Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, miért található...

Jehova Tanúi, miért található köztetek megannyi álszent egyén?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatom, hogy a tanúk között jelentős számú, a vallásukkal össze nem egyeztethető cselekedeteket véghez vívő egyén található. Pl. Hazassagtörő, parázna, rosszindulatú, gyerekeit sakkban tartó.

A fiatalabb tanúk azok, akik inkább a szexualis kultúrajukban még a vilagiakat is messze túlszárnyaljak negatív irányban, míg az idősebb korosztály inkább a családon belüli zsarnok szerepét hivatottak betölteni.

Milyen szűrők vannak, ha egyáltalán vannak a vallásotokon belül az ilyen fajta egyének kiszűrésére??

A fentebb leírtak egyébként mind személyes tapasztalatok, és elég közeliek.


2018. nov. 20. 21:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom védeni őket, de ezek megtalálhatók bármilyen másik felekezetű, vallású, világnézetű családban.
2018. nov. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek az előzővel. Mindenhol megtalálhatóak az ilyen egyének.


Azonban a jehovásoknál koncentráltabban. Ismertem jehovás lányt. Szélsőliberális nézeteket vallott ráadásul. Szóval tipikusan álszent volt. De mesélt a "tanúkról". Olyanokat mesélt, hogy kiközösítettek embereket egymás között, olyat aki pl házasság előtt szexelt, feslettnek bélyegezték meg a "fő jehovák" mem álltak vele szóba stb stb. Álszent, és hazug népség.


Én ezt a gyülekezetet legalább olyan veszélyesnek tartom mint a szcientológusokat, és hozzájuk is benézhetne a TEK, lenne meglepetés.

2018. nov. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%
Én azért nem értek egyet az elsővel, mert a tanúkhoz nem csecsemőként lép be az ember, hanem ott évekig tartó felkészülés van, tehát a kérdés abszolút jogos.
2018. nov. 21. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
25%
Úgy gondolom, hogy elég csúnya dolog az általánosítás. A legtöbb fiatal tanú, akiket ismerek, erkölcsös életet él. Biztosan vannak olyanok is, akik kettős életet élnek. De előbb-utóbb fény derül a bűnökre, és azokat, akik nem bánják meg, és nem hagynak fel vele, kiközösítik. Ugyanez a helyzet mindenkivel, aki álszenteskedik, titokban bűnt gyakorolva.
2018. nov. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
#3 De van a tanúk közt is olyan, aki eleve tanú családba születik. És független attól, hogy még nincs megkeresztelkedve, tanúnak vallja magát.
2018. nov. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
63%
5: ez is igaz. Pláne, hogy ott kötelezik a fiatalt, hogy csatlakozzon.
2018. nov. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nyilvánvaló, hogy más felekezetek, akár szekták rendesen bővelkednek álszent egyenekkkel, én csak a tapasztalatom írtam le. Sose volt bajom a Tanúkkal, míg a felszínes ún. házalásaikat éltem meg. Ám személyes és közvetlen kapcsolatok után úgy érzem ez a közeg hemzseg az álszentségtől, vagy pedig az ostobaságtól, hogy ezt nem tudják kiszűrni.

Főleg, akit elég jól ismertem kettős mércét alkalmaz, megtartja azt, ami szerinte ahhoz kell, hogy jó tanú legyen, ám úgy gondolja nem bűn a szexuális kitlejesedés, függetlenül attól, hogy házas e vagy nem.

2018. nov. 21. 08:16
 8/22 anonim ***** válasza:
37%

Sajnos vannak ilyen emberek. Ilyenkor mindig eszembe jut az első századi keresztény gyülekezet. Hogy olyan is volt ott, aki a saját apjának a feleségét vette el. Pál apostolnak kellett szólnia, hogy távolítsák el a gyülekezetből. Ha az ismerősödről kiderül, hogy hogyan él, ő is el lesz távolítva. Hogy Isten nevét ne káromolja miatta senki sem.

Ezt a bibliaverset tartom észben a magam részéről:

Zsolt. 119:165

2018. nov. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Előző,

Nem mondtam, hogy rossz ember, vagy deviáns, csak annyit, hogy egy elég fontos alaptézist teljesen máshogy, szabadosan értelmez.

Kívülre persze teljesen mást mutat, így sosem fog róla kiderülni. Olyan ember, akinek a külsőségek a meghatározóak, gondolom ezért is találta meg a számításait ebben a vallásban.

Laikusként a színes, szépen rajzolt, és kivitelezett, olykor giccses folyóirat, a jól öltözött, már kereszteződések mentén "terítő" Tanú egyének is ezt hivatottak számomra tükrözni.

Úgy érzem ez az a vallás, ahol igazából elbújhat az ember önmaga elől, egy olyan forrasztó tégely, ahol tudja, hogy mégis csak gyakorol valamit, amiről azt hiszi kompenzálja a világi tetteit, ám valódi megélés, és hit nincs mögötte.

2018. nov. 21. 08:39
 10/22 anonim ***** válasza:
#9 Ebben nem adok igazat neked, mert a vasárnaponként templomba járók közt is akadnak azért, akiknek csak a felszín számít. Ismeretségi körömben is tudok olyat, aki együtt él valakivel, de minden héten fő program számára a mise, egyházi esküvőt tervez, stb. Hogy valakinek mennyire őszinte az imádata, azt mi amúgy nem vagyunk hivatottak megítélni. Csak a cselekedetek alapján szűrhető le igazán, mi is van valaki szívében (Na meg Isten látja).
2018. nov. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!