Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudom hogy a Szentlélek...

Honnan tudom hogy a Szentlélek mit mond nekem?

Figyelt kérdés

Római katolikus keresztény vagyok.

Hiszem hogy Jézus Krisztus megváltott.

Olvastam interneten hogy amikor valaki olvassa a Bibliát és elfogadta Jézus Krisztust megváltójának akkor a Szentlélek vele lesz.


Mondanátok történeteket/véleményt hogy a Szentlélek mit mond,mikor és hogyan?

Ösztönöz hogy Isteni életet éljek?


Válaszokat előre is köszönöm :)



2019. jan. 9. 04:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Nekem azt mondta tegnap este,hogy menjünk el moziba.Elmentünk, még popcornt is vettem neki.
2019. jan. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
És nagyon édesen mondta.
2019. jan. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Voltál már bérmálkozó?
2019. jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Egyenlőre csak olvastál róla és úgy tűnik csak az értelmeddel fogadtad el. Ideje lenne közvetlenül is találkoznod Jézus Krisztussal aki SzentLélekkel keresztel.

Nem lehet szabályokat felállitani, lehet spontán módon is találkozni a Szentlélekkel, de a legtöbbször kézrátétel által kapták az emberek ezt a karizmát az Apcselben és Timóteushoz irt levélben is a kegyelmi ajándékot Pál apostol kézrátétele által kapta Timóteus.

Ehhez pedig olyan közösségbe kell menned ahol gyakorolják is ezeket a bibliai fundamentumokat, és persze nem alacsonyitják le Isten Lelkét valami személytelen térerőre.

A Szentlélek is Isten, az Atya legféltettebb ajándéka. A káromlása soha nem bocsáttatik meg. Általában a lelkiismereten keresztül vezet. Ha érzékelhetően is szól valakihez, ott komoly dolgok történnek.

2019. jan. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 LeonScottKennedy ***** válasza:
8%

#4:

Az igen ez már beszéd.

2019. jan. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Istenünk szellem és nem lélek.


A Bibliát, a szellemével íratta, és ezen keresztül szól hozzánk. Igen ösztönöz, ezt mondja:

(Héberek 4:12) 12 Mert az Isten szava élő, és erőt fejt ki, és élesebb bármely kétélű kardnál, és egészen odáig hatol, hogy szétválasztja a lelket és a szellemet, az ízületeket és velőjüket, és képes tisztán látni a szív gondolatait és szándékait.


Isten a szavával, tájékoztatást ad, reményt nyújt, és elmondja terveit, gondolatait, érzéseit, és azt, hogy mit kell tennünk hogy jó kapcsolatban legyünk vele.


Jézus a következőképen fogalmazta meg:

(János 17:3) 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.


Hogy örök élet legyen az osztály részünk, meg kell Ismernünk az Igaz Istent, és ismernünk kell a fiát is, Jézust.

2019. jan. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 LeonScottKennedy ***** válasza:
14%
Hát, legalább ez a 32% és 21% pontos.
2019. jan. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Alex Fly ***** válasza:
Pontos választ ne várj; mindenkihez másképp szól. De ha figyelsz rá, akkor tudni fogod.
2019. jan. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%

Szia!


Erre a kérdésre nagyon egyértelmű választ lehet adni, aki ismeri Jézust és személyes kapcsolatban áll vele.


Tehát, minden olyan gondolat, érzés, sugallat, amely épít, buzdít és vigasztal, az mindig a Szentlélektől jön. Hozzá kell itt még azért azt is tenni, hogy ami szinkronban van Jézus szavaival és a tanításával.


Továbbá, minden olyan gondolatat, érzés, sugallat, amely rombol, elkeserít és kétségbe ejt, az a gonosztól jön.



"Minden Istentől jövő élmény három hatást hordoz magában. Az egyik az, hogy felhívja figyelmeteket a földi élet múlandóságára. A másik az, hogy Nálam, Jézusnál mindig van szívet megnyugtató megoldás problémáitokra. A harmadik pedig az, hogy az ilyen élmények erőforrást is jelentenek, mert mindannyiszor, amikor felidézitek, erőt is kaptok arra, hogy szívetek békéjét vagy megőrizzétek, vagy visszaszerezzétek. "

Jézus; A HANG - könyv 3953

2019. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
off ez engem is érdekel...
2019. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!