Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek ha ilyesfajta...

Mit tegyek ha ilyesfajta bűntudatom van?

Figyelt kérdés

Hivő vagyok kb 2 éve...

Dolgozok és tényleg olvasom a Biblia tanitásait, hiszek Jézusban Isten fiában!!

Mit tegyek ha munkahelyen vannak olyan emberek akik nem hisznek Istenben és ezt ki is mutatják illetve olyan dolgokat néznek youtubeon amivel kiparodizálják Istent?


Muszály volt megnéznem mivel normális emberi kapcsolatot akarok vele/velük kialakitani és nem ellenségeskedni.


Bűntudatom van hogy megnéztem egy ilyen videót!



2018. dec. 25. 21:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
60%

"olyan dolgokat néznek youtubeon amivel kiparodizálják Istent?"

Ez miért probléma?

Ha köze nincs a valósághoz, akkor az isten csak legyint egyet, hogy "na, ezek sem hülyülnek már meg"...

ha pedig nagyon is valóságos, akkor igazuk van, nem?


Nem látom a problémát.

2018. dec. 26. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a Zitushoz.

Nem kell a sárba utána menni másoknak, csak hogy nekik megfelelj. Istennek kell megfelelni.

Hogy bűntudatod van, az jó, mert ez azt jelenti, hogy helyesen működik a lelkiismereted. Azonban ez jelzi, hogy nem tértél el, a helyes keskeny útról.

Lényeg, hogy többé ne tegyél ilyet. Valamint elmondhatod a kollegáidnak, hogy téged nem érdekelnek az e fajta témák, gondolatok.

Ha emberek hátat is fordítanak, Isten soha nem fog.

2018. dec. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én simán meg szoktam mondani, hogy ez vagy amaz nek vicces, bántó és kikérem magamnak. Ettől még jó a munkahelyi kapcsolatom a kollégákkal.
2018. dec. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Együtt nevettél velük? Ha csak megnézted, nem baj, de előbb-utóbb meg kell vallanod a hited előttük. Különben a hited nem igazi.
2018. dec. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

te tudod, hogy milyen mértékű Istenkáromlás van a videóban és az mennyire tolerálható szerinted. szerintem Istennek van humora és messze nem olyan sértődős, mint sok hívője gondolja róla.

de a lényeg, hogy TE hogyan érzed magad amiatt, amit csinálsz. ha téged zavarnak az ilyen (vagy bármilyen más) videók, akkor ne nézz ilyeneket akkor sem, ha a többieknek tetszik, hiszen neked nem tetszik.

ha neked ez fontos, akkor állj ki az álláspontodért, bármilyen videóról is legyen szó. ha ezek értelmes emberek és tényleg fontos kapcsolatok, akkor a barátaid meg fogják érteni - ha meg nem olyan fontosak, akkor nem is érnek annyit, hogy te rosszul érezd magad amiatt, amit ők megnézetnek veled.


nem feltétlenül kell ezt nagy konfrontációval intézni. egyszerűen csak vonulj el, amikor nem tetszik, amit néznek/csinálnak. hiszen nem csak vallási témában lehetne eltérő az ízlésetek. ha olyan kaját esznek, amit te nem szeretsz, akkor se fogsz csak azért enni belőle, hogy nekik tetsszen. ha megkérdezik, hogy miért maradsz ki belőle, mondd el, hogy neked ez nem tetszik, de ők csináljanak csak, amit ők akarnak, nem akadályozod őket, majd újra bekapcsolódsz, ha megint olyat csinálnak, ami neked is érdekes.


azt se felejtsd el, hogy senki sem gondolatolvasó (Isten kivételével persze). ha nem mondod el nekik, hogy téged zavar valami, akkor esélyük sincs tenni érte, hogy ne csináljanak téged zavaró dolgot. ha ezt sikerül békésen, barátságosan, őket nem zavaróan, nem bántóan előadnod, akkor valószínűleg meg fogják érteni és tiszteletben tartanak téged.

mondjuk, ha elkezdesz nekik papolni róla, hogy ez mennyire rossz és mivel téged zavar, ezért ők se csinálják, akkor esélyesebb, hogy jobban fogod őket zavarni, mint hogy együtt érezzenek veled és így könnyen kiközösíthetnek, de ha békésen adod elő, akkor nem kéne, hogy a barátság rovására menjen.

2018. dec. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 nagybotos ***** válasza:

Istenről alkotott "elképzelésed" tudásnál mélyebb dolog, tehát HIT. (Úgy nevezett "hívő" vagyok)

Nekem az a hitem, hogy téged épp annyira szeret, mint azokat akik gúnyolják őt. Vagyis nem szeret engem JOBBAN.

Ő ORIÁSI hatalmas, az érdekli : te, vagy/ ők mennyire tudnak/képesek Vele kapcs. lépni /ima/ És ez a képesség is az ő ajándéka. Ha ő a SZERETET, akkor kapcs. keres/épít.

2019. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 nagybotos ***** válasza:
Én hiszem, mert KAPTAM ezt a hitet: Jézus meghalt ezért a bűnért is. Pontosabban nem az én feladatom eldönteni hogy ez bűn, v. nem. De AKÁRHOGY IS Jézus mindezért meghalt, és így Isten "a háta mögé dobja" a bűneimet. Nincsenek többé, nem állnak közém, és Isten közé. EZ VOLT A RENDELTETÉSE JÉZUS ÁLDOZATÁNAK! ( teljesen ketté szakadt a kárpit.) Ezek után Isten nem örül, ha még mindíg a bűneimmel foglalkozom. ÓRIÁSI ajándék, és én nem ezzel az ÓRIÁSI ajándékkal foglalkozom? Hogy érezheti magát egy földi halandó ha ekkora ajándékot ad, és mi ezt félre-tesszük? és úgy teszünk, mintha nem is adta volna?
2019. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!