Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért segíti jobban az Isten...

Miért segíti jobban az Isten azokat akik nem is hisznek benne?

Figyelt kérdés
Miért boldogulnak jobban azok akik nem hisznek,miért könnyebb az életük?Engem úgy neveltek hogy higgyek Istenbe, próbáljak úgy is élni hogy neki tetsző legyen.Ha valamit próbálok tőle kérni hogy segítsen soha nem úgy sikerül.Miért?Ha valami jól alakul azt meg szoktam köszöni.Állandóan bajok vannak,romokba az életem,ezt miért nem látja.Próba tétel? De mindig?

2018. dec. 1. 05:35
1 2
 1/17 anonim válasza:
28%
Mert nem ilyen faxsagokkal toltjuk az idonket hanem teszunk magunkert.
2018. dec. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

Erre nincs egy egyértelmű, rövid válasz.

Tanulj, keresd a válaszokat, légy nyitott mindenre és amikor megtalálod a választ erre a kérdésre rendbe fog jönni az életed.

Lehet, hogy haszontalannak tűnik most ez a válasz, de később másképp fogod látni :)

2018. dec. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%

Talán azért segíti jobban a "hitetleneket", mert ők legalább nem egy téves istenképben, bálványokban hisznek. Ez még mindig jobb, mintha lezártak lennének, mint ált. a vallásos emberek (tisztelet a kivételeknek).



"Kedves Barátom!


Te üzletet akartál kötni Istennel, s most azt éled meg, hogy ez nem jött be. Te csak azt adtad át Nekem, Jézusnak, amiről előbb-utóbb úgyis le kell majd mondanod. Azt, ami téged emberré tesz, tehát azt, hogy a gondolkodás-átalakítást felvállald, nincs szándékodban Velem elkezdeni. Újra és újra mondom: neked nem arra van szükséged, hogy nyalogasd sebeidet. Én, Jézus, hiába mondanám, hogy ami van, az miért jó neked. Téged vigasztalni nem is lehet, mert mindig el tudod mondani, hogy ami van, az miért nem jó neked. Erre mindenki képes, aki nem vállal fel Engem. Így csak a süketek párbeszédét tudnom folytatni veled mindaddig, amíg nem vállalod, hogy meglásd azt, ami van, s amiről te nem tehetsz, az nemcsak jó, de a legjobb neked, ezért nem zúgolódnod, hanem hálálkodnod kellene!


Neked nem vigasztalásra, hanem gondolkodás-átalakításra van szükséged. Nincs olyan Isten, aki ezt helyetted meg tudná tenni. Én, Jézus, mindig, tehát állapotszerűen rendelkezésedre állok e téren!


Megáldalak az ÖNISMERET LELKÉVEL!"

Jézus; A HANG - könyv 3701

2018. dec. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"Állandóan bajok vannak,romokba az életem,ezt miért nem látja" - Ugyanazért, amiért te nem látod, hogy mindenki szenved az életben - csak felszínesen néz ki úgy, hogy másnak jobb.. Élni nehéz, embernek lenni nehéz.


"A madár tudja tán, hogy mi a szabadság,

mikor fölszáll a szél alá

és ring az ég hullámain.


A hegyek tudják, hogy mi a méltóság,

hajnalban, alkonyatkor is,

a lomhán elheverő hegyek...


Hegy lettem volna, vagy növény, madár...

vigasztaló, pillangó gondolat,

tünő istenkedés. Ma már

az alkotás is rámszakad."

Radnóti

2018. dec. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező


Amikor ilyen kérdéssel találkozok, felteszem a kérdést magamnak? Vajon aki ezt kérdezi, talán nem olvassa Isten szavait, Jézus tanításait?

Pedig biztos vagyok benne, hogy a kezébe veszi a válaszokat, még sem ér vele semmit.

A világban élő, világi életet élők, nem Isten támogatását élvezik, hanem azét, aki most van hatalmon.

Jézus határozottan tanít, vezet a szavaival, hogy ne féljünk, ne ijedjünk meg, mert a keresztény Sátán világában, nem fog sem népszerűségnek örvendeni, sem nehézségek, üldözések nélkül élni.

Sátán világa más életforma, és ütközik a keresztény élettel, gondolkodással. Ezeket nem Ő idézi elő, és nem is hagyja, hogy soha véget ne érjen. Viszont ebből kell kihoznunk a legtöbbet, és tanulunk is belőlük, edződik, erősödik a hitünk, mikor egy egy nehézségek, megszünnek.


Amit pedig kérünk, ha összhangban van az Ő helyeslésével, megkapjuk, még ha nem is azonnal, és lehet, hogy nem abban a formában, amit mi gondolunk.


Próbatétel? Isten nem tesz senkit próbára. Sátán annál inkább, hogy eltaszítson Istentől.

Javaslom olvassd el, és elmélkedj az olyan Biblia verseken, mint Pl Asáf gondolat menete, (Zsoltárok 73:felirat) Asáf éneke. . .

aki hasonlóan vélekedett egyszer, aztán változott a véleménye, mikor megnézte a gonosz emberek jövőjét.

2018. dec. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

"Miért segíti jobban az Isten azokat akik nem is hisznek benne?"

Nem segíti jobban.


"Állandóan bajok vannak,romokba az életem,ezt miért nem látja.Próba tétel? De mindig?"

Nem. A hitetlenséged nem engedi Istent munkálkodni az életedben.

Légy hálás Istennek azét, amid van. Hálaadással kérj, de ne olyat, hogy legyen sok lóvéd, hogy fényűzően élj.

Olvasgasd az újszövetségi leveleket

2018. dec. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező!

Ideje lenne tán elgondolkodni, hogy mindig mástól várod a segítséget, vagy teszel is magadért?

2018. dec. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező! A kérdésed nagyon jó és mindig is aktuális.

Ahogy azt már korábban valaki meg is válaszolta, a lényeg nem ez a világ, hiszen van egy örök lét. Ez a világ múlandóság alá vettetett, de alapból a világ ennél sokkal több és örök, amit ebben a testben megérteni és felfogni nem tudunk. Jézus bizonyságot tett erről.

Ezt a világot most még nem Isten irányítja, ezért e világ fejedelme azokat segíti, akik önimádók, pénzimádók, büszkék, gőgösek, irigyek, képmutatók, hamisak, harácsolók, törtetők stb, akik ezt a világot imádják és e világ kincseit és örömeit keresik és űzik.


A halált elkerülni nem lehet! A leggazdagabb multi milliárdos ember is meghal, a legnagyobb hatalmú és befolyású politikus is meghal, mindenki meghal , kicsi, nagy, gazdag, szegény, fiatal, öreg, stb. A halálra születünk eleve! A lényeg és ami a legfontosabb, hogy mindenki ítélet alá esik és mindenkinek el kell számolni az életével, a tetteivel, cselekedeteivel Isten előtt, mivel az élet nem szűnik meg a testi halállal.

Az a lényeg, hogy mindig és mindenkor tiszta szívvel, szeretettel, őszintén cselekedjünk. Az igazak ellen nincs vád, de, aki e világnak él és annak javait akarja az ítélet alá esik és mindenét elveszti, amilye van, még azt is, amiről azt hiszi, azt gondolja, hogy van és az övé.


Jézus nem ígért e világi jó létet és gazdagságot az Őt követőinek!Sőt kifejezetten kiemelte, hogy az igazakat, akik teljes szívvel hisznek Ő benne, azokat kirekesztik, üldözik, gúnyolják, hamisan vádolják, megölik!!!


Tehát Isten nem segíti jobban a hitetleneket! A hitetleneket e világ fejedelme segíti. Az ember pedig maga dönt, mivel szabad akarata van. Istent keresi és az Ő igazságát, vagy pedig az e világ kincseit!

2018. dec. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Krisztus nem az e világon belüli boldogulásodat segíti, hanem az azt követőt, ha arra érdemesnek bizonyulsz.
2018. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mert neked csak a világi dolgok számítanak és magasról teszel arra, hogy mi Isten terve az életedre nézve. Amíg ilyen önző és irigy ember maradsz, addig nem is leszel boldog. Nézd meg az első válaszolót. Arra büszke, hogy jól ment férjhez, a feneke alá lett tolva minden, van egy sima eü diplomája és itt veri a nyálát minden kérdés alatt fröcsögve. És neked ez a példakép. Grat.
2018. dec. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!