Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik már a Krisna-völgyben...

Akik már a Krisna-völgyben születnek és ott akarják hagyni mondjuk 20-on évesen be tudnak illeszkedni a normális életbe, tudnak élni majd úgy igazán?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon érdekel a Krisna völgy témája-nyáron jártam ott,de szimplán csak érdekel,református vagyok,gyakorlom a vallásom és normális családi életem van(szép kislányom,férjem),de elgondolkodtató az életük
2009. dec. 1. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
A krisnások nagyon normális és szimpatikus életet élnek. Magam is voltam náluk Somogyvámoson néhány éve. Nagy élmény volt. Tőlük - ahogy én tudom - bármikor ki lehet lépni. Az egyik ismert TV-s személyiség lánya egy angol krisnáshoz ment feleségül, lett egy kisgyerekük is. A fiúval ott éltek Somogyvámoson. Valami történt, mert egyszercsak elváltak, a fiú visszament Angliába, a lány pedig férjhez ment egy nem krisnáshoz. Az egyéb szabályokon kivül tudnod kell, hogy a krisna hivők csak és kizárólag gyermeknemzés céljából élhetnek szexuális életet. Nincs huncutkodás kedvtelésből.
2009. dec. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%
Te nem vagy eszednél ha ott akarod hagyni őket egy tarháló bandáért.Eltudod képzelni magad hogy valamilyen téren dobolsz egy kalap mellett.Ezen is gondolkodj el ha lépni akarsz.Legalább is a kérdésedből ez derül ki hogy ilyesmi forog meg a fejedben.
2009. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mondom mégegyszer normális életet élek és nem ezért kérdeztem és nem is pontosan ezt hanem gyerek aki ott születik azzal mi van ha mégis felnőve úgy dönt kijön onnan.a vélemények érdekeltek ezzel nem akarok én odamenni Istenben hiszek református vagyok gyakorlom a vallásomat de ezt már írtam kirándultunk ott és elgondolkoztam ezen ennek kapcsán kérdeztem félreértettetek
2009. dec. 1. 21:46
 4/12 A kérdező kommentje:
ja és tudom a szex témát na ezért sem mennék de nem is ez volt a kérdés el kéne olvasnotok
2009. dec. 1. 21:47
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
természetesen. csalódtál Istenben, hogy el akarod hagyni? vagy a vallásodban?
2009. dec. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Igen normálisnak TŰNNEK.

Viszont az,hogy közös házban laknak az egyedülállók,hogy hajnali 5-kor van az első,este 10-kor az utolsó ima,közte meg munka,munka,munka,mindez napi két étkezésért,hogy ha küldenek "ki kell menni" adományt gyüjteni,ha belépsz el kell adnod mindenedet.Na ez nem normális egyik sem.

2009. dec. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
A hinduizmus Visnu-ágának egy további leágazása, ahol a vegetarianizmus kötelező.
2009. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
bocsi de senki nem értette meg a kérdést:én azokra gondolok akik ott születnek most kicsi babák és egyszer csak kíváncsiak a kinti életre és otthagyják a völgyet
2009. dec. 2. 13:26
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"be tudnak illeszkedni a normális életbe, tudnak élni majd úgy igazán?"


Szerintem be tudnának, bár nem világos, mi az az "úgy igazán" élés. Az a gyanúm, hogy az ottani életük elég monoton, ingerszegény és nehéz, ezért valószínűleg az átlagnál kevésbé elkényeztetettek és csapongóak, valószínűleg jó a munkabírásuk. A nagyobb probléma az, hogy képzetlenek lehetnek.

2009. dec. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
na végre,igen pont erre gondoltam hogy képzetlenek lehetnek gondolom azt amit ott tanulnak és hasznosítanak azt jól tudják de idekint nem tudom mennyire keresnek tehenészt vagy védikus tanárt vagy tudom is én még mit.na meg arra gondoltam hogy idekint nagy távok vannak amiket nem lehet csak úgy gyalog bejárni mindig meg emberek vannak akik ideszületve tudják kezelni a helyzeteket de akik ott születnek szerintem burokban nevelkedhetnek és nem tudni mennyire tudják kezelni a lopást a zsebelést a tülekedést a tömegközlekedésen a munkatársak piszkálódását csak ilyen apróságokról beszéljünk,és kapnak e munkát tudnak e nem úgy fogalmazok normális(azaz nem azt mondom hogy ők nem azok de értitek talán idekinti )párt találni akinek mondjuk igénye van a nemcsak havi egy szexre az élni úgy igazán azt jelenti nekem pl hogy lazán 10-ig ágyban lenni néha néha csinálni egy két görbe napot(nem munkahelyi monotonitással)hanem pl egy kirándulással csavargással gyerekkel vagy anélkül és este egy jó mozi vagy színház vagy csak egyszerűen ülni és megnézni egy jó filmet vagy társasozni...szóval hogy tud e szakítani azzal és tud e geyütt élni azzal hogy idekint másképp kell élni és hogy biztosan még sokáig a körülötte lévők összesúgnak mögötte és furának találják.na kb. erre gondolok.persze nem biztos hogy igénye is lenne rá ha ott nevelkedik hosszú éveket nyilván nem tudja hogy másképp is lehet,valahogy nekem az a világ nagyon zárt.
2009. dec. 4. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!