Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy nyugati fehér ember...

Ha egy nyugati fehér ember jön vissza a halálból, azt mondja látta Jézust, ha egy kínai jön vissza a halálból, azt mondja látta Buddhát?

Figyelt kérdés
Rendkívül érdekes mikor nézem hogy a nyugati ember, egy kórházi műtét után, esetleg leáll a szíve, majd vissza jön a halálból, mit látott, esetleg Jézust, de mi van akkor ha erről egy kínai-t, vagy szimplán egy távol-keletit kérdezünk meg? Ők mit látnak ilyen helyzetben? Vagy csak az elveszített rokonainkat látjuk, mert erről is hallani, hogy amikor meghalunk ők vesznek minket körül. (beszámolók alapján). Papám mielőtt még nem halt meg, csak már halálába volt a daganata miatt, ő is ilyesmiről beszélt, látta halála előtt pár nappal a felmenőit álmában, sőt olyan rokonait is látta, akit még nem is látott élőben, mert annyira távoli. Úgy gondolom hogy itt lenne az ideje, megkérdezni egy kínait, hogy ő mit lát mikor vissza jön a halálból. És megtudnánk mindent. Vajon származáshoz/vallásához kötött hogy ki hova kerül halála után vagy mit lát, (bár mondjuk egy elkeverített származású amerikai is más tészta). Valaki tud erről beszámolót a kínaiak terén, akik műtét után vissza jöttek a halálból, egy szívleállás következtében?
2018. dec. 30. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván Buddhát látja ha nem ismeri pl Jézust v ha nem keresztény.

A lényeg az h amit tisztázni kell h mindenki ugyanazokra a túl világi helyekre kerül. Pl ha egy kínai buddhista a halálból visszatérve azt mondja h látta a Nirvánát v ha egy keresztény azt mondja látta a Mennyet akkor egy és ugyan arról a dologról beszélnek csak a saját szavaikkal így tudják megfogalmazni

2018. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy akit klinikai halálból visszahoznak, az akár a mennybe, akár más túlvilági helyre nyerhetett volna betekintést.
2018. dec. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az élet nevű játék egy rendkívül intenzív megtapasztalás, főleg az, amikor véget ér. A "lélek", vagyis a játékos, komolyan a hatása alá kerül és halála után problémákat okozhat ez a fajta kötődés, ezért mindenki személyre szabott "detoxikáló" folyamatban részesül, hogy ne sérüljenek és könnyebb legyen a visszaállás a következő játék előtt.


Ezért van az, hogy az életüknek/hitviláguknak megfelelő élményeket szereznek ilyenkor, még akkor is, ha "csak" halálközeli állapot áll be. Ezek az élmények a személynek szólnak, illetve a környezetének.

2018. dec. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Buddha utolsó életében megvilágosodott, ami azt jelenti, hogy lelke sem a pokol-világokban, sem a földi (anyagi) világban, sem az isten-világokban nem reinkarnálódott. Márpedig aki halála előtt nem világosodik meg, az halála után csak ezen világok valamelyikébe kerülhet. Ennélfogva Buddhával nem megvilágosodott ember a halála után sem találkozhat. Ezt minden buddhista tudja, így egy kínai nem fogja ilyen butasággal égetni magát, miután visszajött egy rövid halál-élményből. Arról nem is szólva, hogy a buddhizmus szerint jó ideig a valódi halálunk után is ún. bardo állapotban (egyfajta szellemként) itt maradnak a lelkeink a Földön, mielőtt egy másik világba repülnénk. A halálból visszatérő buddhista kínai tehát várhatóan ilyen szellem-létről számolhat csak be, különben a hitének mondana ellent.
2019. jan. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kéredző.


Én sokat foglalkoztam ezzel a dologgal, és kutatásaim során arra a következtetésre jutottam, hogy akik ezt megélik, átélik azok valóban találkoznak korábban meghalt rokonokkal.

Valamint a gyerekek, mindig Jézussal találkoznak, ahogy a keresztény hívő is.

Ám akik Jézus nélküli hitben kerülnek a klinikai halál állapotába, azok általában "Fénylénnyel" találkoznak, azaz nem ismerik fel a "Fénylényben" Jézust ill. Jézus nem nyilatkoztatja ki magát Jézusként. Kb. úgy mint amikor Saulnak (később Pál) jelent meg nagy fényességben a Damaskusba vezető úton, és Pál megkérdezte Ki vagy uram?


Cse.l9;

3.És a mint méne, lőn, hogy közelgete Damaskushoz, és nagy hirtelenséggel fény sugárzá őt körül a mennyből:

4.És ő leesvén a földre, halla szózatot, mely ezt mondja vala néki: Saul, Saul, mit kergetsz engem?

5.És monda: Kicsoda vagy, Uram? Az Úr pedig monda: Én vagyok Jézus, a kit te kergetsz: nehéz néked az ösztön ellen rúgódoznod.

Csel.22;

6.Lőn pedig, hogy a mint menék és közelgeték Damaskushoz, déltájban nagy hirtelenséggel az égből nagy világosság sugárzott körül engem.

7.És leesém a földre, és hallék szót, mely monda nékem: Saul, Saul, mit kergetsz engem?

8.Én pedig felelék: Kicsoda vagy, Uram? És monda nékem: Én vagyok a názáreti Jézus, a kit te kergetsz.

2019. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!