Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek belefér a "Hun...

Szerintetek belefér a "Hun Miatyánk" egy egyházi karácsonyi ünnepségbe?

Figyelt kérdés

24-én tartjuk a karácsonyi ünnepséget a keresztény közösségünkben.


Egyik gyülekezeti tag fel fogja olvasni a "Hun Miatyánk" imádságot.


,, Miatyánk Istenünk, bennünk van országod.


Elõttünk Szent Neved, s törvény akaratod.


Mindennapunk gondját magadon viseled,


Bûneinket mint mi is másnak- nekünk elfeleded.


Te kezed vezet kísértéseken át,


s lefejte rólunk a gonosz járomát.


Tied a nagyvilág összhatalma, üdve


Mindöröktõl kezdve, legyen mindörökre!"



Ahogy ezt olvastam többször, egyre inkább azt érzem, hogy ennek nem sok keresnivalója van egy egyházi ünnepségen a templomban.


Gnosztikus és ezósra is hajazó fordulatokat vélek felfedezni benne. Ezért sem gondolom helyesnek, hogy a templomban felolvasásra kerül idén.


2018. dec. 24. 00:13
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Ez milyen szekta?
2018. dec. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom. Én semmi rosszat nem találtam benne.

Ha nagyon kemények akarunk lenni, akkor a Himnusznak sincs keresnivalója. A szózatnak meg végképp nincs mit.

2018. dec. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ez egy történelmi egyház.

Éppen ezért sem értem, hogy a lelkipásztor/pap hogy engedheti ezt meg.


Ő is tudja, hogy milyen versek és énekek fognak elhangzani. És nem szólt semmit a fent említett ima ellen. Tehát 24-én simán elhangzik majd a templomi ünnepségen.

2018. dec. 24. 00:29
 4/19 A kérdező kommentje:

#2


A Himnusz és a Szózat hozzátartozik a nagyobb ünnepekhez.

De a Hun Miatyánk? Az nem is magyar.

De még nem is a Bibliában megismerhető Istent említi.

2018. dec. 24. 00:31
 5/19 anonim ***** válasza:
Miért fogja felolvasni ezt a szöveget? Azt nem lehet tudni? Ennyi erővel a boldogasszony is bosszanthatna.
2018. dec. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#5


A versek között van feltüntetve.

De ugye már ez is megtévesztő, hiszen ez egy ima. Szakrális szöveg.


A Boldogasszony is bosszantana, protestánsként. :)

2018. dec. 24. 00:49
 7/19 anonim ***** válasza:

Hát, akkor azt hiszem, hogy a kedvenc protestánsomnak fogadlak :P

Jaj de ne maradj fent sokáig, mert nem lesz erőd holnap megenni a töltött káposztát :)

Szép álmokat és nagyon boldog karácsonyt!

Ha gondolod veled leszek a vers alatt lélekben és befogom a füled vagy nem tudom, hogy van-e jobb terved.

Ha gondolod segítek. Vagy csak ha akarsz róla beszélni, én szívesen meghallgatlak. Vagy megölellek ;P

2018. dec. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Teológiailag a Himnusz istenképe sem összeegyeztethető szigorúan véve a keresztény istenképpel.


Egy törzsi, nemzeti Istent tár fel, akinek mi vagyunk a választott népe, háborúkban győzelmet és büntetést oszt ránk más népek viszonyában.


Ez az ószövetségi istenképpel kompatibilis (igazából egyfajta magyar változata a bibliai zsoltároknak), de az egyetemes, nemzetek feletti, népek feletti újszövetségi Atyaisten képével nem összeegyeztethető.


Egyébként nem tudom, hol látsz benne ezós hajlamot. Pláne gnosztikust. A Bibliában is benne van az Isten Országa bennetek van formula. Mindennapok gondját magadon viseled - Krisztus a kereszthordozó. Világ összhatalma - omnipotentia - minden hatalom -mindenhatóság. Klasszikus isteni tulajdonság.


Szóval nem vágom. Szerintem szép ez az ima.

2018. dec. 24. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nem kifejezetten tetszik, ráadásul a Miatyánk imát az Úr tanította, így átírni nem is túl ildomos. Ezért nálam nem fér bele.
2018. dec. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
18%

"a Miatyánk imát az Úr tanította"


Azt elárulod, MILYEN NYELVEN????


Ugyanis ez a "kun miatyánk" gyakorlatilag ugyanaz, mint a "hagyományos", csak más fordításban.

Semmi problémát nem látok ebben, egyszerüen más a fogalmazás, de a tartalom ugyanaz.

És mivel kizárt, hogy az úr magyarul talált ki imát, ezért ez semmivel sem rosszabb, mint a megszokott szöveg!

2018. dec. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!