Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szerettek Jézusban?

Mit szerettek Jézusban?

Figyelt kérdés

2018. nov. 21. 20:00
1 2
 1/13 KZitus ***** válasza:
72%

Szia


Isten szeretet - írja a Biblia. Krisztus pedig Isten viszatükröződése. "Aki engem látott, látta az Atyát is." írja János 14:9. Ha olvasom az evangéliumokban a tanítását, ámulok a bölcsességén, éleslátásán, logikáján, egyszerüségén, alázatán, szelidségén, segítőkészségén... és ezeket szeretem benne. Amit Krisztusban szeretek, azt szeretem az Atyjában is. Krisztus annyira szeretett engem, hogy az életét adta értem - ilyen hatalmas szeretetet nem tudok nem viszonozni!

2018. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

Mindent.


Elsőként azt, hogy önzetlenül jelentkezett egy olyan feladatra, ami sok lemondással járt, mások, az az Mi emberek érdekében.

A magas pozíciójáról egy időre lemondott, hogy alacsonyabb rendű élőként, az az emberként szülessen meg. Maradéktalanul elvégezte a kiadott feladatot. Majd ezután vállalta a megalázó és fájdalmas szenvedést, és a halált.

Sokak fájdalmát átérezte, s bár elsősorban nem azért jött, hogy meggyógyítson némely embereket, vagy némely halottakat, még is megtette, hogy Bizonyítsa Isten küdötte Ő, és bemutassa, hogy Isten képes gyógyítani, és halottakat az életbe visszahozni.

Első sorban azért jött, hogy elmondja Isten királyságának jóhírét, ami változást hoz az emberek életébe, ezért változtassanak a gondolkodás módjukon, és az életükön amíg idő van rá.

2018. nov. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Mi a jó válasz, ami meg is marad a hamis ömlengésen kívül? Az apját Jehovát?
2018. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Semmit. Ki az a Jézus?
2018. nov. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
24 sör után még akcentus nélkül beszél.
2018. nov. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
"Isten szeretet" ez így van. Nem egy személy aki a mennyben tervezi a világvégét jóságos bárányokkal...
2018. nov. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Steffed ***** válasza:
60%

Jézusnak egyedi összetéveszthetetlen szakáll - frizura kombinációja van az ábrázolásain. Gyakorlatilag ez is egy olyan egyedi tulajdonság amely kultuszszimbólummá tette. Olyan mint Elvis haja vagy Hitler bajusza vagy akár a Bob Marley típusú hajrostok. Ha valakit ilyennel látsz az utcán egyből ő jut az eszedbe róla.

Ezt nagyon bírom benne :)

Egyébként meg egy teljesen pozitív, korrekt karakter. Szerintem tényleg csak a jóra ösztökéli az embereket a tanításaival úgyhogy megadom a tiszteletet neki.

Az hogy ki hisz benne és ki nem már személyes elhatározás kérdése.

2018. nov. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

Amig a Sevillaban jatszott addig nagyon jo volt, de miutan leigazolt a Manchester City ( Premier League ) azutan mar nem volt annyira szeretre melto


De hat gy van ez a jezusokkal, lejar a szavatossaguk

2018. nov. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyenes.

Őszinte.

Megalkuvás mentes.

Kemény, és kegyelmes (szeretetével felemel)

Jók a példabeszédei, példázatai.

2018. nov. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
jól néz ki, jó fej
2018. nov. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!