Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jól vettem észre, hogy a...

Jól vettem észre, hogy a buddhisták elég zárkózottak?

Figyelt kérdés
Mely vallások még ilyenek?
2018. nov. 29. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
A buddhizmus csak volt zárkózott.
2018. nov. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért írod ezt? Mire gondolsz?
2018. nov. 29. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

személyfüggő inkább. akár keresztény vagy ateista is lehet zárkózott, buddhista is nyitott.


Inkább onnan közelíteném meg a dolgot, hogy hívőkre jellemzőbb talán a zárkózottság, befordultság, materialistákkal ellentétben nekik fontosabb, lelki, spirituális élet, ami egyfalyta közönyt jelent az iránt, hogy mások milyen képet látnak az illetőről, nem tesznek túl nagy erőfeszítést az iránt, hogy megkedveltessék magukat.

Istenükre, vallásukra saját lelkükre koncentrálnak ehelyett.

2018. nov. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A buddhista jó esetben tényleg nem is gondol semmire, amikor nem mond semmit.
2018. nov. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

A buddhista gyakorolja a nirvanat, amikor nem mond semmit. Nirvana jelentése semmi.

Azt, hogy gombaevésnél zárkózottak, abszolút megértem! A mesterüket is gomba vitte el.

2018. nov. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván személyfüggő. Egyszer felvettem egy stoppost, aki buddhistának mondta magát és a buddhista főiskolán tanult. Bármelyik szektást lekörözte volna a vehemenciájával, ahogy téríteni akart.

De nyilván nem minden buddhista ilyen.

2018. nov. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az maximum névleg lehetett buddhista.
2018. nov. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!