Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katekéta-lelkipásztori munkatá...

Katekéta-lelkipásztori munkatárs vagy (katolikus) teológia szakot érdemes lenne elvégeznem? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sajnos nem vallásos családban nőttem fel, bár meg lettem keresztelve, azonban 13 éves koromtól saját indíttatásból lettem hívő katolikus. Felnőttként lettem már elsőáldozó és most készülök a bérmálkozásra. Járok felkészítő hittanra a helyi plébániára és igyekszem is sokat olvasni, hogy minél elmélyültebb ismereteim legyenek. Ennek ellenére még mindig azt érzem, hogy nem tudok eleget és hogy "le vagyok maradva" azokhoz képest, akik hívő családban nőttek fel. Arra gondoltam, hogy szívesen tanulnék a vallásommal kapcsolatos dolgokról magasabb szinten is. Már van több diplomám, szeretek egyetemre járni és tanulni is. Levelező tagozatos formában gondoltam, amit munka mellett is tudok végezni. Úgy gondolom, időmbe beleférne, de nem tudom, hogy ilyen motivációkkal van-e értelme, illetve hogy egyáltalán melyik szakot érdemesebb nekem elvégezni? Köszönöm előre is a tanácsokat!

2018. dec. 28. 14:32
 1/2 anonim válasza:
100%
Tisztelt kérdező, a profilodból láttom, hogy "Isten kereső" vagy, mint mindannyian, és keresed a helyedet, célodat az életben, a Katekéta-lelkipásztori munkatárs vagy (katolikus) teológia szakot akor lenne érdemes elvégezned, ha betagozódtál egy plébánia közösségébe, már része vagy egy közösségnek, nem tudom hol vagy az ország területén, pl. ha városban, fővárosban ved fel a kapcsolatot a plébánosoddal, keresd hol tudol hasznos lenni, álandó rendszeres szolgálatot vállalni, ő majd megmondja mire, hol tudol majt segíteni, mondod olvasol, tanulsz, ez nagyon fontos, hogy megismerd a kinyilatkoztatot Isteni tanítást, de ennél is fontosabb számodra, hogy rendszeres imaéleted legyen Istenel legyen kapcsolatod, adj módot, hogy megszólitson, reggel, napközben, este, rendszeresen áldozzál, gyónjál, ha van plébániai kis közöség pl. fiatalok, kórus, karitász ahol találsz olyanokat akik közvetlenebül segíthetnek, most ezt tudom Neked mondani, remélem segítettem...
2018. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a Sapientiára járok KLM szakra, esti tagozatra. Szeretettel ajánlom a te motivációddal is!

Ha lenne kérdésed, írj nyugodtan privátot!

2018. dec. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!