Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tenni ahhoz az...

Mit kell tenni ahhoz az embernek, hogy üdvözüljön?

Figyelt kérdés

2018. nov. 16. 20:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
URADAT iSTENEDET imádd, és csak Neki szolgálj.Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.Jézus mondta:Ez a két főparancs.
2018. nov. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

#10


"Tehát azt állítod, hogy Isten nem képes hibátlant teremteni, nem a bűn sötétít el, hanem eleve gonosz lelket alkot? Hát.. Nem kis bátorság kell ehhez."



Kedves 10# válaszló!


Ha figyelmesen elolvastad volna, akkor nem vádaskodnál!

Jézus sehol sem állította azt, amivel vádolod, hogy tehát "Isten nem lenne képes hibátlant teremteni"!

Az Isten tökéleteset alkotott amikor megteremtette a lelkünket, azonban ezt -mint mindent- ezt is ellehet rontani.


"Isten szabadon, mindenkitől függetlenül teremtett meg téged. De mivel saját boldogságára teremtett, ezt már csak a te beleegyezéseddel érhette el. Igen. Szeretni csak szabad döntés alapján lehet! Két lény között a boldogság – és ez Isten és szellemi teremtményeire is áll – a különbözőségek dinamikus harmóniája. Ez áll természetesen két szellemi teremtmény kapcsolatára is.


Azokat a szellemi lényeket, akik igent mondtak az Isten által felkínált boldogság befogadására, angyaloknak nevezitek. Akik pedig nem-et mondtak erre, azok a bukott angyalok.


A bukott angyalok közül azok, akik megátalkodtak a nem-et mondásukban, ördögöknek nevezitek. Ezek vezérét és természetesen csapatát is láttam lehullani az égből (Lukács 10:18). Miután azok számára, akik a nem-et mondó döntésüket megbánták, lehetővé vált a földi élet megteremtése után az, hogy valós bűnbánatuk igazolása jeléül vállalják azt, hogy a Földön visszaszeressenek Engem, Jézust, aki minden rászorulóban ott vagyok (Máté 25:42-46)!


Az eredeti bűn tehát, amelyet Ádám és Éva bűne szimbolizál – az önzés és a felelősség áthárítás –, valójában a ti személyes bűnötök! Olyan Isten nincs, aki más bűnéért bárkit is, s főleg szent Fiát vonná felelősségre! Aki ezt nem fogadja el, az ugyancsak nem meri használni az Istentől kapott értelmét! Aki ezt nem fogadja el, az Istent még egy átlagembernél is gonoszabbnak gondolja!


Tehát azok, akik a megtérés, tehát a gondolkodás-átalakítás szándékával születnek a Földre – vagyis vágykeresztséggel –, lehetőséget kapnak arra, hogy a Szentlélek által újjászülessenek. A mennyek országába csak azok juthatnak, akik újjászülettek! (János 3:3)! Mindaddig újra kell születnetek, amíg újjá nem születtek! Ez alól kivétel nincsen! Veletek és értetek mindent, de helyettetek semmit! Ne áltassátok magatokat! A szeretetnek igazságban, az igazságnak szeretetben kell megnyilvánulnia ahhoz, hogy Isten Lelke által új szellemi lények legyetek! Nem elég hát az, hogy valaki kijelenti: „Jézus! Elfogadlak megszabadítómnak!” Ezt igazolni is kell! Nem elég Engem, Jézust elfogadni igazságnak és életnek! Valójában csak az fogad el Engem, aki ÚTNAK, IGAZSÁGNAK ÉS ÉLETNEK fogad el! Az UTAT nem lehet elsíbolni! A soha senkinek nem ártani, a mindig mindenkinek megbocsátani és a lehetőség szerint másokat szolgáló szeretettel segíteni, nem maradhat ki azok életéből, akik valóban újjászülettek!


Az ALAPALÁZAT és az UNIVERZÁLIS HIT nélkül senki sem juthat az Atyához! Az van az ALAPALÁZAT birtokában, aki a felismert jó mellett kiáll, de ugyanakkor nyitott a jobb irányában. A JOBB pedig csak Én, Jézus lehetek! Nem Pál, nem Mózes! Csak Én! Csak arról mondható ez el, aki tudja, hogy nem a Biblia a forrás, mivel a Bibliában minden benne van, meg az ellenkezője is! Szinte minden felekezet a Bibliára hivatkozik, és marjátok egymást! A FORRÁS a Szentlélek, akinek segítségével a józan ész határán belül igaznak tudjátok elfogadni az Én, a te Jézusod evangéliumaiban elmondott szavaimat.


Azok, akik nem rangsorolnak a Bibliában, soha nem fognak tisztán látni.! Nem, mert képtelenné teszik magukat az UNIVERZÁLIS HIT befogadására. Azért teszik képtelenné magukat az UNIVERZÁLIS HIT befogadására, mert nincsenek az ALAPALÁZAT birtokában. Azért nincsenek, nem lehetnek ennek birtokában, mert nem vagytok bábuk, s így minden Istentől jövő sugalmazásba magatokat is beleviszitek. Ezért oly fontos, hogy evangéliumaimat helyezzétek mindenek elé, és úgy értelmezzétek ahogy mondottam, a józan ész határán belül! "


Jézus; A HANG - könyv 4505

2018. nov. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"Az Isten tökéleteset alkotott amikor megteremtette a lelkünket, azonban ezt -mint mindent- ezt is ellehet rontani."


Azta betyár... Sose hittem, hogy élőben fogok látni ilyen eretnek kijelentést. Bár nekem inkább ostoba és hitetlen. Milyen bűnt fedezel az életedben, hogy ilyen tanításhoz fordultál?

2018. nov. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

#13


Térj meg, amíg még lehetőséged van rá!


Üdv.: Emánuel :)

2018. nov. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Theophilus ***** válasza:

emánuel13


Olvasva azokat az antikrisztusi tanításokat amelyeket Jézus Krisztus szájába adsz, amelyeket Ő soha nem mondott és ezzel eltéríted Krisztustól azokat akik őszintén keresik Őt, inkább neked lenne szükséged megtérésre!

Nem tudom hogy ez elvetemült vakmerőség-e vagy ostobaság, de hogy a végeredmény nem az lesz amit szeretnél, az biztos!

Ezt a förmedvényt jó volna ha nem reklámoznág- A HANG - könyv - mert Jézus tanítása egészen más!!!

Nehogy átok gyermekének találtass...a sötétség homálya nem igazán jó dolog!

2018. nov. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Theophilus!


Vigyázz, az átkozódásid vissza szálnak a fejedre!


Isten legyen a lelkeddel!

2018. nov. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Theophilus ***** válasza:

emánuel13


Úgy látszik neked elég nagy gondot jelent helyesen értelmezni a leírt szöveget.

Nem gondolnám ha valaki meg akar óvni egy rosszabb állapottól, figyelmeztetve téged a helytelenre, azt átoknak kellene értelmezni...

Aki reinkarnációs tanokat hírdet, az nincs tisztában az evangéliummal és fogalma sincs Jézus Krisztusról, Istenről!

Aki pedig olyan szöveget ír le mintha azt Krisztus mondta volna egyenesen Jézus szájába adva, az elveteműlt, antikrisztusi szellemtől áthatott tévtanító...!

Gondolkodj el milyen magot hintessz... amíg nem késő!


Áldjon meg az Isten!

2018. nov. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Nagyon sokféle választ kaptam tőletek,amit nagyon köszönök.

De valójában mi is pontosan az üdvösségünk feltétele?Mikor kerül az ember abba az állapotba,hogy Isten számára elfogadható lesz?Némelyek szerint (és én is így gondolom) az üdvösséghez a Messiásban kell bízni. Hinnünk kell, hogy ő végezte el a

megváltás munkáját értünk. Az üdvösséghez nem csak azt kell hinnünk, hogy ő meghalt,

hanem azt, hogy a mi bűneinkért halt meg. Az üdvösség kizárólag Jézusba a Messiásba vetett hitre

alapul és kegyelemből, hit által történik.

Tény hogy a hívő embernek szent életre kell törekedni,de tudunk e olyan tökéletesen élni,tudunk e olyan szentül élni,hogy a cselekedeteinkel kiérdemeljük az üdvösségünket?Szerintem nem.Jakab apostol 2/10 azt írja ,hogy:


Mert ha valaki az egész törvényt megtartja is, de vét egy ellen, az egésznek megrontásában bűnös.


Én ezért gondolom azt,hogy Jézus Krisztus volt az egyedüli,aki a törvény minden egyes pontját be tudta tölteni.Mert a törvény egy egész,amit nem lehet részekre bontani.Ha ebből egyet elrontottunk,akkor az egész törvényt nem tartottuk meg.És ezért gondolom azt,hogy az üdvösség kegyelembél van,Jézus Krisztusba vetett hit által.

Nektek mi a véleményetek?Várom a válaszaitokat.

2018. nov. 25. 17:14
 19/26 anonim ***** válasza:

Szia!


Kegyelemből és HIT által, Jézusba vetett hit által, de az szerintem tévedés, hogy Jézus bármit is helyettünk megcsinált. Jézus velünk és értünk mindenre képes, de helyettünk semmire sem. Ezt mondta az emmausi tanítványoknak, hogy "nem ezeket kellett elszenvednie a Krisztusnak, hogy bejuthasson dicsőségébe?"


Ezt az un, megváltástant, hogy tehát Jézus mindent megcsinált helyettünk, nekünk csak el kell hinni, ezt Pál találta ki, de Jézus az Evangéliumokban ennek pont az ellenkezőjét mondta.



Két Szentírási rész magyarázata:


"1. A tékozló fiú történetében, lényegében, a fiú apjának képében, annak a mennyei Atyának képét rajzoltam meg, aki mérhetetlen szeretettel és részvéttel van a megtért bűnös iránt.


Ti a mennyei Atyát olyan IGAZSÁGOS BÍRÓNAK ismeritek, akinek kezébe, szeme elé kerülni, félelmetes dolog. Ez részben igaz. Azért igaz részben, mert aki bűneivel nem törődve kerül eléje, az látva jóságos szeretetének sugárzását, ez annyira bántja, hogy egyenesen inkább a poklok poklát választja, csak ne kelljen olyan lelkileg összeroncsolt állapotában e szeretetfényben lennie. Tehát nem olyan értelemben IGAZSÁGOS BÍRÓ a mennyei Atya, hogy bárkit is büntetni akarna gonoszságáért, hanem olyan értelemben, hogy mindenki önbíráskodásra kényszerül az Ő szeretetének felismerése folytán.


A tékozló fiú apjában tehát azt akartam tudomásotokra juttatni, hogy nincs büntető Isten. Csak szerető Isten van, akinek mérhetetlenül fáj az, ha egy gyermeke azzal bünteti önmagát, hogy rosszat tesz.


Meg kell mondanom, hogy az Általam elétek festett atya-képet Istenről a mai napig sem fogadtátok el. Inkább kitaláltátok a megváltó és kiengesztelő kereszthalálom gondolatát, csak ne kelljen olyan gondolkodás-átalakítást végeznetek, melyet természetszerűen követnie kell olyan magatartásnak, mely az Általam bemutatott ÚT vállalásával egyenlő.


E magatartásotoknak mérhetetlen sok káros következménye van. A legnagyobb e sok közül az, hogy így képesek vagytok felmenteni magatokat az igazi megtérés alól, s minden ez irányú kötelezettséget rám hárítotok. Mintha számotokra és az Isten számára elég lenne egyetlen keresztény módon megélt élet az emberiség történelmében, az Enyém. Mintha nektek, a ti üdvösségetek eléréséhez elég lenne az, hogy csupán elhiggyétek azt a történeti igazságot, hogy Engem valamikor, mert szeretetből Atyám iránt és irántatok, mindent vállaltam, keresztre feszítettek.


Ez bizony több mint szégyen, mert ezzel éppen a lényeget, Engem, mint UTAT tagadtatok meg, s lett a ti úgynevezett MEGVÁLTOTT életetek karikatúrája és nevetség tárgya az Én életutamnak, a meg nem váltott, tehát a nem keresztény világ szemében. Mindez annak következménye, hogy nem ismertek sem Engem, sem az Atyát.


PEDIG ÉN ŐT a tékozló fiú atyjában bemutattam nektek.


2. A „tükör által, homályban látás” tartalma szintén hasonló horderejű, mint a tékozló fiú története. Míg ez utóbbi félremagyarázásával lehetővé vált számotokra, hogy Engem, mint UTAT ne kelljen vállalnotok, addig a „tükör által homályban látás” helytelen felfogása alapján Engem, mint IGAZSÁGOT is képesek vagytok megkerülni. Így valójában az ÉLETRŐL mondotok le, mert ÉN VAGYOK AZ ÚT, AZ IGAZSÁG ÉS AZ ÉLET. E három úgy összetartozik, mint a SZENTHÁROMSÁG. Úgy mondotok le az Általam meghirdetett ÉLET-ről, a szívbékéről és boldogságról, hogy ezt áttoljátok az időtlen világba. Holott én éppen onnan hoztam közétek azzal a szándékkal, hogy az, mint MAG, bennetek szárba szökkenjen, fává nőjön és gyümölcsöt teremjen. Utópiának tartjátok azt, amit Én egyetlen, és megvalósítandó IGAZSÁGNAK hirdettem nektek, és éltem elétek.


A különböző vallási felekezetek által megfogalmazott hitvallások hittételei, dogmái, mind olyan IGAZSÁGOT fogalmaznak meg, melyeket megfellebbezhetetlennek tartva, égettek el máglyán embereket, öltök halomra más felekezethez tartozókat, sőt hirdetitek, hogy nemcsak ti gyilkoljátok ezeket, de Én is, mert pokolra valónak mondom azokat, akik nem úgy látnak teológiai igazságokat, mint ti.


Az eddigi legnagyobb teológusotoknak, aquinói Tamásnak egy alkalommal bepillantást engedtem az örök igazságok birodalmába. Eredménye az lett, hogy ez az általatok legnagyobbnak tartott teológus ettől kezdve nem vett tollat kezébe, nem volt hajlandó egyetlen örök és megváltoztathatatlan igazságot sem leírni, sőt amit eddig írt, azt mind értéktelen holminak tekintette.


Bizony, béke csak akkor lesz majd a különböző felekezetek között, ha alázattal bevalljátok, hogy éppen azért, mert „tükör által, homályban” láttok, állandóan ki vagytok téve tévedéseknek. Csak akkor lesz béke, ha elfogadjátok, hogy Magamra mutatva nem dogmatikai igazságot mondtam, mikor Magamat IGAZSÁG-nak neveztem, hanem erkölcsi igazságot. Vagyis azt, hogy egyetlen IGAZSÁGOT hirdetek. SZERETNETEK KELL EGYMÁST! Ennek a SZERETÉSNEK a tartalmát már többször megfogalmaztam, a HANG különböző köteteiben. Most csak annyit erről, amennyit az evangéliumokban tömören mondtam: „Amit nem akarsz magadnak, azt ne akard másnak”. „Amit magadnak akarsz, azt kínáld fel másnak is”. De csak KÍNÁLD, és ne erőltesd.


Megáldalak a BÖLCSESSÉG LELKÉVEL."

Jézus; A HANG könyv366

2018. nov. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Theophilus ***** válasza:

emánuel13


...mi ez a fertelem...???

Saját megváltód szájába adni valami félkegyelmű által írt könyv (A HANG) hazugságait, elképesztő elvetemültség!


"...de némelyek zavarnak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangéliumát.

De ha szinte mi, vagy mennyből való angyal hirdetne is nektek valamit azon kívül, amit nektek hirdettünk, legyen átok.

Amint előbb mondottuk, most is ismét mondom: Ha valaki néktek hirdet valamit azon kívül, a mit elfogadtatok, átok legyen." Gal. 1,7-9


Igaza volt Jézusnak...


"...meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket. Mert sokan jőnek majd az én nevemben, a kik azt mondják: Én vagyok: és sokakat elhitetnek." Márk.13,5-6


Igaz ti nem fogadjátok el Pál tanítását Krisztus evangéliumáról, akit maga az Úr választott...(Ap.Csel. 9,15)


"De ha szinte mi, vagy mennyből való angyal hirdetne is nektek valamit azon kívül, amit nektek hirdettünk, legyen átok..." Gal. 1,8

2018. nov. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!