Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A dél-koreai jehova tanúi...

A dél-koreai jehova tanúi inkább börtönbe mennek a sorkatonaság helyett?

Figyelt kérdés
Ugyebár Dél-Koreában kötelező sorkatonaság van, minden férfinak be kell vonulnia a hadseregbe 30 éves koráig, és ez kötelező, nincs alternatíva, a megtagadásáért börtönbüntetés jár. A jehova tanúk vállalják a börtönt ilyenkor, vagy inkább bevonulnak azért?
2019. jan. 4. 12:02
1 2 3
 21/25 KZitus ***** válasza:

20as

Úgy jött ki NEKED, hogy nem olvastad el, vagy nem értetted meg mint jelent a mondat:"Jelentést adó országok és más területi egységek: 240"

Ennyire egyszerű :-)

2019. jan. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Én úgy érzem hogy azért egy részlet kimaradt!

Ezt szeretném most felvázolni!

Igen vannak olyan Jehova tanúi akik hitből tagadják meg a katonai szolgálatot! És ők vannak többségben. De azért akad köztük olyan is aki azért mert ha nem tenné akkor kiközösítenék a tanúk közül és elveszítené a családját!

De vannak olyan hívő emberek akik úgy tagadják meg a katonai szolgálatot hogy tudják nem kell szembenézniük a kiközösítés következményével. És ennek ellenére megtagadják a katonai szolgálatot pedig a közösségük részéről ez miatt semmiféle hátrányos megkülönböztetés nem érné őket!

Tehát nem egyházi elvárás a katonai szolgálat megtagadása hanem csak és kizárólag hitbeli döntés eredménye!

2019. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 KZitus ***** válasza:

22-es

Nem számít a világ melyik részén élünk. Ott ahol háború van, vagy ott ahol nincsen.

Mindannyian elismerjük, és csatlakozunk Isten nézetéhez, amelyet az Ésaiás 2:4-ben íratott le: „Ítélkezik a nemzetek között és sok nép ügyét elrendezi. Kardjaikat ekevasakká és dárdáikat metszőollókká kovácsolják. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, sem hadakozást többé nem tanulnak”.

Hamarosan sehol nem lesz háború a földön, és Isten népe már most tettekkel mutatja ki, hogy szeretne Krisztus országának az alattvalója lenni.

"Gyertek, legyetek tanúi Jehova tetteinek, annak, hogy hogyan visz véghez megdöbbentő dolgokat a földön.

Véget vet a háborúknak szerte a földön. Íjat tör szét, dárdát zúz össze, harci szekereket éget el". Zsoltárok 46:8,9

Mi elhisszük ezt Istennek, és alárendeljük magunkat ebben is neki. Van, aki nem hiszi el, vagy kiskapukat, kibúvókat keres/talál. Lehet választani.

2019. jan. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nem számít a világ melyik részén élünk. Ott ahol háború van, vagy ott ahol nincsen.

Mindannyian elismerjük, és csatlakozunk Isten nézetéhez, amelyet az Ésaiás 2:4-ben íratott le..."


Zita kedves! Írtam én hogy nem így van? Én az egyes emberek motivációjáról írtam! Sajnos még így több év elteltével sem tanultam meg hogy Jehova tanúinak szájbarágósan kell magyarázni dolgokat mint egy óvodásnak, mert teljesen más irányba indulnak el és olyasmit írnak amely igazából alig érinti a témát!


"Hamarosan sehol nem lesz háború a földön, és Isten népe már most tettekkel mutatja ki, hogy szeretne Krisztus országának az alattvalója lenni."


És erről hol is kezdtünk el beszélni? Már csak azért kérdem mert jó lenne ha megmutatnád hogy hol írtam ennek az ellenkezőjéről! Meg hogy mikor és hol hozom fel a témát!


"Mi elhisszük ezt Istennek, és alárendeljük magunkat ebben is neki. Van, aki nem hiszi el, vagy kiskapukat, kibúvókat keres/talál. Lehet választani."


Persze hogy lehet választani. Épp erről írtam neked. Hogy olyan hívő emberek - akik természetesen nem Jehova tanúi - akik teljesen tisztában vannak azzal hogy ha vállalnak katonai szolgálatot akkor sem közösíti ki őket a gyülekezetük és még is megtagadták/megtagadják a katonai szolgálatot! És ennek csak is egyetlen oka van! A hitük!

És ez a hit úgy alakult ki bennük, hogy azt nem az egyházuk mondta meg nekik! Azt hogy mit kell tenniük ilyen helyzetben!

2019. jan. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Vállalják a börtönt
2019. aug. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!