Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdeklődtök e pogány vallások,...

Érdeklődtök e pogány vallások, hitek iránt?

Figyelt kérdés

Üdvözöllek titeket. Itt most azon emberek válaszát szeretném olvasni, akik a világ-vezető vallásaitól eltérő vallást gyakorolnak, vagy érdeklődnek felőlük.


Itt most nincs rossz válasz, egyszerűen írjátok le, hogy mely ősi vallás, hitvilág, akár a világról alkotott elképzelés szimpatikus számotokra.


Én a magam részéről a Perzsa, egyiptomi, Germán népcsoportok, Kínai és Japán hitvilágokat tartom érdekesnek, persze lenne itt még felsorolni bőven.


2019. jan. 30. 19:42
 1/8 anonim válasza:
Kelta,görög
2019. jan. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia, nekem volt ilyen szakaszom, kamaszkorban, de csak kívülállóként.
2019. jan. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
Igen, igazából mivel nem neveltek vallásosan, minden vallásról amit ismerek, úgy szedtem össze az infókat hogy utánaolvastam vagy tanultam róla. Nekem mindegy hogy katolikus vagy kelta vagy sátánista, érdekel mind de csak objektíven. Régebben az egyiptomi vallásról olvastam sokat, utána a sámánhitről, szóval van itt minden. De a kínait-japánt pl. nem is ismerem.
2019. jan. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A "szimpatizálok" nem a legjobb szó. Katolikus keresztény vagyok, sosem "cserélném le" ezt egy másik vallásra. De mint érdeklődő és mint történelem szakon végzett elsősorban az egyiptomi, a sumer-asszir-babiloni, a viking és Hellász mitológiája érdekelt.
2019. jan. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A görög-római mitológia mindig is nagyon érdekelt, de felülve a "hype vonatra", a vikingek vallását is érdekesnek találom és szívesen olvasok róla.

Persze egyiket se venném fel, vagy követném.

2019. jan. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Minél kevesebb isten van annál jobb.

A hókuszpókok és a barbárok pedig igen csak zavaróak.

2019. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ógermán hitvilág és az ókori görög/római mitológia történeteit mindig élvezettel olvasom.
2019. jan. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Balasa Bence ***** válasza:
a mi saját ősi hitünk (már ami megmaradt belőle) mindennél jobban érdekel, nyíltan vállalom hogy pogány vagyok!!
2019. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!