Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan miért vélekednek ellensé...

Sokan miért vélekednek ellenségesen a Jehova tanúiról?

Figyelt kérdés

2019. jan. 12. 19:47
1 2 3
 21/28 lilla64 ***** válasza:
66%

Kedves 26-os!

Képzeld el,hogy az általad emlitett békés,tisztességes emberek között éltem évekig és mondhatom nem bántam meg,hogy kiléptem közülük.Nem cserélném vissza a mostani "hamis vallásomat" a korábbi "igazsággal"

2019. jan. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
67%
Én is Jehova Tanúja voltam, és teljesen egyetértek az előttem szólóval. 2 éve ismertem meg valójában az "igazságot", kerültem közel Istenhez. Ha valaki egyszer is leveti az emberi büszkeségét és a gőgöt, alázattal leborul Isten lába elé, akkor Ő válaszolni fog neki és valójában megismeri Őt. A Tanúk csak egy valláshoz, ezen belül is egy szervezethez ragaszkodnak, ami valójában bálványimádás. Nincs valóságos istenképük és embergyűlölők. Milyen szeretetre vall az, ahol embertársaik milliárdjainak a halálára várnak? Nem veszik tudomásul, hogy Jézus Krisztus - aki szerintük nem Isten (ez az igazi istenkáromlás!) - MINDEN EMBERÉRT meghalt!
2019. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
67%
Kérlek kedves Tanúk, kíméljetek meg a hamis bibliátok és Őrtorony cikkeitek bemásolásától, amivel érvelni tudtok, - sajnos önálló véleményt nemigen tudtok megfogalmazni - hogy a hamis tanaitokat igazoljátok. Vegyetek elő egy hiteles bibliafordítást, és kezdjétek el olvasni a János evangéliumát. Kérjetek ehhez tiszta szívet és bátorságot, mert tudom, hogy ez kell még ahhoz is, hogy egy nem Tanús kiadványt kézbe vehessetek.
2019. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért ha valaki KRISZTUSBAN van, ÚJ TEREMTÉS az, a régi elmúlt, és íme: új jött létre. (2Korinthus 5:17).

Ti hogy érzitek?

Újjászületett, megtért keresztények vagytok, akik elfogadják Jézus Krisztustól a megváltás ajándékát csupán a HIT által, nem pedig emberi erőfeszítések, egyfajta megfelelési kényszer hatására?


"Hiszen kegyelemből van üdvösségetek HIT által, ez nem tőletek van, Isten ajándéka, nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék" (Efézus 2:8-9)


Tudjátok mit jelent az üdvösség (szabadulás)?

Nem szebb így Isten Szava, mint kiforgatva, elferdítve a bibliai igazságokat és elzárva az örök élet lehetőségétől, felszabadítva az igazságra?

2019. jan. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
67%

"Jehova Tanúinál senki nem hajléktalan" írja egy fenti válaszban egy hozzászóló. Lehet, de hogy Jehova Tanúinak rokona, családtagjai akik ugye "világiak", azok vannak szép számmal, akik pont ennek a vallásnak köszönhetően lettek hajléktalanok és családi otthonokból kiűzöttek!

Hajléktalanokkal a Tanúk egyáltalán nem foglalkoznak, még ha a saját gyermekükről, rokonukról van szó - tapasztalatból mondom -, valamint közömbös számukra a szervezetet bármely okból elhagyó "kiközösített" családtagok sorsa is, még ha a saját gyermekéről is van szó. Akkor kezdett "derengeni" nekem, hogy hova kerültem, amikor a volt gyülekezetemben azzal "dicsekedtek" a testvérnők, hogy milyen lojálisak Jehovához, amikor elmondták, hogy ki hány éve nem tartja a kapcsolatot a saját gyerekével, sőt még az unokájára sem kíváncsi! Sokan évekig, évtizedekig nem vesznek tudomást róluk!

Azért felháborító az egész, mert mindezt azzal indokolják, , hogy Isten ezt várja el tőlük! Ez egy hamis istenkép, ezzel is Istent gyalázzák és Isten szeretetét, irgalmát kérdőjelezik meg.

2019. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

5 ös-nél említett videó linkje


magyarul eredetiben az őrtorony oldalán itt van :


tv.jw.org/#hu/mediaitems/StudioMonthly2018/pub-jwb_201809_1_VIDEO

2019. jan. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
69%

Sosem felejtem el... Kb. 16 éves lehettem, mikor haverommal suli után bementem egy kávézóba és letámadott minket egy idős nő, hogy térjünk meg, mert a kárhozat vár ránk stb...


Rengeteg jehovát ismerek, a családban is van pár. Sokaknak elintézik, hogy rokkant nyugdíjat kapjanak, így egész nap tudnak házalni. Ez gusztustalan.


Ez emberek el tudják dönteni, hogy mi a jó nekik.

Nekem hondám van, mégsem megyek oda mindenkihez, hogy te is legyél hondás, mert milyen szar lesz neked mikor lerobbansz én meg elhajtok melletted. Ha megkérdeznek elmondom a véleményem, de nem erűszakolom rá másokra azt, amit jónak tartok. (Ez csak egy hasonlat volt, ne kezdjenek el gyalázkodni a többi márka tulajdonosai :) )


Másik... A jehova rokonom mesélte egyszer, hogy ha eljön a vég, akkor gyülekeznek egy helyen és valami ruhát vesznek fel, hogy a jehova megvédhesse őket... WTF? Akkor nem kell senkinek sem jehovának lenni, elég csak egy olyan ruhát beszerezni :)


A nagynéném is jehova, az unokatesóimnak sosem volt karácsonyuk, mint a rendes gyerekeknek... Mindkét gyerek utálja a szüleit, amiért tönkretették a gyerekkorukat.


Ill. egy régi szomszédom a "vének tanácsának tagja" vagy valami ilyesmi, már nem tudom, hogy hogyan nevezik magukat, aki egy alkoholista állat, aki veri a feleségét és egy ilyen mondja rám, hogy tisztátalan vagyok.


Egy másik ismerősöm terhes volt, sújos autóbalesetet szenvedett és meghalt a magzat, mert nem akarta elfogadni a tisztátalanok vérét, így várni kellett egy hívőre, hogy vért adjon neki... Milyen ember az ilyen?


Másik rokon: Anyu-apu jómódu és jehova. Négy fiú gyerek van a családban, mindegyik bűnöző (pedig nem lenne rá semmi indok) és drogos, egy jelenleg is a rácsok mögött van, azt pedig mondanom sem kell, hogy egyik sem hívő..

Hogyan akarják elhitetni bárkivel is, hogy jó az amit csinálnak... Szeintem ha tényleg jó dolog lenne a jehova, meg úgy az egész közösség, akkor a gyerekek is biztos gondolkodás nélkül megtértek volna, elvégre egész életüket jehova szülőkkel töltötték, de mégsem lettek azok.


Másik: Egy jehova bácsinak meghalt a felesége, beleszeretett egy keresztény nőbe, ezért kiközösítették és csak úgy járhatott templomba, hogy leghátul ült és nem szólt senkihez, így végül elhagyta a szeretett nőt, hogy újra befogadják.


2000-es évek elején volt valami olyasmi, hogy egy kisbolygó, vagy meteor (nem tudom, mert kicsi voltam) ütközni fog a bolygóval, a jehovák akkor is járták a házakat, hozzánk is jópárszor becsengetteg, hogy térjünk meg, mert itt a világ vége. Aztán a világvége elmaradt... (Gondolom érdeklődés hiányában :) )


Engem nem izgat, hogy mit csinálnak, miben hisznek, de ne akarják már mindenkire ráeröltetni a baromságukat.


Persze, hogy a többségnek ez ellenszenves.

2019. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Utolsó már az első bekezdésben lebuktál, hogy hazudsz :D

De van több olyan dolog is a mondandódban, hogy aki picit is jobban ismeri a tanukat átlát a szitán. Nem tudom mi hasznod van belőle, hogy hazugságokat terjesztessz másokról.

2023. márc. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!