Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mennyországban lehet majd...

A mennyországban lehet majd disznót vágni?

Figyelt kérdés
Lesznek ünnepek és szokások?

2018. dec. 29. 11:17
1 2
 11/19 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Hát nem semmit kérdezel! nem tudom mennyire komoly, vagy csak szórakozol, minden esetre a kédésedhez fontos részlet az, hogy az állatok NEM támadnak fel. Ami pedig a kérdés további részét illeti, itt kihámozhatod a választ rá:-)

1Korintusz 15:42–54

"Így van a halottak feltámadásával is. A testet romlottságban vetik el, és romolhatatlanságban+ támad fel. Gyalázatban vetik el, és dicsőségben támad fel. Gyengeségben vetik el, és erőben támad fel. Fizikai testet vetnek el, és szellemi test támad fel. Ha van fizikai test, van szellemi is. Így is van megírva: „Az első ember, Ádám, élő emberré lett.” Az utolsó Ádám életadó szellemmé lett. De nem a szellemi az első, hanem a fizikai, és utána következik a szellemi. Az első ember a földből való volt, és a porból alkották. A második ember az égből való. Amilyen volt a porból alkotott, olyan a többi porból alkotott is, és amilyen az égi, olyan a többi égi is. És ahogy hasonlítunk arra, akit a porból alkottak, úgy hasonlóvá fogunk válni ahhoz is, aki égi.

Azt mondom azonban, testvérek, hogy test és vér nem örökölheti Isten királyságát, sem romlottság nem örököl romolhatatlanságot. Most szent titkot mondok el nektek: nem mind fogunk halálalvásba merülni, de mind át fogunk változni, egy pillanat alatt, egy szempillantás alatt, az utolsó trombitaszó idején. Mert a trombita szólni fog, és a halottak feltámadnak romolhatatlan testben, és mi átváltozunk. Mert ennek, ami romlandó, romolhatatlanná kell lennie, és ennek, ami halandó, halhatatlanná kell lennie. Mikor pedig ez, ami romlandó, romolhatatlanná lesz, és ez, ami halandó, halhatatlanná lesz, akkor beteljesedik, ami meg van írva: „Elnyelte a halált örökre.”

2018. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

[link]


Itt az írjátok Zitus, hogy a medve meg a tehén együtt fognak legelészni. Te vegetáriánus vagy? Vágtad már el a torkát egy élőlénynek?

2018. dec. 29. 14:26
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Szia Luci.


Amit írtál, az a Földre vonatkozó ígéret. Az égben más rendeltetése van az életnek, ahogy Zitus is írta, Fizikai test nem örökli a királyságot.

Isten az örök életet a földre tervezte az embereknek, nem az égbe, és itt lesz megvalósítva, ebből is jól látható, hogy az emberek többsége, nem égi reménységű.

2018. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Szia tudom kicsoda :D

Akkor vedd úgy, hogy azt kérdeztem, hogy az új világban fogunk-e megölni állatokat. És bűnnek számít-e elvágni a legelésző medve torkát?

2018. dec. 29. 15:41
 15/19 A kérdező kommentje:
Ha jól értem, akkor a kis kedvenceinkkel soha többet nem találkozhatunk, mert nem támadnak fel?
2018. dec. 29. 15:42
 16/19 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Az általad idézett linkre azt írtad, hogy "mi szerintünk" :-)

Akkor inkább nézük meg mit mond isten a témáról:

Ézsaiás 11:6–9

"A farkas együtt pihen majd a báránnyal, a leopárd a kecskegidával heveredik le, a borjú, az oroszlán és a hizlalt állat mind együtt lesznek,és egy kisfiú terelgeti őket. A tehén és a medve együtt esznek majd, és együtt heverednek le a kicsinyeik. Az oroszlán szalmát fog enni, mint a bika. A gyermek, akit még szoptatnak, a kobra lyukánál fog játszadozni,

és akit már nem szoptatnak, a mérges kígyó ürege fölé nyújtja a kezét. Nem ártanak és nem pusztítanak sehol szent egyemen, mert telve lesz a föld Jehova ismeretével, miként a víz beborítja a tengert."

Nem mi találtuk ki ezeket a dolgokat, Jehova ígéri.

Nem, soha nem öltem le étkezés céljából sem egyetlen állatot sem, és valószínüleg már nem is fogok. Úgy 1500-1600 évig az ember nem ezett húst, és mégi több száz évig élt. Lehet nincsen szükség(de inkább bizonyos) majd a földi paradicsomban a hús fogyasztására, nem tudjuk biztosan, de annak alapján, amit a Biblia ír, nagy a valőszínüsége.

Az elpusztult kedvencünk bizony az enyészeté, mind fizikailag, mind az emlékezetünkben....nekem is voltak kedvenc állataim, bánattal viseltem halálukat, de azzal vígasztalom magamat, majd ismét lesznek kedvenceim, jobb körülmények között, mint itt voltak...

2018. dec. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Amint olvastad az írásokban, mindenki ujra azt fogja elfogyasztani, amit Isten eredetileg is fogyasztásra teremtett minden élőnek.

Kezdetben is növényekkel táplálkozott mindenki. S ez lesz valószínű az új rendben is.

2018. dec. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Bár fájdalmasnak tűnik, de az állatoknak sem feltámadás, sem örök élet nem volt, és nem is lesz feltámadása.

Így van, nem találkozunk, elhunyt kendvenceinkkel.

Magam is vesztettem el,kuntyikáimat, de ez mindig is így volt, és így lesz.

2018. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 jdfGabrella ***** válasza:
Nem
2019. jan. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!