Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez Szent Lélek káromlás lenne?

Ez Szent Lélek káromlás lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálom röviden leirni hogy milyen ember vagyok és Mit "követtem el illetve mit tettem".

A kérdés egy része pszichológia betegség lenne (egyben most azért is irom ide mert a kérdés erre irányul.)


Én kényszerbeteg vagyok sajnos.

jelenleg ebben szenvedek (nagyon):

Agresszív kényszergondolatok: attól való félelem, hogy akaratunk ellenére, módosult tudatállapotban, afféle belső parancsra sérülést okozunk önmagunknak, vagy a hozzánk közelállóknak. Ilyen például az édesanya kényszergondolata, hogy a konyhakéssel leszúrja egyébként szeretett gyermekét, vagy gyakori kényszergondolat az is, hogy a beteg akarata ellenére a közelgő metró alá ugrik, ezért nem mer a sínek közelébe állni. Az efféle kényszergondolatok OCD betegeknél sohasem válnak valóra (a skizofrén betegek belső parancsaival ellentétben), de komoly szenvedést, a gondolatilag érintett közelállókkal kapcsolatban kínzó lelkifurdalást okoznak.


ahogy ide levan irva úgy félek hogy ártok valaki olyannak akinek nem akarnék!

A személy itt most nem más mint Isten.


Én már nagyon régóta kényszerbeteg illetve babonás vagyok amiről sajnos nem tehetek de nagyon nehéz lenne kijönni ebből de Istenért megfogom csinálni!


Istent követem és szeretem kb 3 éve tértem meg. Azóta neki adtam MINDENT! Éreztem a törődést az Atyai gondviselést rajtam, amit Jézus mondott. Jézus tanitását követem!

Annyira félem az Istent hogy a gondolataimat is megpróbálok neki tetszően irányatani!!!

Azt akarom hogy olyan ember legyek amilyennek ő elvár engem, tiszta szivű, Jézusi embernek!

Naponta akár 2 órát is gondolkozok Isten nagyságán, amit tett értem hogy megmentett abból az életből amiben régen voltam...Kihúzott engem abból és kaptam tőle egy új életet amit tiszta szivből megbecsülök!!


A gondolataimat mivel nem birom irányatani és a legnagyobb félelmem hogy elhagy Isten és ez nem hagy nyugodni mivel ha a Szent Lélek ellen vétkezem örökre elhagy ahogy Jézus mondta!

Emiatt kényszergondolataim vannak pont ez az agressziv kényszergondolat:

"Ilyen például az édesanya kényszergondolata, hogy a konyhakéssel leszúrja egyébként szeretett gyermekét,"

Ilyen például ha én valami mondok Isten ellen, vagy a Szent lélek ellen és elhagy Isten engem.

Nem akarom hogy elhagyjon de a gondolataim NEM TUDOM irányitani és azthiszem már mondtam "egy csúnya szót A Szent Lélekre" vagy nemtudom pontosan de rettegek hogy káromolni fogom DE NEM AKAROM!!!


Tudom, pszichológus, pszichiáter kéne vagy nemtudom...


Kérlek titeket csak annyit mondjatok meg hogy utánnaolvastam a Szent Lélek káromlására hogy miaz de ez az lenne? elkövettem?

Választ előre is köszönöm!



2019. jan. 4. 08:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Csak röviden, mi a Szent Lélek káromlás!


Leginkább és alapvetően az, ha valaki nem képes elhinni és elfogadni, hogy Isten, Jézus képes megbocsátani az ember bűneit. Nem képes megérteni és elfogadni, hogy Jézus a testben megjelent Krisztus, azaz a testben megjelent Isten. Valamint azt a tényt hogy Jézus képes megbocsátani a bűnöket, képes megújítani, megváltoztatni az ember szívét, és valóságosan beköltözni az ember elméjébe, tudatába, szívébe.

Szent Lélek káromlás, ha valaki nem fogadja el Jézus Istenségét és nem fogadja el, hogy Isten három lényegű (Atya-Fiú-Szent Szellem) azaz a szentháromságot.

Szent Szellem káromló az is, aki csak személytelen erőnek tekinti az Isten Szent Szellemét ill. aki előrébb helyezi Jézusnál a Szent Szellemet.

2019. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Válaszokat köszönöm szépen!:)


Nagyon sok választ olvastam itt gyk-n rengeteg ezzel kapcsolatos információt és személyes véleményt olvastam de a lényeg a lényeg


Ez a Szentlélek káromlás:


A Szentlélek elleni bűn egészen leegyszerűsített és letisztított értelmében tehát a kegyelem nyílt és tudatos visszautasítása.

Az, hogy nem kell valakinek a bocsánat és nem kell az új élet, amit Isten felajánl ennek a világnak Krisztusban, és az ember megmarad a bűneiben.

A tudatos és megátalkodott kegyelem-visszautasítás a Szentlélek elleni bűn.

2019. jan. 6. 22:09
 13/13 anonim ***** válasza:
Így van, nagyjából ahogy összefoglaltad.
2019. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!