Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység legnagyobb...

A kereszténység legnagyobb ünnepe a Karácsony vagy a húsvét?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy a húsvét, viszont a karácsony körül meg nagyobb a készülődés.


Én tudom rosszul?


2018. dec. 15. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Jól tudod, a húsvét legnagyobb ünnepünk, Krisztus halála és megdicsőülése. Talán azért nagyobb a karácsony körüli készülődés, mert ez a nem hívőkhöz is valamennyire közel áll. De ez nem változtat a tényen, hogy a legnagyobb ünnep húsvét.
2018. dec. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a Húsvét.A megújhodás ünnepe (is).

Én ugyan nem vagyok egy felekezetnek sem tagja, de szerintem a legfontosabb ünnep.

A karácsonyt is fontos,de egyre kevesebben élik meg úgy ahogy kellene, mert csak az evés-iváson(jó, Húsvétkor is ez van) meg az ajándékokon van a hangsúly.Persze az ajándékok is fontosak csak már az is túl van lihegve régóta.

2018. dec. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Természetesen Jézus halála a nagyobb ünnep!
2018. dec. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Közel azonos, a Megváltó születése, emberré válása nélkül nem lenne húsvét sem. Viszont mi a karácsonyt is a húsét fényében értelmezzük már: ha nem lenne húsvét, akkor csak egy kisbaba születésére emlékeznénk. Így viszont a Megtestesült Igére. Húsvét miatt ismerjük fel a Gyermekben az Üdvözítő Istenünket. Illetve húsvéttal nyitotta meg meg Jézus nekünk az üdvösséget, így végső soron az a nagyobb.

De mindkét ünnep fontos, a liturgikus naptár szerint valójában 8 napon keresztül ünnepeljük mindkettőt.

A karácsony körül azért van nagyobb felhajtás, mert Jézus nélkül is értelmezi valahogy az emberiség: ott a család, a szeretet, az ajándékozás, stb.

2018. dec. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Jézus egyetlen megemlékezésre adott parancsot, s ezt olvashatjuk a további evangéliumokban is.

Ennélfogva, az apostolok is Jézus haláláról emlékeztek meg, nem is volt ismert a karácsony, sem a születésnap ünneplése.

Hogy Jézus megszületett az tény, viszont, nem a születése a mi megváltásunk, hanem a halála.

Sehol nem írnak az evangéliumok olyat, hogy születésnapot ünnepeltek volna sem a Zsidók, sem az első keresztények, Jézus születéséről sem beszélnek, kizárólag a haláláról.

2018. dec. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A karácsony eleve nem is komondottan keresztény ünnep, ilyenkor a napfordulót ünnepeljük, amikortól már egyre hosszabbak a nappalok, érts: "megszületett a fény". Ezt már jóval Krisztus előtt is ünnepelték az emberek, más kérdés, hogy a keresztények ráhúztak egy történetet (akár december végén született Jézus valójában, akár nem). A húsvét viszont igazi keresztény ünnep, a megváltásról, megújulásról szól.
2018. dec. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Teológiai értelemben a húsvét. Ne tévesszen meg az, hogy karácsonykor több az ajándék. Jobb is így, hogy a világ inkább a karácsonyt pécézte ki, és csinál nagyobb felhajtást körülötte, mert így a húsvét jobban megmaradhat annak, ami.
2018. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13%
Ősszintén engem annyira nem érdekel melyik a nagyobb én csak Allah-ban tudok bízni!
2018. dec. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

A Karácsonyt Jézus Krisztus születéséhez kötik,amit ugye mindenki tud ,hogy nem akkor volt,de mindegy.

Vagyis nincs karácsony húsvét nélkül.

Na és a Pünkösd?

Ha valaki valóban keresztyén akkor minden nap karácsony ,húsvét és pünkösd van az életében,és várja Jézus Krisztus vissza jövetelét.

Ha csak vallásos keresztyén,akkor a húsvét számít nagyobbnak,mert a karácsony már nagyon el ferdült,az ajándékok felé,eszem iszom ,halászlé,bejgli.

2018. dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
A Szaturnália
2018. dec. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!