Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mesélnétek az iszlámra való...

Mesélnétek az iszlámra való áttérésetekről?

Figyelt kérdés
Én római katolikus vagyok és gondolkodom

2019. jan. 27. 20:56
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
56%

Ha írsz, akkor tudok mondani jó csoportot ahol minden kérdésedre válaszolnak az iszlámmal kapcsolatban olyanok akik értenek is hozzá. :)

De ha van olyan kérdés amit még ott nem tennél fel akkor én is szívesen válaszolok.

Én egy percig nem bánom, hogy muszlim vagyok. Minden helyzetben tudni, hogy de akkor sem vagyok egyedül, azért nagy könnyebbség. Illetve a közösség is jó, összetartóak a muszlimok akkor is ha nem bigott vallásosak és akkor is ha akkor találkoznak először. A hit pedig sok nehéz időszakon képes átsegíteni amin más esetben lehet nem verekedné magát keresztül az ember.

2019. jan. 28. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a legrosszabb helyen kérdezted ezt... egyreszt kevesen fognak irni, akik egyaltalan ismernek az ilyen szennyoldalakon meg a median kivul mast, masreszt meg kevesen vannak, akik tenyleg attertek. Ha pesti vagy, el tudsz menni mecsetbe, segitokeszek abszolut, es ott valodi informaciokat fogsz kapni. Itt erre keves az esely, illetve masra koncentralni is felesleges. Az iszlam.comon rengeteg konyv letoltheto, azokkal erdemes kezdeni, aztan ha mar van eloreismereted akkor jöhet a Korán, hadiszok, imadkozas megtanulasa stb. Es ezek utan tudsz dönteni :)
2019. jan. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
49%

"Az iszlam.comon rengeteg konyv letoltheto, azokkal erdemes kezdeni,"


Nem.Nem azokkal érdemes kezdeni.


Glasenapp-al, Goldzicher-el, Simon Róbertal érdemes kezdeni. Aztán meg rengeteg minden mással folytatni. Több Korán fordítást megnézni, és értelmezni. És persze, az iszlam.com-on lévőket is össze kell hasonlítani az olvasottakkal. Van egy jó felsorolás is erről lentebb.

2019. jan. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
0%
Az iszlam.comon rengeteg rovid "konyvecske" talalhato az iszlam 5 pillererol erthetoen, roviden, a lenyeget leirva tajekoztatasnak. En ezekre gondoltam. Es igenis ezekkele erdemes kezdeni, mert ezek direkt arra vannak, hogy lenyegretoroen ismertessek a vallast, es esetleg ez a kerdezonek hasznosabb lesz elsore mint ha a semmibol elkezdene x szurat olvasni meg osszevetni egy masikkal meg tovabbi forditasokkal, mikozben meg a gyakorlati dolgokkal tisztaban sincs. Ezek ezert hasznosak, ezert javasoltam oket, es csak utana a hosszabb kiadvanyok es maga a Koran.
2019. jan. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
17%

Ez a te véleményed. Az enyém meg nem ez. Pont.Ennyi. Csak vélemények.


Azt látom, hogy szépen beképzelted magadnak, hogy csak te tudod a frankót. Bár látom a pontozásból, hogy nem olyan elfogadó a fajtád, mint hirdeti magáról.


Nem érdekel mit gondolsz,- vagy minek tartod magad- de a legnagyobb tévedésnek tartom, ha valamiről/valakiről, a saját maga által írt jellemzést, magyarázatot fogadjuk el(csak). Az nem lesz objektív.


Az már működhet, ha önmaga jellemzését, és külső objektív jellemzését egyszerre, összevetve olvassuk.


Szerintem ez a helyes,így ezt javaslom.


Te, máshogy gondolod, leírtad, ok. Az, a te, véleményed erről. Ám, ne akard már nekem megmondani, hogy csak azért is, a te véleményed a jó, csak azért mert te muszlim vagy. Legyél ha akarsz, de pont ezért elfogult is vagy ez irányban.


Na mindegy is.

2019. jan. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
64%

Ne haragudj, de akkor eleve nem értem, hogy mit keresel egy muszlimoknak szánt kérdésben, mivel ha nem vagy az, akkor nem tudsz kompetensen választ adni a kérdésre - amit láttunk is.


Bocsi kerdezo az offert :). Neked továbbra is a tanulást javaslom, a sajat tempodban, aztan pedig a sajat belatasod alapjan tudsz majd dönteni, ha mar a megfelelo informaciok birtokaba kerultel :).

2019. jan. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
50%
Szia, én is római katolikus voltam (papíron), de muszlim lettem. Tőlem is kérdezhetsz, próbálok válaszolni.
2019. jan. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
71%

"Glasenapp-al, Goldzicher-el, Simon Róbertal érdemes kezdeni."


Miért kellene nem muszlim orientalisták írásaival kezdenie? :) A mecsetekben vannak ingyenes könyvek amik az kifejezetten azoknak szólnak akik megismernék az iszlám vallást.

A mecsetek elérhetősége megtalálható a neten, és több magyar fb csoport is van. Ha ezek egyikébe bejelentkezel, biztosan segítenek.

2019. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
62%

16#


"Ne haragudj, de akkor eleve nem értem, hogy mit keresel egy muszlimoknak szánt kérdésben,"


Nem haragszom.Remélem te sem.Nem trolkodtam ezért úgy gondolom, hogy elmondhatom itt a véleményemet erről, segítve a kérdezőt.


"mivel ha nem vagy az, akkor nem tudsz kompetensen választ adni a kérdésre - amit láttunk is."


Ne haragudj, de én, ezt a meglátást, teljesen téves, kirekesztő, és ledegradálónak is tartom. Az űrhajózásról sem csak az asztronauta tud. Sőt.

Ahogy mondtam is ezt a fajta megközelítést, nem tartom helyénvalónak.

Természetesen az nyilván igaz, hogy egy átlag ember nem sokat tud az iszlámról, a muszlim létről. Fentebb leírtam, hogy miért nem tartom jó ötletnek, ha egy dologról, eszméről, vallásról, annak honlapjáról, követőitől szerez információt.


Tudom, hogy ez így faramucinak tűnik, hisz aki benne van az azért csak tud valamit róla. Ez logikus.De az ő közlése -pont azért, mert benne van- nem lesz objektív. Feltételez egyfajta elfogultságot a nézet iránt.


A fenti embereket nem nagyon érheti elfogultság vádja.


Természetesen azt mondom, hogy ezzel párhuzamban, olvassa az adott vallás, saját honlapját is.


Így kap teljes képet. Ennyi.

2019. jan. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

18#


Fentebb, és a 19 ben is leírtam, hogy miért. Ha te máshogy gondolod, az nem baj. A te gondolatod sem ér többet, az enyémnél, csak más.

2019. jan. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!