Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten nem gondolt arra hogy...

Isten nem gondolt arra hogy egyes emberek szkeptikusabbnak születnek, mint mások?

Figyelt kérdés
Nekik nincs is lehetőség a megváltásra, csak mert bizonyíték nélkül nem tudják komolyan venni a vallást, vagy egyáltalán hogy létezne Isten?
2018. dec. 6. 21:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%

Jehova addig rejtőzködik, amíg biztos nem lesz abban, hogy lecsaphatt rád akkor, amikor már nincs visszaút.


Vagy Isten nem azt akarja elsődlegesen, hogy elhidd a létezését.

2018. dec. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%

"A hit kemény próbatétel."

Attól, hogy valaki szkeptikus, még _akarhat_ hinni. Sajnos én sem hiszek el semmit, amire nincs bizonyíték, de ez nem azt jelenti, hogy ne szeretnék hinni bizonyos dolgokban. És ha van Isten, aki igazságos, talán ezt az igyekezetet is értékeli.

2018. dec. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 KZitus ***** válasza:
49%

Szia


De, Isten minden emberre gondolt, amikor értünk adta a fiát. És hidd el, nem született a földre azóta olyan ember, akinek ez ne jelenthetett volna örök életet.

SENKITŐL sem várja el Isten, hogy vakon higgyen benne. Maga Krisztus mondta:"Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust." Ján 17:3

Miért ne tudná egy szkeptikus ember kitartóan keresni, kutatni, megismerni Istent és Krisztust? mert unalmas neki?, vagy nincsen kitartása?, türelme?, vagy milyen okból?- ha ez így lenne, miért "nincsen lehetősége a megváltásra"?

"...csak mert bizonyíték nélkül nem tudják komolyan venni a vallást, vagy egyáltalán hogy létezne Isten?" - hát ezzl egyet értek! Bizonyítékok nélkül NEM LEHET HINNI ISTENBEN. De ez az ember döntése, és nem lehet Istent vádolni a saját hitetlenségemért...is.

Aki nem ismeri meg a Bibliából Istent, az mind szkeptikus - de ezért nem Isten a felelős!

2018. dec. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy én is szívesen hinnék ilyesmiben. De nem tudok komolyan venni valamit csak mert jó lenne, ha igaz lenne, ha közben semmi nem bizonyítja hogy valós.
2018. dec. 6. 21:37
 5/21 KZitus ***** válasza:
49%

"De nem tudok komolyan venni valamit csak mert jó lenne, ha igaz lenne, ha közben semmi nem bizonyítja hogy valós." - mit jelent ez a számodra:"...csak mert jó lenne, ha igaz lenne,..."???? Ki keresse meg helyetted azt, hogy igaz-e vagy sem? Én szívesen, de az a saját meggyőződésem lesz! A sajátodat neked kell keresni-kutatni.


"...ha közben semmi nem bizonyítja hogy valós." - mi "közben"?? kutatás közben? vagy várod, hogy valaki helyetted bizonyítja? Mit értes a "semmi sem bizonyítja" alatt? Mi ez a semmi a számodra?

Mit tettél azért, hogy Isten a számodra valóságos legyen/váljon?

2018. dec. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
KZitus, mi ez a kérdésáradat? A probléma elég egyértelmű. Te tudsz bizonyítékot mutatni rá hogy Isten létezik, vagy sem?
2018. dec. 6. 22:24
 7/21 anonim válasza:

"...szívesen hinnék..." Nem, te szívesen tudnál egy előre meghatározott dolgot, és az más.

A hithez nem kell bizonyíték. Tudom, hogy egzotikusan fog hatni ez a gondolat, de nem kell tudnod ahhoz, hogy hihess.


A hit = megelőlegezett bizonyosság.


Első lépésként elég, ha ebben hiszel. :)


KZitus - gondolatébresztő volt, amit írtál. Már vagy 3-4 éve nyavalygok azon, hogy szeretnék hinni, de nem tudok, és még sosem gondoltam arra, hogy elolvassam a Bibliát. Pótolni fogom.

2018. dec. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 KZitus ***** válasza:

6os kommentedhez


"KZitus, mi ez a kérdésáradat?" - elnézésedet kérem. Nem gondoltam, hogy zavar, abban reménykedtem, hogy gondolkodásra idít

" A probléma elég egyértelmű." - számonra az egyértelmű, miért nem hiszel Isten létezésében, ezért voltak a kérdések.

" Te tudsz bizonyítékot mutatni rá hogy Isten létezik, vagy sem?" - én??? ki vagyok én? még porszem sem Isten hatalmas teremtésművében.

Megvizsgáltam Isten létezéséről szóló bizonyítékokat, és az életem kevés lenne felsorolnom neked, annyi van belőle. De hadd mondja el Isten neked, hátha az ő szavát tekintélynek veszed: „Természetesen, minden háznak van építője, aki pedig mindent alkotott, az Isten az” Zsidók 3:4. Ha ezen csak egy picit gondolkodol, már találsz bizonyítékot Isten létezésére.

2018. dec. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 KZitus ***** válasza:

Kedves 7-es hszóló


Azt írod:"A hithez nem kell bizonyíték. Tudom, hogy egzotikusan fog hatni ez a gondolat, de nem kell tudnod ahhoz, hogy hihess."

Ez a meggyőződésed mire alapozod?

Mert hogyan lehet hinni abban, amiről nem vagy meggyőződve?

A Héberek(Zsidók) 11:1 verse ezt írja a hitről: "A hit a remélt dolgokba vetett megalapozott bizalom, és a nem látható dolgokról való meggyőződés" Hogyan tudod megalapozni a "bizalmat", és hogyan "győződhetsz" meg valamiről? Hát nem úgy, hogy alaposan megismered és ha érdemes, bizalmat építesz ki magadban a megismert dolgok alapján? Erről ír a fenti vers. Isten egyetlen embertől sem várt soha vak hitet. Azt várja el a teremtésünk óta tőlünk, hogy higgyünk abban, amit mond nekünk.

Az alapos és pontos ismret fontoságáról Krisztu azt mondta:"Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust." János 17:3 Ez a vers szerinted azt mondja, hogy "nem kell tudnod ahhoz, hogy hihess"?

Biztos vagyok abban, ha olvasni, kutatni fogod a Bibliát, akkor megváltozik erről is a véleményed. Sok sikert hozzá :-)

2018. dec. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

"Mert hogyan lehet hinni abban, amiről nem vagy meggyőződve?"


Ez már szemantikai kérdés. Leírtam, mit látok hitnek. A hit = megelőlegezett meggyőződés, és pontosan ezt támasztja alá az általad kiragadott két idézet is. Logikusan pontosan az következik abból, amit írsz, hogy előbb van a hit, ami idővel meggyőződéssé érik. Egy hit, aminél tudod, később benső bizonyítékot fogsz találni.


"Hogyan tudod megalapozni a "bizalmat", és hogyan "győződhetsz" meg valamiről? Hát nem úgy, hogy alaposan megismered és ha érdemes, bizalmat építesz ki magadban a megismert dolgok alapján?"


Nem. A megismeréshez is eleve bizalom kell. Anélkül az ember el sem indul a megismerés útján. Előbb van a hit, aztán jön a tudás.

2018. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!