Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol lehet vallást váltani?

Hol lehet vallást váltani?

Figyelt kérdés

Kisgyerek koromban kereszteltek meg a szüleim. Ha most választhatnék vallást, nyilván nem a kereszténységet választottam volna. Akkoriban nyilván nem nagyon voltam még tisztában ezekkel a dolgokkal. Sosem éreztem magam annyira közel a kereszténységhez. Mostanában elég sokat kutatok az iszlám témakörben. A jövőben az Emirátusokban szeretnék majd dolgozni, valamint Mekkába is el szeretnék jutni majd egyszer, így "hitetlenként"be sem engednének még a városba sem. Nagyon érdekel ez az egész kultúra és egyre közelebb érzem magam hozzá, nem úgy mint a kereszténységgel kapcsolatban. Egy vallást sem vetek meg, ne essen félreértés, mindegyiket tiszteletben tartom. Na és Magyarországon érne társadalmi megkülönböztetés emiatt?

(Az muzulmán vallás megvetőinek válaszát nem várom.)



2018. dec. 4. 18:02
1 2
 1/17 KZitus ***** válasza:
48%

Szia


Annak ellenére, hogy mélyen vallásos, Krisztus Királyságában hívő, és azt váró keresztény vagyok, egyetlen vallást sem ítélek el, igy a muzulmám vallást sem. A Biblia arra tanít, hogy ne legyünk előítélettel egyetlen ember iránt sem, vallástól függetlenül.

De a kérdésed kissé érthetetlen számomra, két szempontból is.

1. Mert én azt látom a leírásodból, hogy már régen búcsut mondtál a keresztény vallásnak, vagy nem is voltál sosem az(akkor mit akarsz LEváltani)? (mivel a gyermekkori kereszteléssel nem értesz egyet).

2. Csak azért akarsz konkrét vallást választani, mert az számosra kényelmes lehet a lakóhelyed miatt? Gondolkodtál már az indítékodon? És azon, mit szól Isten a vallásválasztásodhoz?

2018. dec. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Mint első hozzászóló is írta, nem kell váltani, mert sosem voltál keresztény. Gondolom besétálsz egy iszlám közösségbe és tárt karokkal várnak.

Viszont a helyedben megfontolnám alaposabban, mert ez egyirányú út, az iszlámból kitérni nem lehet. Hiszen az iszlámban a hitehagyás büntetése halál. Amit ha mákod van (nyugati országban vagy) nem tudnak végrehajtani, ha nincs ilyen szerencséd, hát akkor úgy jártál.

2018. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

"Hiszen az iszlámban a hitehagyás büntetése halál."

Ez biztos nem így van, mert akkor illegálisnak kellene minősíteni azonnal.

2018. dec. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

#3

Javaslom, hogy találgatások helyett tájékozódj.

[link]


Tessék, nem egy elfogult hírportálról szedtem az állításomat, hanem saját oldalukról.

2018. dec. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!

Ki lehet keresztelkedni, vagy nyolcszor volt már a kérdés.

Viszont az iszlámmal tényleg vigyázz, mert valóban egyirányú.

Annyira nem jó vallás, bár nem sokkal rosszabb a kereszténynél.

2018. dec. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Gyerekként engem is megkereszteltek, aztán meg hindu vallásra tértem rá. Aztán felnőtt fejjel hallottam, hogy miket is csinált Jézus! Feláldozta magát mások bűneiért. Az egész születése, története, cselekedetei, csodatételei, főleg gyógyításai meggyőztek! Ilyen jószándékú, jóakaratú élőlény még soha nem volt ezen a földön!

Őt csakis a szeretet vezérelte!

Én így váltottam vallást!

2018. dec. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
A szívedben. Egyébként van ilyen, hogy keresztlevétel, és állítólag amint leszedik; rögtön kiugrik másfélszeresére az aurád mérete. Tehát rögtön annyival nagyobb lesz.
2018. dec. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%

Megint megy a szokásos hazudozás az iszlámmal kapcsolatban. Semmilyen büntetés nem jár annak aki elhagyja az iszlám hitet. Az iszlám.com-on olvasható rész arra vonatkozik ha az illető nem egyszerűen kitér a hitből hanem árulást követ el és ezzel árt a muszlimoknak. Például államtitkokat ad ki. Ugyanez vonatkozik azokra is akik csak megjátszák hogy muszlimok, valójában viszont csak be akarnak férkőzni. Modern szavakkal ezt úgy hívjuk kémkedés, hazaárulás. Ezért adható halálbüntetés, az egyszerű hitből kitérésért nem.


Eléggé szánalmasnak tartom hogy egyes keresztények hazudoznak más vallásról, csak hogy ne hagyják ott a keresztény vallást.


Kérdező, bármelyik Magyarországi mecsetet megkeresheted. A neten megtalálod az email címüket és telefonszámukat. Szívesen segítenek.

2018. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#8

Tessék:

"A hitehagyás esetében, a hitehagyott ember büntetésének célja a muszlim társadalom vallásának és közrendjének megvédelmezése attól, hogy a vallás elhagyását jelentéktelen dolognak vegyék, továbbá célja a hitehagyott ember meggondolásra való késztetése, annak érdekében, hogy megmaradjon a vallásán, és ne hamarkodja el annak elhagyását"


Én ebből mást olvasok ki, mint te, nem látok benne se kémkedést, se államtitkot, se más hasonlót. Érdekes, hogy ilyen könnyen hazugsággal vádolsz mást, holott nyilvánvalóan te hazudsz.

2018. dec. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
Ez az oldal nem pontos. Nem tisztázza pontosan milyen esetekre vonatkozik, ráadásul ide veszi a házasságtörést amiért az iszlám vallás szerint egyáltalán nem jár halálbüntetés. Nem tudom ki szerkeszti ezt az oldalt de az biztos hogy hibás, pontatlan. Ne ilyen oldalakról idézz hanem a Koránból ha ennyire biztos vagy benne.
2018. dec. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!