apádat és anyádat! «

Az illető azt felelte neki: »Mester! Ezeket mind megtartottam ifjúságom óta.« Akkor Jézus rátekintett, megkedvelte őt, és azt mondta neki: »Egynek vagy még híjával: menj, add el, amid van, s add a szegényeknek, akkor kincsed lesz a mennyben. Azután jöjj, kövess engem!« Erre a szóra az elkomorult és szomorúan távozott, mert nagy vagyona volt."


Segítségként annyit, hogy a legszegényebb koldus is lehet gazdag vagyonos, hiszen nem csak a pénz az a vagyon, ami távol tarthat minket az üdvösségtől, hanem minden, amihez jobban ragaszkodunk, mint Krisztushoz.


"Amikor az Emberfia eljön dicsőségében, és vele együtt az angyalok mindnyájan, akkor leül majd dicsőséges trónjára. Összegyűjtenek eléje minden nemzetet, ő pedig elválasztja őket egymástól, ahogyan a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől. A juhokat a jobbjára állítja, a kecskéket pedig a baljára. Akkor a király így szól a jobbja felől állóknak: ‘Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba az országot, amely nektek készült a világ teremtése óta. Mert éheztem és ennem adtatok, szomjaztam és innom adtatok, idegen voltam és befogadtatok engem, mezítelen voltam és felöltöztettetek, beteg voltam és meglátogattatok, fogságban voltam és eljöttetek hozzám.’ Akkor az igazak megkérdezik majd tőle: ‘Uram, mikor láttunk téged éhezni, és tápláltunk téged, vagy szomjazni és inni adtunk neked? Mikor láttunk mint idegent, és befogadtunk, vagy mezítelenül, és felöltöztettünk téged? Mikor láttunk betegen vagy fogságban, és meglátogattunk téged?’ A király így válaszol majd nekik: ‘Bizony, mondom nektek: amikor megtettétek ezt egynek e legkisebb testvéreim közül, nekem tettétek.’"

2018. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%

Az ember oldaláról a döntő a gondolkodási mód megváltoztatása, átalakítása Jézus szerint.

Ez azért szükséges, hogy Szentlélek által újjá szülessünk. Jézus nagyon egyértelműen és világosan kifejtette Nikodémusnak Jn3.3, hogy újjászületés nélkül nincs mennyország!



"

Újjászülettem-e már?


Kedves Barátom!


Nem könnyű megmagyaráznom azt, amit most szeretnék benned kitisztázni.


Azt tudnod kell, hogy aki nem születik újjá vízből és Szentlélekből, az nem mehet be Isten országába (János 3:5).


A megkeresztelt emberek úgy tudják magukról, hogy újjászülettek vízből, sőt Szentlélekből is. A Szentlélekből való újjászületés nem jár szükségszerűen együtt a vízből való újjászületéssel. Ez áll főleg a gyermekkeresztelésekre. Ha együtt járna, akkor minden megkeresztelt gyermeknek az lenne a legjobb, ha a keresztelés után azonnal meghalna. Ez ellen pedig tiltakozik minden józan eszű ember!


Sajnos, a vízkeresztségben részesülhetnek és részesülnek is gyakran olyan szemtelen szellemek, akiknek eszükben sincs, hogy földi életüket azért vállalják, amiért megígérték még születésük előtt. Ezek, akik ilyen lelkülettel jöttek le a földre, egész életünkben sohasem fognak Szentlélektől újjászületni, bármennyire is megkeresztelték őket vízzel. Ezeknek még sokat kell szenvedniük, tanulniuk itt is, és a földön is, hogy a megtérés, tehát a gondolkodás-átalakítás komoly és őszinte szándékával jöjjenek le a földre.


Te az újjászületés őszinte szándékával jöttél le a földre, s a te keresztelkedésed bevezetés volt újjászületésedre. Tehát már az újjászületendők között tartanak téged számon az égiek!


Ennek beteljesülése számodra olyan erkölcsi bizonyossággal fog járni, amelyet nem kell külön bemagyaráznod magadnak. Te tehát a vízkeresztséggel magadba fogadtad az újjászületés csíráját. Ezt, és nem többet! Egy magvető hiába szórja a legjobb magot is bezárt, sötét betonverembe. Abból semmi sem fog kinőni.


Bizony, a vízzel való keresztelés: magvetés! Magvetés, és semmi más! Tehát nem földművelés! A földműveléshez, tehát a lélek befogadóképességének megdolgozásához, a földtulajdonosnak személyi hozzájárulása kell! A Szentlélek tehát a keresztség szentségében sem válik automatikává! Csínján kell tehát bánni azzal a szentség-meghatározással, amely szerint a szentség olyan Általam rendelt külső jel, amely meg is valósítja azt, amit jelez! Ez csak bizonyos megszorítások mellett igaz!


Benn állsz tehát az újjászületés folyamatában, de még jogos kételkedned ennek kibontakozottságában.


Nagyon szeretlek, és nagyon várom, hogy újjászületésre irányuló vágyadat minden kétséget kizáróan betöltsem!


Megáldalak a BIZALOM LELKÉVEL!"

Jézus; A HANG - könyv 1201

2018. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
40%
El kell fogadnia Jézus áldozatát a bűneiért.
2018. nov. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Theophilus ***** válasza:
60%

ApCsel. 16,31

„Higgy az Úr Jézusban, és üdvözülsz mind te, mind a te házad népe!”

Pál apostol így foglalta össze a legrövidebben az evangéliumot...

Azt viszont tudni kell hogy a HIT nála és az apostoloknál nem csupán a lelkünkben való elfogadását jelenti Jézus Krisztusnak (bár ez a legelső mozzanat), hanem életünk Krisztus szavai szerint való élését a mindennapokban!

Mert ha úgy élsz, úgy viszonyulsz az emberekhez ahogy az Ő kéri akkor az újjászületés sem marad el...

Ján. 6,63

A lélek az, ami megelevenít, a test nem használ semmit: a beszédek, a melyeket én szólok néktek, lélek és élet.


Jézus; A HANG - könyv 1201 - az ilyen förmedvényektől pedig jobb ha távol tartod magad és azoktól is akik belőle idéznek!



Jézus; A HANG - könyv 1201

2018. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan, manapság olyan liberális az egyház, hogy kb semmit nem kell tenned. Ahol egy szerzetes pap buzdít válásra... És ahol biztatnak a vadházasságra...mert majd megbánod és üdvolözülsz. Az egyház is kezdi felvenni ezt a Szabó Péter boldogság stílust, csak te. Totális ellentétje a keresztény hitnek, de most ez a menő, ezt eszik az emberek, meg a Lippai Mariannát. Csak te meg a te boldogságos...
2018. nov. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

"Megjelentette néked, oh ember, mi légyen a jó, és mit kiván az Úr te tőled! Csak azt, hogy igazságot cselekedjél, szeressed az irgalmasságot, és hogy alázatosan járj a te Isteneddel."

/Mikeás 6:8/

2018. nov. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
22%

Ez a Jézus, A HANG könyv egy félkegyelmű azóta már meghalt katolikus pap hamis kijelentései.


Abban igaza volt, hogy a Bokor keresztény közösség közelebb állt Jézushoz, mint a római katolikus pápa, vagy egyház.


[link]

2018. nov. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Ezt írja a kérdésedről a Biblia:

Róma 10:13„ Aki segítségül hívja az Úr(Jehova) nevét, üdvözül.”

Sof 2:3: „Keressétek az URat(Jehovát) mind, akik alázatosan éltek a földön, és teljesítitek a törvényt! Törekedjetek az igazságra, törekedjetek az alázatra, talán oltalmat találtok az ÚR haragjának napján!”

1Tesszalonika 5:8

"Mi viszont, akik a nappaléi vagyunk, maradjunk meggondoltak, és vegyük fel a hit és a szeretet mellvértjét és a megmentés reménységének a sisakját..."

Efézus 6:17

" Vegyétek fel a megmentés sisakját és a szellem kardját is, azaz Isten szavát,..."

„Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik őt keresik” Zsidók 11:6

2018. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Theophilus ***** válasza:
48%

Ezeknek a KZitus féle förtelmes jehovás tanításoknak ne higgy.

Ahova az Úr után jehovát ír ott az apostolok Jézus Krisztust értik az újszövetségben!

Átkozott antikrisztusi lélekkel eltelt jehovás "tanítók" akik tagadják Jézus Krisztust...

2018. nov. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"Ezek, akik ilyen lelkülettel jöttek le a földre"


Tehát azt állítod, hogy Isten nem képes hibátlant teremteni, nem a bűn sötétít el, hanem eleve gonosz lelket alkot? Hát.. Nem kis bátorság kell ehhez.

2018. nov. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!