Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én nem akarok feltámadni,...

Ha én nem akarok feltámadni, akkor is feltámadok?

Figyelt kérdés
Ki dönti el ,és mi alapján a feltámadást?
2018. dec. 23. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Isten dönt el mindent úgy, ahogy neki tetszik. Hogy az egyes emberek mit szeretnének/szerettek volna, az sosem izgatta különösebben az öreget.
2018. dec. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
3%

Igen, de ha senki nem fog kiásni a koporsóból, akkor hiába csattogtatod majd a fogaidat.

Lesz aki kiabálni fog Jézusnak a nyomorban:

- Jézus, Istennek fia, könyörülj rajtam!

Ekkor Jézus ránéz teljesen érzelemmentesen és gúnyosan rákérdezés majd, hogy egy xyz -nek? (itt valamelyik bűnödet sorolja).

Majd tovább halad. Ekkor az Úr angyalai fújjogva kapával még bele-bele vágnak a koporsóba, majd újra sötét lesz és hideg és nyirkos és jajj....

2018. dec. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%

#2 Honnan veszed, hogy a kérdező csattogtatja a fogait? :O


Jézus pedig nem néz gúnyosan, a bűnösökre sem. :)

2018. dec. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Fel. És te is ott fogsz élve feküdni a koporsódban a föld alatt, mint sokmillió másik keresztény.
2018. dec. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hogy ki csattogtatja itt a fogait? Mi van?
2018. dec. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Több komolyságot,kérek,mert érdekel a téma!
2018. dec. 23. 19:42
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Ok, vegyük komolyan. Mivel h.n. adventista voltam, ezért én azt a verziót tudom mondani. A többiek majd leírják a saját egyházuk tanítását.


Tehát dióhéjban:


Igen, akkor is fel fogsz támadni, ha nem akarsz. Kérdés, hogy mire támadsz majd fel: az üdvösségre, vagy a kárhozatra.

2018. dec. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem nevezted meg, hogy melyik vallás szerint. Mivel a keresztény tanítást ismerem, ezért a szerint válaszolok.


Igen, feltámadsz. Mindenki feltámad a Szentírás szerint, ki az örök üdvösségre, ki az örök kárhozatra. Bár Jézus lesz a bíró, de lényegében az ember önmagát fogja elítélni majd a teológusok szerint.


Miért nem szeretnél feltámadni? Ez elég ritka, mert az ember már ősidőktől fogva minél hosszabb, sőt örök életet óhajt.

2018. dec. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

A feltámadás, nem így fog zajlani.

aki arra méltó, az azt veszi észre, hogy él, és ott ahol ez megtörénik, már várják a szerettei.

2018. dec. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Két nézet létezik.

- Az egyik szerint nem fogsz feltámadni, ha nem akarsz.

- A másik szerint örökké szenvedni fogsz.


Kényszeríteni senki sem fog, hogy élj.

(nem fogja addig csavargatni a szöget Jézusban az Úr, amíg a vérfagyasztó sikításától inkább élni nem akarsz).


Ami még vita tárgya szokott lenni, hogy az ítélet napján milyen lehetőségeid lesznek a választásban.

- Van aki szerint már nincs választásod.

- Van aki szerint még ha megismered Istent, akkor megbánhatod a bűneidet.

- Van aki szerint te dönthetsz, de nem fogsz máshogy, mint amit érdemelesz stb..

2018. dec. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!