Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a vallást szabad...

Szerintetek a vallást szabad keverni a politikával?

Figyelt kérdés

Ma milyen elvek alapján döntenek arról, hogy mi bűncselekmény és milyen büntetés jár érte? (pl. nálunk)

Ha kormányváltás történik, lehet hogy ami ma normális volt, holnap már legálisan levágják érte a kezedet?

A többség akarata érvényesül, vagy vannak globális emberi jogok és elvárt viselekedési formák?

Ha az emberek 49% mást akkor, mint az 51%, hogyan lehet irányítani egy országot?



2018. dec. 9. 01:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%

Huh, ez kicsit sok kérdés, ami nem mind függ teljesen össze a legelsővel de...


1. Szerintem nem szabadna. Egyáltalán honnan tudjuk melyil a helyes, melyik alapján kellene egy országot irányítani? Legfeljebb a keresztény elvekkel (persze azok közül is csak a pozitívakkal pl szeretet) lehetne, de annak meg nem sok köze van a vallásokhoz. Tehát vannak olxan aspektusok, amiket át lehetne venni, de egyébként abszolút nem tartom jó dolognak, hogy így össze van fonódva a vallás és a politika.


2. Lehetséges, de nem minden esetben érvényes. Ha jó irányba történik a fejlődés (ami valamilyen szinten megint csak szubjektív), akkor teljesen rendben van, már ha nem érted szó szerint a kézlevágást.:D Pl ha holnap megbüntetnének amiért nőként autót vezetek (random példa), nem igazán örülnék neki és értelme se sok lenne. Viszont az egy pozitív fejlődés szerintem, hogy nem ítélik halálra/kémiai kasztrációra a homoszexuálisakat (lsd. Alan Turing).


3. A többség általában tartja magát a globális viselkedési normákhoz, pl hogy nem ölünk más embert. Általában így ilyen törvények kerülnek megfogalmazásra, na meg persze amit az ország aktuális kiskirálya jónak tart sajnos...


4. Nehezen. Egy megosztott népet nem egyszerű irányítani úgy, hogy ne lázongjon a nép hátrányos helyzetű fele (vagy csak elégetlenkedjen, lásd Magyarország...). Na meg ha azt nézzük nem is teljesen igazságos ilyen esetben, hogy a "többség" (51 %) szavazata érvényesül, sokkal jobb lenne, ha köztes megoldást találna a kormány ilyen esetekben. De ez persze nem túl gyakori.


Üdv:)

2018. dec. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerintem annak, hogy mit minősítünk büntetésért kiáltó cselekedetnek, leginkább ahhoz van köze, hogy mi teszi működőképessé/gördülékennyé az együttélést társadalmi szinten. Ha a szabadságomat nem korlátozom akkora mértékben, amely szükséges lenne mások (szintén korlátozott, de a méltóságteljes emberi mivolt megéléséhez elegendő) szabadságának az érvényesüléséhez, akkor egyrészt anarchia alakulna ki, másrészt egyedül maradnék, és sosem érezhetném biztonságban magam, elvégre a többieknek is szabad lenne ugyanazt tennie velem, amit én megtehetek velük. Kell tehát valamiféle konszenzus, szabályozás, hogy ezt az állapotot elkerüljük. Ez az alapja mindennek. Az egyszer már kiosztott jogok visszavételéből pedig még sosem származott semmi jó, szóval nem hinném, hogy csak úgy törvénybe lehetne iktatni, hogy „levágjuk a kezeteket azért, amiért eddig nem vágtuk volna”, mert az emberek nem hagynák annyiban, legalábbis a nyugati típusú társadalmakban.

Bocsi, ha netán baromságokat írnék, álmos vagyok kicsit.

2018. dec. 9. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 jdfGabrella ***** válasza:
0%
Nem
2018. dec. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
A vallás sose keveredjen se a politikával, se az oktatással.
2018. dec. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Molnár Sándorné ***** válasza:
0%

Szervusz!

Semmiképpen sem szabad a vallást összekeverni a politikával. Példa erre maga Jézus és az apostolok. Ők sem vettek részt semmiféle politikában, sem politikai megmozdullásban. Jézus teljesen semleges volt. Hogy miért? Mert tudta, hogy a világon Sátán uralkodik. Ő pedig irányitása alatt tartja a politikai hatalmakat. Jézus pedig semmiben nem közösködött Sátánnal és az Ő világával. Üdv: Judit!

2018. dec. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

De szűk látókörödvan!

Nem látod hogy ez a Világ ,vagy az emberiség a közös valláspolikára törekszik?

Globalizáció,vagy ökumeniké.

Nyisd már ki a szemed.

2018. dec. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
20%
Igen, szabad keverni a politikával. Ha más nem, talán Jézus szavai visszatartó erő, hogy nehogy valami gonoszságot kövessenek el. Nem tudom, hogy az erkölcsi értékrendet és a szeretetet miért ne lehetne belevinni a politikába!
2018. dec. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Kedves előző!


A kereszténység pozitív dogmáit szerintem ks érdemes belevinni. De gondolj csak olyanokra, mint hogy a nők nem taníthatnak, a homoszexuálisakat meg kell ölni stb.


Ezenkívül ezeknek a pozitív tulajdonságoknak nem sok köze van a valláshoz, ami manapság inkább szól a pénzről mint a szeretetről. (Tisztelet a kivételnek ha van ilyen.)


#1 voltam.


Üdv:)

2018. dec. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

A politika közéletet jelent, tehát nem csak szabad, de bizonyos szempontból kell is keverni a vallást és a politikát. Amivel nem szabad vallást keverni, az a pártpolitika, az szerintem nagyon helytelen és semmi jóra sem visz.

Ha megnézzük Jézus tanítását, számtalan olyan eleme volt, ami alapjaiban hat a közéletre, tehát a politikára. Különösen egy keresztény (gyökerű) társadalomban.


A jogrendszer megint más. A keresztény országokban (így pl. nálunk) nem keveredik a jog és a vallás. Az európai jogrendszer alapja pl. a régi római jog. Iszlám országokban viszont pont ellenkezőleg, ott összefonódott a jog és a vallás, ha pl csúnyát mondasz Mohamedre, akkor könnyen fej nélkül találod magad. De pl. India számos tartományában is hasonló a helyzet, csak ott az iszlám helyett a hindu hagyományok uralkodnak a jogban.

2018. dec. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Az újszövetségben szerepel a politizál szó, mégpedig a Filippi gyülekezetet inti vele Pál apostol, hogy Krisztus evangéliumához méltó módon vegyenek részt a közéletben.
2018. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!