Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A dél-koreai jehova tanúi...

A dél-koreai jehova tanúi inkább börtönbe mennek a sorkatonaság helyett?

Figyelt kérdés
Ugyebár Dél-Koreában kötelező sorkatonaság van, minden férfinak be kell vonulnia a hadseregbe 30 éves koráig, és ez kötelező, nincs alternatíva, a megtagadásáért börtönbüntetés jár. A jehova tanúk vállalják a börtönt ilyenkor, vagy inkább bevonulnak azért?
2019. jan. 4. 12:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
48%
Minden egészséges férfira vonatkozik. Gondolom kiállítanak papírt arról, hogy szolgálatra alkalmatlan egészségügyi okokból. Magyarországon is volt sok ilyen, mikor még kötelező volt.
2019. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Jó, igen, az egészséges lemaradt. :D


Á nagyon cseles. Szóval azért a börtönt mégsem vállaják.

2019. jan. 4. 12:09
 3/25 anonim ***** válasza:
56%

De nem tudom, nem vagyok Jehova tanúja. Csak egy lehetséges opciót írtam.

Ők sem egyformák: biztos van, aki a börtönt is vállalja, más meg kibújik alóla.

2019. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem a konkrét helyzetet, de szerintem az legalább annyira összeegyeztethetetlen a vallásossággal, hogy hazudjanak az egészségi állapotukról, mint hogy bevonuljanak, és ellássák a kötelező feladatot.
2019. jan. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Én inkább Észak Koreára lennék kíváncsi
2019. jan. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

#4, ebben van valami, bár az ókorban Decius császár idején előszererettel trükköztek a keresztények azzal, hogy nem mutatták be a kötelező áldozatot a császárnak, mégis szereztek papírt róla, hogy megtették.


Én csak azt nem értem a tanúknál,hogy miért ellenzik ezt ennyire? Én sem vagyok sorkatonaság párti, jó, hogy nálunk már nincs, de könyörgöm, nem a háborúba kell menniük, nem kell embert ölniük, sőt, a rendőrséghez is mehetnek Dél-Koreában. Az végképp érthetetlen, hogy a rendőrséget is ellenzik.



#5, szerintem Észak-Koreában nem igazán vannak jehovások.

2019. jan. 4. 13:11
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Jehova Tanúi megtagadják a sorkatonai és egyéb fegyveres szolgálatot lelki ismereti okok miatt. Számukra két lehetőség van, vagy börtönbe mennek, vagy amely országokban van rá lehetőség, ledolgozzák közmunka formájában a büntetés idejét. Ez utóbbit csak akkor fogadják el, hogy ha ez a lehetőség mindenki számára nyitva áll, tehát nem Jehova Tanúi számára is. Mondani sem kell, hogy a börtönbüntetés vagy a közmunka hossza sokkal hosszabb mint a katonai szolgálat. Az egészségi okokból való felmentés a katonai szolgálat alól szinte lehetetlen, mert a hatóságok mindenképp megakarják mutatni, hogy az van amit ők akarnak. Szigorú orvosi vizsgálat alá veszik az ilyen felmentést kérő tanúkat és ezen kívül katonaság körében működő orvosi bizottság előtt kell részt venniük.Ez Magyarországon is így működött a szocializmus alatt.
2019. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 jdfGabrella ***** válasza:
Szerintem igen.
2019. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez a meggyőződésük ezért igen, vállalják a börtönt, esetleg nem fegyveres szolgálatra osztják be őket. Bár nem hiszem hogy Koreában túl sok jehovista lenne..
2019. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

#7, köszönöm a válaszod, a közmunka Dél-Koreában nem opció.


#9, szerintem vannak azért, ott elég sok embert be tudnak hálózni a kereszténységből leszakadt szekták, hiszen az ottani emberek nagyon fogékonyak a kereszténység iránt, és mivel Korea nem rendelkezik túl nagy keresztény múlttal, nem igazán tudják sokan, hogy szektás vonulatba lépnek be.

2019. jan. 4. 13:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!