Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Anyukám három hónapja halt...

Anyukám három hónapja halt meg. Isten miért nem mentette meg? Pedig csak 62 éves volt. Apukámmal éjjel-nappal imádkoztunk érte amikor intenízv osztályra került.

Figyelt kérdés
Ha lehetne kérni egy kívánságot akkor azt kérném, hogy Isten hozza vissza őt az életbe. Vajon visszatudná hozni?

2018. dec. 16. 20:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%
Isten nyugtassa édesanyádat! Remélem, nem szenvedett sokat. Remélem, látni fog téged "föntről", hogy családot alapítasz, boldog ember leszel, és nem eszed magad megváltoztathatatlan dolgok miatt.
2018. dec. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%

Részvétem, nemrég éltem át én is, tudom hogy milyen érzés.


A vallásról viszont rosszak az elképzeléseid, ezzel sajnos sokan vannak így. Az isten nem egy három kívánságot teljesítő dzsinn.

2018. dec. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 KZitus ***** válasza:
46%

Szia

Őszinte részvétem.

Átérzem a fájdalmadat, mert hasonló történt velem nemrégen. Mindegy hány éves akit nagyon szerettünk, és elveszítettünk, a kérdés mindig adódik ILYENKOR: Isten miért engedte meg? A válasz egyszerű: az öröklött bűn miatt. Mi, ma élő emberek nem tehetünk arról, hogy Ádáméktól mit örököltünk, ahogyan te is kénytelen vagy elviselni a szüleidtől örökölt jót és rosszat is. De látja Isten, mennyi szenvedést jelent ez nekünk embereknek. Éppen ezért küldte a földre a Fiát, hogy megszabadítson a bűntől, amit ősszüleinktől örököltünk, ahogyan arról a János 1:29 és a Róma 10:4 ír.


"Ha lehetne kérni egy kívánságot akkor azt kérném, hogy Isten hozza vissza őt az életbe. Vajon visszatudná hozni?" - nem kell kérni Tőle, mert ezt a kívánságát minden embernek teljesíteni fogja. Már az előtt megígérte, mielőtt megszülettünk. Jób több ezer évvel ezelőtt élt, és teljes mértékben hitt Isten azon ígéretének, hogy fel fogja támasztani a halottakat.

Jób erről a hitről tett tanúbizonyságot, amikor ezt mondta a szenvedései közepette: „Ó, bárcsak elrejtenél a seolban. . . időt szabnál nekem, és megemlékeznél rólam! Ha meghal az életerős férfi, vajon élhet-e újra? . . . Szólítani fogsz, és én válaszolok neked. Vágyakozol majd kezed műve után” Jób 14:13–15.

Ahogyan Jób szavaiból(időt szabnál nekem) is kiderül nem ma fogja visszaadni. De biztos a feltámadás, ahogyan azt Krisztus is megígérte a János 5:28,29-ben leírtak szerint.

Te el tudod ezt neki hinni? Ha igen, akkor könnyebb elviselni a gyászt.

Nekem sokat segített a gyász legnehezebb pillanataiban ez a néhány soros ídézet, elküldöm, hátha neked is segít:

Zsoltárok 10:14

De te látod a bajt és a nyomorúságot.

Figyelsz, és kezedbe veszed az ügyeket.

Hozzád fordul a szerencsétlen áldozat,

te segítesz az árvának.

2018. dec. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 jdfGabrella ***** válasza:
Az imádkozás nem segít.
2018. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!