Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény testvéreim, titeket...

Keresztény testvéreim, titeket nevettek már ki a hitetekért, a vallásból eredő szokásaitokért, eseeg azért mert ahhoz méltóan viselkedtek, amit képviseltek?

Figyelt kérdés

És ha igen, hogyan kezelitek?

Bevallom, nekem nehezemre esik nem lekavarni egy pofont ilyenkor.


2018. dec. 2. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne fogd vissza magad, az nagyon Krisztusi lenne!
2018. dec. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Mutasd meg a másik arcodat is. Ha eddig kedves voltál, most legyél fenevad...

Egyébként meg ha tudod, hogy helyes a hited, nem mindegy, ha nevetnek? Meg mit számít más véleménye? Persze figyelni kell a környezetre, de a te életed ne mások szerint ugráld.

A nevetés meg nem mindig gonosz vagy rosszindulatú. Ne legyél már ilyen érzékeny.

2018. dec. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Itthon nem, de amikor Amerikában éltem rokonaimnál 2 évig akkor sajnos igen. Ez főleg Nyugaton szokás, hogy aki keresztény az a buta, arrogáns, rasszista, tiszteletlen, stb. de aki pl az iszlám vallást gyakorolja annak tisztára van nyalva a hátsója. Amikor egy keresztény pap a több ezerből, zaklat egy gyereket akkor tele van vele a sajtó, de amikor a muszlimok a keresztény és zsidó embereket támadják, fenyegetik késsel és rasszista szavakkal illetik őket, az általában nem érdekel senkit. Többször volt már hogy templomból kijövet kiabálták ránk azt hogy mocskos rasszisták, soviniszták, stb. De ha engem kérdezel én azt mondom nem éri meg velük foglalkozni. Nekem is, neked is, és mindenkinek szíve joga hogy milyen vallást gyakorol. A kereszténység a szeretet vallása, és ha téged utálnak is azért aki vagy és amiben hiszel, fogadd el őket minden hibájukkal és nézetükkel együtt. Ebben a gyűlölettel és félelemmel teli világban kell erősnek lennünk.
2018. dec. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Persze. De azért is ki lettem már gúnyolva, hogy szoptattam a gyerekem, hogy velem aludt, vagy hogy nem ugrálok ágyról ágyra, hanem kitartok egy mellett és még a gyerekeim is erre nevelem.

Az, aki kineveti a másikat, abban van a hiba, valami borzasztóan hiányzik belőle, hidd el nekem. Ilyenek mindig is lesznek.

2018. dec. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

Hajajj de még mennyiszer. Rengeteg olyan barátom, ismerősöm van, aki nemhogy nem keresztény, hanem ateista, és nem arról van szó, hogy "oké engem nem érdekel", hanem kifelyezetten tagadják Istent, hogy egyáltalán létezne.

Meg nem arról van szó, hogy kinevetnek, hanem támadják a Bibliai dolgokat, bizonygatják, hogy "hülyeség" meg képtelenség stb.

De én ezt nem veszem fel, nem sértődök meg, vagy leszek dühös, nincs pofozhatnékom (az amúgy sosincs, bármennyire ideges vagyok) talán egy kicsit elszomorít ez a dolog, de ennyi.

Én nem térítgetek, meg vitatkozgatok feleslegesen órákat, bár tudom nem ezt mondta Jézus feltámadása után de én nem vagyok hittérítő, meg teológus, hogy felvázoljam mi miért van.

Csodálom azokat akiknek ehhez van türelme,kint az utcán térítget, vitatkozik, vagy itt gyakorin is újra és újra bizonygatja a semmitmondó bugyuta provokatív kérdéseket a valláskritikába, én nem tudom ezt csinálni, még elolvasni sem szoktam őket, habár még én is tanulhatok ilyenekből.

Számomra az, ha valaki egyáltalán nem hajlandó egy kicsit sem belegondolni Isten és a hit mit jelent, felfogni és a dolgok mögé nézni, az az ő baja.

Ha engem támad is vele, vagy kritizálja Istent én azt sajnálom, de már megszoktam.

2018. dec. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2%
Szokjátok meg, hogy az átmosott agyú, irracionális embereket nem szeretik sehol.
2018. dec. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Olyan hogy a keresztyénséget nevették ki számtalanszor volt, hogy konkrétan engem hogy hogy hihetek ebben, olyan érdekes módon még nem (és nem azért mert nem vállaltam volna a hitemet).
2018. dec. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem volt jellemző, lehet azért, mert olyan környezetben élek, ahol a többség valamennyire vallásos, vagy legalább a "maga módján" hisz.
2018. dec. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Minden nap, a lakótársaim által. 😂 Tudni kell rólam, hogy nagyon rossz természetem van, és full bunkó tudok lenni, és amikor nagyon fáradt vagyok nem tudom visszafogni magam sajnos. :/

Szóval ez így elég gáz. De egyébként bírom őket, csak fura, hogy konkrétan úgy néznek rám a hitem miatt, mint egy ufóra. Amúgy volt már rá példa, hogy normálisan tudtunk beszélgetni ezekről, de sokszor meg nagyon nem tudom normálisan kezelni az ilyet... szóval nem vagyok tökéletes, és sokszor nagyon nehéz tanúságot tenni.

2018. dec. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16%

Bocs, hogy ex-keresztényként válaszolok.


Azt gondolom, manapság senkit nem nevetnek ki a hitéért.


Ha nevetnek rajtad, az azért van, mert a 6000 éves teremtésről prédikálsz, meg arról, hogy a dínók együtt éltek az emberekkel.

2018. dec. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!