Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan juthatunk el arra a...

Hogyan juthatunk el arra a hitre, arra a bizonyosságra, hogy Jézus Krisztus valóban feltámadt a halálból?

Figyelt kérdés

2018. dec. 30. 14:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"EZ NEM TUDOMÁNYOS MEGÁLLAPÍTÁS!"


Igen valóban! De aztán azt is írtam hogy: "Vagy azt állítják hogy nem tudják miből jött létre hogyan keletkezett!" Szingularitás!


"Tényleg "csak" elméletek? Az jó, mert az elmélet az 99.9999%-ot jelent."


Isten létezése is elmélet egyesek számára akkor az jó!


"De vannak. És az a legszebb, hogy ELŐLED SINCSENEK rejtve!"


Elméletek vannak és nem tények! És elméletből van több is! Ugyan is ami meg lett mérve az a tény ami nem, az csak elmélet!


"De nem is bizonyítható."


Az attól függ hogy ki milyen bizonyítékot fogad el!


"És akkor mi van? Az IPU-ban is sokan hisznek."


Hát az van hogy írtam egy tényt! Ha már így kérdezed. Nem az volt a lényeg abban a mondatban hogy hisznek hanem az hogy van ilyen!


"1: tekintélyérv nem számít,


2: kevesen vannak."


Az is tekintély érv hogy kevesen vannak! Szóval ez egyáltalán nem számít! És ezt te is megerősíted! :)


"Van, csak te ezt nem is érted, és nem is érdekel téged."


Ó valóban? Te gondolat olvasó vagy? De jó neked. Menj el rendőrnek te leszel a legjobb nyomozó az egész világon!


"Ezt ki mondta? Lehet természetes folyamat. És akkor mi van?"


Te magad amikor választ írtál. Hiszen ha természetes folyamatnak tartanád akkor nem írnál olyasmit ami ezt ellenzi. Az van hogy te nem tartod természetes folyamatnak mert ellen írsz!

Különben arról írnál hogy milyen tudományos elméletek támasztják ezt alá hiszen te képben vagy ezeket illetően. Velem ellentétben!


"Régen az volt, ma már nem. Erről is sokat beszéltünk már."


Megszűnt a kiválasztódási folyamat? Szóltál a tudósoknak hogy már nincs szelekció és felül kell vizsgálni az evo elméletet? És mi volt az ami megváltoztatta?


"Ilyet a hívők csinálnak, és ezt te is jól tudod!"


Te írsz ellene egy természetes folyamatnak! Egy hívő ugye hitéből fakadóan de te ismered a tudományos elméleteket!


"Tekintélyérv még mindig nem működik."


Nem is kell hogy működjön ha figyelembe veszed a szövegkörnyezetet és azt a tényt hogy te hivatkoztál tudós emberekre meg arra hogy beszéljünk velük. Azt nem határoztad meg hogy milyen tudós emberek lehetnek!


"Semmi. Mindenki eltévedhet, okos emberek is."


Tehát akkor tévedés lehet az evo elmélet is? (a kérdés költői)


"Jó párszor elmagyaráztuk már. Ha nem érted, az baj."


Hol magyarázod el te? Mert arra lennék kíváncsi na meg arra is hogy mire építed a magyarázatodat!


"Ha értenéd, de szándékosan nem akarod megérteni, az még nagyobb baj."


A baj ott kezdődik hogy eszedbe sem jut hogy talán én még nem olvastam erről!


"Máshol NEM LEHET a válaszokat KERESNI, mivel csak a tudomány képes biztosan igaz válaszokat találni."


A tudomány csak azt képes vizsgálni amit mérni tud! Hogyan méred le a szeretetet, együttérzést, lelki fájdalmat? Mi van a halál után? Teszik fel sokan a kérdést. És nem azt kérdezik hogy mi történik a testtel a halál után! Azt tudják!

A tudomány nem képes megérteni azt hogy egy ember nem csak anyag hanem lélek és szellemi is!


"Azonban ki lehet találni megnyugtató válaszokat, amelyek akár igazak is lehetnek - közben kitölthetik a benned levő űrt és képesek javítani a komfortérzetedet. Ez eléggé fontos dolog, és hasznos mindenkinek, akinek ilyen hiánya van."


Rendben! De miért kellenek azok a válaszok? Mi az oka? Miért nincs nyugta az embernek ilyen válaszok nélkül? Miért van ez az űr az emberben? Ha pedig ez egy természetes folyamat akkor miért tartod tudatlannak az ilyen embereket? Nem te vagy akkor inkább tudatlan mert hiányzik belőled valami? Mondjuk a megértés képessége vagy az érzékenységé? Nem tudom csak találgatok. Elméleteim vannak!


"ha valamelyik területen KIDERÜL az igazság, akkor azt értelmes ember elfogadja!"


Hát persze! Nagy a te hited! Hétköznapi példa. Kiderült hogy aki áthajt a piroson az nagy eséllyel szenved el balesetet akár halálosat is. Ennek ellenére még is sokan csak áthajtanak! De a dohányzó orvosok, sportolok is érdekes jelenségek. Feltételezem hogy ők is értelmes emberek!


"Tehát, ha pl. idáig a fajonkénti teremtésben hittél, de kiderült, hogy az élővilág evolúcióval fejlődött, akkor ezután ezt kell elfogadnod. Tudomásul kell venni, hogy sajnos ezt a vallásod nem mondta meg jól, és másképp történt."


Hiszek! Egyébként pedig ez egy elmélet és az okos emberek is tévedhetnek! Ezt te is megerősíted az írásodban. Az elmélet pedig nem egy tudományosan lemérhető dolog. Természetesen általánosságban ezt fogadják el de nem az az alapja hogy megismételték a folyamatot kísérletek közepette!


"Nem kötelező mindenkinek értelmesnek lenni, viszont ezzel akkor visszafelé húzod az emberiséget a sötét tudatlanságba."


Egymagam ilyesmire vagyok képes? Ez nem semmi! Nem tudtam hogy ekkora hatással vagyok a környezetemre. Viszont ha egy természetes folyamat játszódik le akkor te vagy a tudatlan és olyan ellen harcolsz ami szembemegy mindennel ami a világot alakítja! Hiszen akkor évmilliók de minimum évezredek óta tartó hatásokat kérdőjelezel meg!

2019. jan. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Isten létezése is elmélet egyesek számára"

Elmélet az, ami már bizonyítva van.

Nem "egyesek számára", hanem minden értelmes embernek.


"ha természetes folyamatnak tartanád akkor nem írnál olyasmit ami ezt ellenzi"

Van egy olyan érzésem, hogy semmit nem értesz a természetes folyamatokhoz, de a bizonyítékokhoz sem.


"Az van hogy te nem tartod természetes folyamatnak mert ellen írsz!"

Te érted, amit írtál?

A vallás létrejötte egy természetes folyamat, és nagyjából értjük az okait is.

De ettől még egyetlen isten sem fog létezni!


"Megszűnt a kiválasztódási folyamat? Szóltál a tudósoknak hogy már nincs szelekció és felül kell vizsgálni az evo elméletet?"

Te érted, amit írtál?

A VALLÁSOK létrejöttének szűnt meg az oka. Erről beszéltem.


"A tudomány csak azt képes vizsgálni amit mérni tud! Hogyan méred le a szeretetet, együttérzést, lelki fájdalmat?"

Erre képes a tudomány, csak nagyon nehezen. De azért képes rá.


"Mi van a halál után?"

Nagyon úgy néz ki, hogy semmi.

Erre mondtam azt, amit itt lenn olvashatsz:


"Azonban ki lehet találni megnyugtató válaszokat, amelyek akár igazak is lehetnek - közben kitölthetik a benned levő űrt és képesek javítani a komfortérzetedet. Ez eléggé fontos dolog, és hasznos mindenkinek, akinek ilyen hiánya van."


"Rendben! De miért kellenek azok a válaszok? Mi az oka? Miért nincs nyugta az embernek ilyen válaszok nélkül? Miért van ez az űr az emberben?"

Azért, mert az ember képes gondolkodni, és magyarázatokat keres a világban.

Az az ember, amelyik magyarázatokat keres, az sikeresebb lesz, mint az, amelyik nem keres. Azonban ennek van egy olyan mellékhatása is, hogy ott is magyarázatokat keres, ahol NINCSENEK. Ezért érdemes egy idő után megállni, hogy ne szaladjon el veled nagyon a ló.

Ahol pedig nincs magyarázat, vagy pedig még nem találtad meg, ott juthat szóhoz a hit.


"Ha pedig ez egy természetes folyamat akkor miért tartod tudatlannak az ilyen embereket?"

CSAK azokat tartom butának, akik a hitük alapján elkezdik tagadni a tényeket.

De azok sajnos nagyon buták.

2019. jan. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A vallás létrejötte egy természetes folyamat, és nagyjából értjük az okait is.


De ettől még egyetlen isten sem fog létezni!"


Nos aszem hogy hagyjuk is az egészet mert nem arról írtam hogy ettől fog Isten létezni. Teljesen félre érted hogy mit írok. De mindegy is.


"A VALLÁSOK létrejöttének szűnt meg az oka."


Még napjainkban is jönnek létre vallások!

2019. jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"nem arról írtam hogy ettől fog Isten létezni."

Persze.

Arról írtál, hogy sokan hisznek benne.

De ez semmit nem jelent, mert ettől SEM fog létezni.


"Még napjainkban is jönnek létre vallások!"

Igen, de most már nincs értelmes oka. Ma már divatból, vagy pénzszerzés miatt jönnek létre.


A többivel, amit írtam, egyetértesz?

2019. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Úgy látom kissé elkanyarodtunk a kérdéstől és a lényegtől, ugyanis nem a tudomány általi Isten létezésének a bebizonyításáról van szó, hanem a belső bizonyosságról a valóságos feltámadás felől.


Nos a feltámadásról az írásokban olvashatunk, mint szemtanúk vallomása, beszámolója szerint. Szó van róla a Bibliában és szó van róla némely apokrif iratokban is. Ezek közel 2000 évvel ezelőtt történtek és íródtak.

A kérdés: elhisszük az írottakat vagy nem? Ha te most állítasz, mondasz vagy csinálsz valamit, ami igaz, vajon mi a garancia arra, hogy elhiszik e majd az unokáid, ill. ükunokáid???


Tehát, ha elhisszük, amit az írásban olvasunk, nem kell mást tennünk, csak őszinte, alázatos, megtört-szívű bűnbánó bűnvallást kell tennünk személyesen Jézusnak. Kérni őt, hogy bocsásson meg, szükséged van Ő rá, jöjjön be a szívedbe az életedbe. Fogadd el Őt Uradnak, Istenednek és személyes megváltódnak és bizonyságod lesz az Ő megbocsátásáról és kegyelembe fogadásáról, a létezéséről.

Halj meg a büszkeségednek, gőgödnek, egódnak, önmagadnak, a bűnödnek és veszed a Szent Szellem ajándékát, a kegyelem lelkét, a világosságot!

2019. jan. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Agymosás által.
2019. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!