Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem vallásos családban...

Aki nem vallásos családban nönelfel attól még lehet valaki vallásos? Van itt olyan aki vallásos de a szülei nem vallásosak?

Figyelt kérdés
2018. dec. 19. 09:26
1 2
 1/18 szlory válasza:
68%
A vallás hit kérdése, nem nevelés kérdés. Ergo, mindegy, hogy a szülők mire nevelnek, ha felnősz, magadtól döntöd el, hogy miben és miként hiszel. Sőt, megkockáztatom, sokan vannak, akik kvázi saját vallást alapítanak a maguk hitével. De ha valamelyik felekezetben megtalálod nagyjából azt, amit és ahogy te magad hinni vagy képes - csatlakozz, saját döntésed szerint. Több olyan embert ismerek, aki "felnőttként tért meg". Olyat is, aki pont fordítva, felnőttként távolodott el az egésztől. Szóval bátran, szabadon, ezt csináld úgy, ahogy magadban, belül jónak érzed - semmi nem tilos.
2018. dec. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én nem ilyen vagyok, de sok ilyet ismerek. A keresztyénség ugye térítő vallás, így örülnek ha minél több ember keresztyén lesz (pl. zsidónak születni kell, betérni nagyon nehéz). Mai világban meg egyre kevésbé számítanak a családi hagyományok, rengetegen lesznek vallástalanok akik vallásos családban születnek, és vallásosak akiket gyerekként meg se kereszteltek.
2018. dec. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Igen, lehet ilyen. Barátnőmet a szülei nem nevelték kereszténynek. El is váltak. Barátnőm mégis keresztény lett kamaszkorában, az öccse meg nem lett vallásos.

Sokat számít a nevelés, de nem kizárólagos.

2018. dec. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%

Elég sok térítő vallás van, és ezek igyekeznek mindenkit megfogni.

Inkább az ateizmus az, amelyik békén hagyja az embert.

2018. dec. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

"Van itt olyan aki vallásos de a szülei nem vallásosak?"

Pl. én


"Inkább az ateizmus az, amelyik békén hagyja az embert."

Hát ezt és a valláskritika rovatot elnézve nagyon nincs így:) A materializmus/darwinizmus/ateizmus a legbegyöpösödöttebb, legerőszakosabb, leginkább ellentmondásos vallás

2018. dec. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Ja: a cölibátus meg egy szexpóz.
2018. dec. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Igen. Én ateista-materialista családban nőttem fel és magam is ezzel azonosultam, később megtértem és még később a szüleimet is megtérítette segítségemmel a Szent Lélek.


Amit materialistaként vallottam ma is vallom, de ma már más is része lett a világomnak, világképemnek. Az én keresztény hitem szerint Isten része e világnak, bár hatalmasabb nálunk nem áll az Univerzumon kívül, mert annak minden a része, így Isten is. Én Univerzum vagy Világegyetem alatt a létező dolgok összességét értem, Isten csak akkor lehetne tehát ezen kívül, ha nem létezne.

2018. dec. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

#7: csak szólok, egy egy isten kizárólag értelmes lény lehet, másképp nem képzelhető el.

Az univerzum pedig nem az.

Ezen kívül légy szíves, írjad kis betűvel, mert ez nem a keresztények istene.

2018. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én keresztény vagyok, Jézus Krisztus tanítványa.

Az én Istenem értelmes lény és létező, így eleme a létezők halmazának amit én Univerzumnak nevezek.


Más keresztények persze ettől még hihetnek másféle módon Ábrahám, Jákob, Izsák istenében az Adonájban, Jézus és az én Mennyei Atyámban, de én íly módon hiszek benne.


Sok keresztény egyház létezik szervezetileg, ezek sokféle teológiát hirdetnek, de amelyek igazak közülük azok részei az Egy Igaz Egyháznak, Krisztus szimbolikus testének is. (Lehet, hogy szervezetileg és jogilag nem, de Isten előtt feltétlenül.)

2018. dec. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%

"#7: csak szólok, egy egy isten kizárólag értelmes lény lehet, másképp nem képzelhető el."


Az univerzum pedig nem az."


Milyen joggal definiálod te, hogy mi tekinthető Istennek és mi nem mások világképében? Milyen alapon vindikálod magadnak a jogot, hogy a saját rendszeredet a milliárdnyi módon feltűnő isteneszmére rákényszerítsd, mint kritériumot?


"Ezen kívül légy szíves, írjad kis betűvel, mert ez nem a keresztények istene."


És akkor mi van, ha nem a mainstream kereszténység istenképe? Ki vagy te, hogy ezt megszabd?

2018. dec. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!