Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most tértem meg nemrég, de...

Most tértem meg nemrég, de lenne pár kérdésem. Megválaszolnátok, keresztények?

Figyelt kérdés
Szóval most tértem meg nemrég, és hátam mögött hagytam egy fizikailag (szexuális kihasználtság) és lelkileg is romboló kapcsolatot, így felhagytam a bűnnel, a paráznasággal. Isten megbocsájtja így a vétkeimet, ha teljes mértékben megbántam, hogy nem házasságban történt? A másik dolog pedig az üdvözüléssel kapcsolatos. Én viszonylag szerencsés embernek mondom magam, mert félig-meddig keresztény nevelést kaptam, de mi van azokkal, akik egyáltalán nem ilyen közegbe születtek? Van egy barátnőm, akinek a családja kb. minden hónapban egyszer "csakratisztításra" meg hasonlókra jár, és teljesen kifacsarodott az elméje...hiába beszélek róla Istennek, úgy érzem, nem is igazán érti miről beszélek, és a legtöbb ismerősöm közömbös e téma iránt (legtöbbször a családjuk hatása). Volt egy barátom, aki egyébként nagyon jó ember volt, értelmes, de ő is nagyon laza értékeket kapott a szüleitől... ezekkel az emberekkel mi van? Értem, hogy szabad akarat, és Isten ments, hogy beleszóljak Isten dolgába, de mégis féltem ezeket az embereket, hiszen a szociális helyzet nagyban befolyásolja ezt :(
2018. nov. 20. 19:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve szeretnék magam mellé egy keresztény, hasonló szemléletű fiút, de mi van, ha nem fogad már el így "elhasználtan"? Egy fiúval voltam eddig, 4 évig...:(
2018. nov. 20. 19:31
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Isten megbocsájtja így a vétkeimet, ha teljes mértékben megbántam, hogy nem házasságban történt?


Mit Olvasol a Bibliában?


„Avagy nem tudjátok-e, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők, Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát. Ilyenek voltatok pedig némelyek, de megmosattattatok, de megszenteltettetek, de megigazíttattatok az Úr Jézusnak nevében és a mi Istenünk Lelke által.” (1Kor 6:9-11)


„ Mert elég nekünk, hogy életünk elfolyt idejében a pogányok akaratát cselekedtük, járván feslettségekben, kívánságokban, részegségekben, dobzódásokban, ivásokban és undok bálványimádásokban. Ami miatt csodálkoznak, hogy nem futtok velük együtt a kicsapongásnak ugyanabba az áradatába, szitkozódván” (1Péter 4:3-4)


Mi tehát a válasz? A régi életből való megtérés a keresztényi eszközök igénybevétele által Isten megbocsátását eredményezi.


Én viszonylag szerencsés embernek mondom magam, mert félig-meddig keresztény nevelést kaptam, de mi van azokkal, akik egyáltalán nem ilyen közegbe születtek?


A félig-meddig keresztény nevelés lám, nem riasztott vissza a bűntől. Mit mond Jézus?


„Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jő”. (János 6:45)


Isten nem félig-meddig nevel bennünket a Fia által, és nem is vehetjük félig-meddig komolyan az isteni tanítást, ha el akarjuk nyerni Isten tetszését. Aki felnőttként találkozik a bibliai üzenettel, ugyanolyan tanításban részesülhet, mint akit fiatalon a szülei tanítottak és ugyanaz lehet a hatása: istenfélő életmód.


Volt egy barátom, aki egyébként nagyon jó ember volt, értelmes, de ő is nagyon laza értékeket kapott a szüleitől... ezekkel az emberekkel mi van?


Felnőttként is meg lehet változni, mivel Isten képes megváltoztatni azokat, akik neki direkt nem állnak ellent, mint pl. az ateista csúfolódók, akik tudományos istenbizonyítást akarnak, mert amit ismernek, az nekik uncsi.


Gondolják, ők szabják meg Isten magáról milyen bizonyítást kell hogy adjon.


Mit olvasunk?


„az alázatosságot öltsétek fel, mert az Isten a kevélyeknek ellene áll, az alázatosaknak pedig kegyelmet ad.” (1Péter 5:5)


Egyébként szinte mindegy, milyen hátterű valaki, ha keresi az élete értelmét, az Isten üzenetével való találkozás képes megnyitni a szívét, ha helyesen áll hozzá, és nem ragaszkodik az öntörvényűséghez.


Mit mond Jézus?


„Ismét hasonlatos a mennyeknek országa a szántóföldben elrejtett kincshez, amelyet megtalálván az ember, elrejté azt; és afelett való örömében elmegy és eladván mindenét amije van, megveszi azt a szántóföldet. Ismét hasonlatos a mennyeknek országa a kereskedőhöz, aki igazgyöngyöket keres; Aki találván egy drágagyöngyre, elméne, és mindenét eladván amije volt, megvevé azt.” (Máté 13:44-45)


Aki igazgyöngyöt keres, megtalálja.


„Mert minden, aki segítségül hívja az Úr nevét, megtartatik. Mimódon hívják azért segítségül [azt], akiben nem hisznek? Mimódon hisznek pedig [abban], aki felől nem hallottak? Mimódon hallanának pedig prédikáló nélkül? Mimódon prédikálnak pedig, ha el nem küldetnek? Amiképpen meg van írva: Mely szépek a békesség hirdetőknek lábai, akik jókat hirdetnek! De nem mindenek engedelmeskedtek az evangéliumnak. Mert Ésaiás azt mondja: Uram! Kicsoda hitt a mi beszédünknek? Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéje által. De mondom: Avagy nem hallották-e? Sőt inkább az egész földre elhatott az ő hangjuk, és a lakóföld véghatáráig az ő beszédük”. (Róma 10:13-18)


Aki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja. Akik nem engedelmesek az evangéliumnak, azok nem hordják magukban, de még a szikráját sem. Itt jön be a szabad akarat, Isten senkit nem kényszert az Ő útján való járásra, de attól még meg fogja ítélni, mert amely országban élünk, annak a törvényeit ha megszegjük, jogosan elítélnek minket. A közlekedési kresz szerint is, ha közlekedsz és nem tartod be a kreszt, megbüntetnek. És mivel Isten teremtette világban élsz, Neki is joga van arra, hogy elmarasztaljon, ha szembe mész az Ő törvényeivel, amely minden egyes ember javára van általa kihirdetve a Bibliában.


"...szeretnék magam mellé egy keresztény, hasonló szemléletű fiút, de mi van, ha nem fogad már el így "elhasználtan"?  Ha Isten útján jársz, és találkozol egy valóban megtért emberrel, ugyanúgy el fog fogadni, mint Isten, mert a szeretet „Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.” (1Korinthus 13:7), és van ereje a megbocsátásra.

2018. nov. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Isten megbocsájt, mivel megbántad, és igyekszel, hogy többé ne vétkezzél! Jézus ezt nagyon egyértelműen igazolta, hogy az Isten irgalmas és megbocsátó, nem pedig egy haragvó Isten!


A felvetett probléma is jogos felvetés, és ez ügyben nem szabadna összevissza, bonyolultan és ködösítve beszélnie a keresztényeknek.


Ide illesztem, ha meghallgatod a kérdésedre is választ kapsz:


https://www.youtube.com/watch?v=PryO65SbonQ

2018. nov. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jézus azért jött el, hogy bűnbocsánatot nyerjen, aki benne hisz! Tehát Isten teljesen megbocsátotta az előéletedet.

Hogy mások is hitre jussanak, azért azt tudod tenni, hogy imádkozol értük!

Mivel még frissen tértél meg, neked is fejlődni, tanulni kell még. Olvasd először az Újszövetség könyveit, illetve az Ószövetségből a Zsoltárok könyvét. A Szentlélek majd tanít és segít megérteni, fejlődni, de ha kérdéseid vannak könyvekben, interneten is utánajárhatsz.


Mint ahogy Isten megbocsátott, egy keresztény fiúnak sincs joga elítélni az előéleted miatt. Biztos fogsz párt találni, imádkozz érte, s járj nyitott szemmel.

2018. nov. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez utóbbi videóra: a pokol az emberiség közös sírja, halotti állapotot jelent, semmiféle szenvedés ott nincsen, aki meghal, oda kerül. A reinkarnáció pedig hamis tanítás, ezoterikus kifejezés, óvakodjál tőle!

Bővebben:


[link]


[link] #h=17-23:0


[link]


[link]

2018. nov. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Olvasd a Bibliát szorgalmasan ,imádkozó szívvel,Isten minden,(sokminden)kérdésedre választ ad belőle.

Én is hasonlóan kezdtem a hit életet,Jézus Krisztussal,rengeteg kérdés,tisztázatlan gondolatok,de ahogy egyre jobban bele merültem a Biblia tanúlmányozásába,sokminden a helyére került,és választ kaptam elsőkézből.

Csak egy idézet a János evangéliumábol:


Őt látta tehát Péter, és megkérdezte Jézustól: Uram, hát vele mi lesz? 22Jézus pedig így szólt hozzá: Ha azt akarom, hogy ő megmaradjon, amíg eljövök, mit tartozik rád? Te kövess engem!


Vagyis kövesd hűségesen Jézust,a többi embert pedig bízd Rá!

Ne lepődj meg ha a bizonyságtételedet nem fogadják el ,vagy ki mosojognak.

A te dolgod most az ,hogy erősödj a hitben .

2018. nov. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki nem hívő még nem jelenti azt, hogy neki már mindegy, simán megváltozhat ez, mint például a te, vagy az én esetemben is.

Térítgetni természetesen arra nem hajló személyt felesleges, imádkozni értük a minimum, de Isten megtalálja a módját, terjeszd a hitedet.

Ha pedig szüksége lesz a barátaidnak rá akkor legyél ott, és segítsd őket a megtérésben. 🙂


A hívő fiúk miatt meg ne aggódj, a korombeli huszonéves fiúk például a gyülekezetemben, akikkel beszéltem a témáról azok közül egyik sem szűz, és egyik sem házas közben. Én magam sem... Többnek nem hívő barátnője van. Nem fognak lenézni nyugi a múltad miatt, ha igaz a hited, onnantól már nem a vallás fogja meghatározni a dolgot.

Egyébként Attól, hogy keresztények, ugyanúgy bűnösök, főleg a fiúk 😅

2018. nov. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kapitány_úr ***** válasza:
A frissen megtért ember tipikus hibája, hogy mindent meg akar téríteni, ami él és mozog. Ne foglalkozz vele, hagyd a többieket. Élj, érjen a hited, tanulj, elmélkedj, olvass sok Szókratészt, meg Nicolaus Cusanust, stb. Senkinek nem tartozol felelősséggel, sem számadással.
2018. nov. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!