Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Teremtő Isten tényleg Szellem?

A Teremtő Isten tényleg Szellem?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy egy valódi Élőlény Szellem formában és láthatatlan ?
2019. jan. 8. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem szellem, hanem Lélek, görögül pneuma, de nem vagyok benne teljesen biztos, hogy érted ezeket a fogalmakat.
2019. jan. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem csak elképzelni nem tudom hogy nézhet ki Isten ha létezik
2019. jan. 8. 10:00
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Erre nehéz lesz válaszolni, mert:

"Istent nem látta soha senki, az Egyszülött Isten nyilatkoztatta ki, aki az Atya ölén van."


Ahogy te kérnél személyleírást Istenről, úgy elég nehéz lesz, mert senki sem láthatta. Persze ha beérnéd a három isteni Személy leírásával, akkor talán egyszerűbb a helyzet. A legegyszerűbb Krisztus esete, mert Ő megtestesült, emberré lett értünk és emberi testével együtt ment vissza az Atyához. A Szentlélek galamb alakjában jelent meg Urunk megkeresztelkedésekor. Az Atya pedig Dániel látomásában így szerepel:

"Amint néztem, egyszer csak trónokat állítottak fel, és az Ősöreg leült. Ruhája fehér volt, mint a hó, fején a haj tiszta, mint a gyapjú. Trónja lobogó lángból volt, kerekei meg izzó parázsból."

De hogy Isten lényege, valós megjelenése milyen, azt élő ember nem tudhatja.

2019. jan. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

Szia!


Az Isten szellemi állapotában fizikai szemmel láthatatlan, mivel a Szellem az nem anyagi.


Ha megtestesül, az-az leszületik a földre, akkor pedig pont olyan mint Jézus.



Neked is van szellemed, lelked, és fizikai tested. Te szellemi teremtménye vagy a mennyei Atyának, a szellemi "bukásod" következtében születtél le a földre anyagi testben (ezt szimbolikusan Ádám és Éva történetének az értelme)



Röviden idézek egy könyvből, amely tökéletesen szinkronban van az evangéliumokban felismerhető jézusi tanítással:


"Isten szabadon, mindenkitől függetlenül teremtett meg téged. De mivel saját boldogságára teremtett, ezt már csak a te beleegyezéseddel érhette el. Igen. Szeretni csak szabad döntés alapján lehet! Két lény között a boldogság – és ez Isten és szellemi teremtményeire is áll – a különbözőségek dinamikus harmóniája. Ez áll természetesen két szellemi teremtmény kapcsolatára is.


Azokat a szellemi lényeket, akik igent mondtak az Isten által felkínált boldogság befogadására, angyaloknak nevezitek. Akik pedig nem-et mondtak erre, azok a bukott angyalok.


A bukott angyalok közül azok, akik megátalkodtak a nem-et mondásukban, ördögöknek nevezitek. Ezek vezérét és természetesen csapatát is láttam lehullani az égből (Lukács 10:18). Miután azok számára, akik a nem-et mondó döntésüket megbánták, lehetővé vált a földi élet megteremtése után az, hogy valós bűnbánatuk igazolása jeléül vállalják azt, hogy a Földön visszaszeressenek Engem, Jézust, aki minden rászorulóban ott vagyok (Máté 25:42-46)!


Az eredeti bűn tehát, amelyet Ádám és Éva bűne szimbolizál – az önzés és a felelősség áthárítás –, valójában a ti személyes bűnötök! Olyan Isten nincs, aki más bűnéért bárkit is, s főleg szent Fiát vonná felelősségre! Aki ezt nem fogadja el, az ugyancsak nem meri használni az Istentől kapott értelmét! Aki ezt nem fogadja el, az Istent még egy átlagembernél is gonoszabbnak gondolja!


Tehát azok, akik a megtérés, tehát a gondolkodás-átalakítás szándékával születnek a Földre – vagyis vágykeresztséggel –, lehetőséget kapnak arra, hogy a Szentlélek által újjászülessenek. A mennyek országába csak azok juthatnak, akik újjászülettek! (János 3:3)! Mindaddig újra kell születnetek, amíg újjá nem születtek! Ez alól kivétel nincsen! Veletek és értetek mindent, de helyettetek semmit! "

Jézus; A HANG - könyv 4505

2019. jan. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Igen, Isten, nem fizikai testtel rendelkezik, ahogy mi emberek, vagy más Földön levő teremtmények.

Pál szépen fogalmaz, mikor írja, hogy van fizikai test, és van szellemi test.


A lélek a fizikai élőlényekre vonatkozik, nem az angyalokra, vagy Istenre.

Isten egy kifogyhatatlan energia forrás, akinek vannak tulajdonságai, tervei, gondolatai, érzései.

Hogy láthatatlan, azt csak a mi életünkre szól, mert olyan testtel rendelkezünk, ami nem viselné el Isten jelenlétét, vagy láthatóságát. ezért azonnal meghalna.

2019. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
Isten nem létezik. Sőt, egyetlen istenség sem.
2019. jan. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KZitus ***** válasza:

Szia

Jól érted, bár Istent soha senki nem látta, de a Biblia ad leírást róla, főleg a dicsőségéről. Mózes is látni szerette volna, ezért ere kérte Istent: "Ezután Mózes ezt mondta: „Kérlek, hadd lássam a dicsőségedet!” De ő így felelt: „Elmegyek előtted, és megláthatod, mennyire jóságos vagyok. Kijelentem előtted a nevemet, a Jehova nevet. Én döntöm el, hogy ki lesz kedves a szememben, és kivel leszek irgalmas.” Ám hozzátette: „Nem láthatod az arcomat, mert nem láthat engem ember úgy, hogy meg ne haljon.” 2Mózes 33:18-20

Pál apostol is írt arról, mi a különbség a szellemi és a fizikai test között: "És vannak égi testek+ meg földi testek. De másmilyen az égi testek dicsősége, és másmilyen a földi testeké." 1Korintusz 15:40

2019. jan. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!