Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az Asatru...

Mi a véleményetek az Asatru vallásról? Miért olyan népszerű manapság?

Figyelt kérdés

Ez elvileg a régi vikingek pogány vallásának a feltámasztása. Egyre több magyar fiatal vallja magát Asatru-nak, és az USÁ-ban mára olyan népszerű, hogy pl. a hadseregben lehet kérni, hogy a sírodon ne kereszt legyen, hanem Thor Pörölye.


Én keresztényként csak azt nem értem ebben, hogy miért nem egyszerűbb egyistenhívőnek lenni, és abban hinni, hogy egyetlen szerető, gondoskodó Isten van, aki nem anyagi természetű, mint mindenféle egymással háborúskodó emberi gyarlósággal rendelkező istenekben hinni?


Valamint a halál után az Asatru szerint csak akkor juthatsz az ő "Mennyországukba" a Valhallába, ha csatában esel el, és még az sem jelent örök megnyugvást, hanem bulikkal összekötött edzést a végső csatára a világon, a Ragnarök-re.



2018. okt. 14. 23:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
7%

Egy Igaz Isten létezik, én hiszek Benne!



*Én keresztényként csak azt nem értem ebben, hogy miért nem egyszerűbb egyistenhívőnek lenni, és abban hinni, hogy egyetlen szerető, gondoskodó Isten van, aki nem anyagi természetű, mint mindenféle egymással háborúskodó emberi gyarlósággal rendelkező istenekben hinni?



-A Bibliaban is rengetek ilyen eset van...Nimród aki egy nagy nemzetet akart.

(Nyelvek itt alakultak ki)



Ott van Nebukodonozor...Ő bálványt épített, és imádatot követelt...de szerencsére időben rájött, és megtért!


Ezeket a hamis isteneket, valószínüleg a satán és a bukott angyalok hozták létre, direkt azért, hogy megossza az embereket...



Valamint a halál után az Asatru szerint csak akkor juthatsz az ő "Mennyországukba" a Valhallába, ha csatában esel el, és még az sem jelent örök megnyugvást, hanem bulikkal összekötött edzést a végső csatára a világon, a Ragnarök-re.


-_-

2018. okt. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%

Bár véleményünket kéred, helyette hadd idézzem más kommentelőkét (hiszen így sem térünk el a tárgytól.)

.

Van Magyarországon Asatru (Forn Sidr) vallási egyház/közösség?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

.

Azért terjed(?) ez a vallás és emelkedik a hívői száma, mert a fiatalok lázadásának egyik formája.

"Nekünk nem jó a 'begyöpösödött' öregek hite, elve, mi újat akarunk!"

Nem veszik észre, hogy az 'új akarása' visszatérés a letünt korok már-már elfeledett, nagy részében nem ismert -ezért csak találgatott- elveihez/elméleteihez.

2018. okt. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%
Egy neopogány vallás lázadó kiskölykök számára. Ráadásul semmi köze az eredeti viking valláshoz. Persze azon felül, hogy felhasználták az ottani neveket. Azért lehet népszerű, mert a kiskölykök "trendinek" gondolják és szerintük akkor lesznek "menők", ha asatru követők.
2018. okt. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%

"mint mindenféle egymással háborúskodó emberi gyarlósággal rendelkező istenekben hinni?"


Az Ószövetségben ábrázolt Istent milyennek látod?

2018. okt. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
28%
Én meg ateistaként azt nem értem, hogy miért nem képesek egyes emberek elfogadni hogy a halál után vége és miért hisznek helyette egy Mary Sue-nak beállított tömeggyilkosban?
2018. okt. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 utani valaszokat nem olvastam

#Kerdezo

Bibliaban is harcolnak az "angyalok es a demonok", szellemi/lelki harcot pedig mindenki viv a jo es rossz kozott

iszlam es kereszteny martir (igaz, oszinte, onzetlenul, onkent Istenért onmagat felaldozo) is Mennybe jut (vagyis OrokEletre Paradicsomba Feltamad)


szerintem a vikingek vallasaban is jelen volt (vagy van is csak nehez megtalalni) hogy maskepp is lehet a Mennybe jutni (udvozulni) nem csak onfelaldozo hosi halallal, vagyis minden mas (temeszetes, betegseg) halalt halt Pokolra jut? a Ragnarokot hasonlitsd ossze az Armaggedonnal, Itelet Nappal, Apokalipszisokkal

vikingek szamara ez lehetett hangsulyos ezert ezt emeltek ki, es igy


Jezus is azt igerte az OrokEletben Vele enni es inni fognak, tehat ott Élet lesz, es valoszinu nem buskomorsag lesz, mi lenne abban jo ha hiper szelsoseges aszketikus lenne a Szereto Isten Mennyei TulVilaga? nem az lenne akkor a Pokol?

vikingek "bulit" hangsulyoztak ki maguknak mert ez volt lenyeges szamukra

egy kereszteny eltudja kepzelni a Örök Boldogsagot egy falat (szaraz)kenyerrel es egy korty vizzel is azert "mert nem csak kenyren es vizen el az ember"

Mate 4:4 "... hanem minden tanitassal is, amely az Isten szajabol szarmazik"


(egy pogany nem tudja elkepzelni Isten hogy teheti boldogabba testi dolgok nelkul, mas poganyok arra gondolnak hogy ez csak elkabitassal (bodulattal) lehetseges, nem ismerik Isten TulArado Szeretetét ami onmagaban is boldogga tesz)


#1

azokban igazad van

de a "vallas" (es igy belole a vallasok - vallas itt az Isteni Tanitast takarja) az Egyetlen Istentol szarmazik, ellenben valoban a Satan a legtobb vallas felett megsemmisito gyozelmet aratott igy a viking, egyiptomi, gorog, romai felett is (es sorolhatnank az elsulyedt vallasokat)

ezert volt szukseg a Megvaltasunkra (ahogy elotte az Özonvizre), mert az emberek hagyták a Satant gyozni, öt valasztották, a bunos kaossza zilalodast, bunok szentesiteset, Istennel egyenragra emelve megszamlalhatatlan "istent", balvanyokat stb.

ez minden koron igy volt, most is igy van, Biblia, Krisztus is vilagosan elmondja hogy igy lesz


tehat altalaban mindeg a meglevo helyes Igaz Isteni Tanitast, mikor meg akarja valtoztatni az ember, "jobbá" tenni akkor tortenik az (egyik) legnagyobb bun, es ekkor ebben "segithet" a Satan es hivei, kovetoi

ezert nem ertem miert ellenkeznek annyian a Bibliai Teremtes legelejen leirtakkal mivel pontosan errol szol, az ember valtoztatni akart mert azt hitte jobb lesz ugy neki, es ebben a Satan "segitett", de még akkor sem lett jobb neki, még Isten meg sem buntette, mar buntudatot, szegyent erzett es nem mondhatnank hogy nagyon bölcsé valt volna, hogy a jo es rossz tudasa segitette volna

az embereket ma sem segiti, van vilagi torveny es egyhazi is, van tudomanyunk megis vannak bunok, rossz es szenvedes

tehat a tudas nem segit (onmagaban!), a Hit, Remeny, Szeretet ami segit, az Istenbe vetett Bizalom


(csak megjegyzem hogy Salamon is bolcsesseget kert Istentol, de ö is eltekozolta ezt kesobb

talan ez abbol ered hogy arra gondol az ember hogyha most bolcsesseggel ilyen sokmindent elér akkor ha mast is kiprobal azzal még tobbet elér, vagyis hogy sosem eleg számára semmi, a vegtelen sem, Isten nelkul valoban ez az erzese van minden embernek, de Vele "tobb mint eleg"-hez jutunk ami miatt megsincs az a rossz erzesunk hogy: "ez mar tul sok")


Xy4

2018. okt. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
87%

Miért lenne a kereszténység sokkal "igazibb" mint az Asatru? Egy vizen járó zsidó sokkal hihetőbb mint Odin, a mindenek atyja? A katolikus egyház több száz szentet tart számon, de azt nehéz elfogadni, hogy nem csak egy isten van, hanem istenek közössége? A katolikusok miért imádkoznak szentekhez amikor "csak egy" isten van? Az Asatrunak is vannak írásai, csak úgy mint a keresztényeknek. Ott vannak a verses eddák, a sagák, amikből megismerhetjük az Isteneket és történetüket.

Az Asatru sokat ad a becsületre, hűségre és a bátorságra. Nem mindenki kerülhet a Valhallába, csak legkiválóbb emberek, akik bizonyították bátorságukat és erejüket. Akik betegségben vagy öregségben halnak meg, ők Helheimbe jutnak, Hel otthonába. Helheim mélyén található Nidhogg, egy sárkány aki megeszi azokat a halottakat akik gyilkosságot és egyéb szörnyű bűnt követtek el.

A Valhallában sem az örök megnyugvás vár az einherjarokra, hanem készülnek a Ragnarökre az Istenek alkonyára. Ha eljön a Ragnarök az Istenek nagy része meghal, csak kevesen élik túl a végső csatát. Ők lesznek azok, akik új világot fognak teremteni. Egy emberpár is túléli a nagy háborút mélyen az Ygdrassil mélyén, Lif és Lifthrasir akik majd benépesítik az új világot.

Odin egyik szemét adta, hogy bölcsebb lehessen. Megosztotta velünk emberekkel a rúnákat, melyeknek különleges erejük van.


Nehéz elhinni ezt a történetet? Azt könnyű elhinni, hogy Jézus vizen járt és kézrátétellel gyógyította az embereket. Megölték, majd harmadnapon feltámadt.


Ha Te, kérdező keresztény vagy, az a te döntésed. Én pogányként születtem és pogányként fogok meghalni. Nem fogok fájdalmat érezni mert kihagytam a vasárnapi misét, hogy nem dobtam vissza kenyérrel amikor kővel dobáltak.


Skål!

2018. okt. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

A #7-es válaszoló nagyon jól leírta a vallásunk lényegét

Én még annyit tennék hozzá, hogy én miért választottam ezt a kereszténység helyett.

Az Ásatrú egyben a természet tiszteletét és szeretetét is jelenti, hiszen az Istenek a természeti erőket (is) képviselik, így egy erdőben sétálva, egyedül, lehet érezni a közelségüket ahelyett, hogy emberépítette templomokba járnék bűnbocsánatért könyörögni. Vannak, akik készítenek házi oltárt is, én még nem jutottam el ide (szüeimmel lakom...), aminek a jelentősége, hogy nem más tervei, szabályai alapján készült, hanem a mi kezünk munkája. Ezért készítjük sokszor magunknak a talizmánjainkat is.


Az én értékrendemnek egy az egyben az Ásatrú felel meg: sokkal hamarabb tudok hinni olyan istenekben, akik nem ítélik el, ha élvezed a földi élet örömeit, nem kínoznak folyton kísértéssel, nem tiltják a legjobb dolgokat, hogy halálod után egy jobb helyre kerülj. Helyette egy egyszerűbb rituálé lebonyolítása étel-ital áldozásával (nem, nem áldozunk állatokat, sem emberek) sokkal kifizetődőbb és igazságosabb.

Nekem ami a kereszténységben nagyon nem tetszik, hogy az egész hitvilág a jó és rossz csatájára, az ellentétekre épül. Szerintem nincs egyértelműen jó vagy rossz, minden a nézőpontoktól és mögöttes okoktól függ, és mindenben, ami "rossz", kell hogy legyen valami "jó" is.

És én többre tartom a bátorságot, a határozottságot és az igazságos (!) bosszútételt, mint az önmegtartóztatást (ugyan, minek?) és a megbocsátást (csak azt éred el vele, hogy mások azt hiszik, következmény nélkül szórakozhatnak veled-mégis milyen isten akarja ezt?). Na meg, milyen alapon ,,szeressem felebarátaimat". Nem fogok tisztelni/szeretni senkit úgy, hogy ne tett volna érte semmit, és én sem várom ezt másoktól.


Órákat tudnék még írni erről, de nem látom értelmét.


Nekem ez az ,,egyszerűbb", sosem tudnék keresztény lenni, legfeljebb megjátszani, hogy az vagyok, az álszentséget pedig megvetem.

2018. okt. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%
Üdv kérdező , én egy Ásatruar vagyok és csak annyit mondok hogy : Az Ásatru kötelez arra hogy becsületes,lolyális,igazságos,tisztességes, és bátor legyél. + Sokkal ősibb vallás . Meg ne sértődj meg de a te vallásod sokat lopott az enyémtől és a Keltáktól is. Pl:. A karácsonyfa,a karácson ünnep ideje
2018. nov. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

#9

Nem szeretnélek kiábrándítani, mert olyan lelkesnek tűnsz, de az asatru egy neopogány vallás, amit a 20. század második felében alapítottak, elég kevés köze van a germánok régi hitéhez. Csak annyi, hogy ellopták a különböző germán istenek nevét és csináltak belőle egy bohóckodást, ami néhány lázongó divatmajom körében elég népszerű lett.

A karácsony ünnepének időpontja pedig a római Saturnalia ünnephez van legközelebb, bár annak se esik pont a napjára, így aligha származhat a keltáktól vagy a germánoktól. Ha valaki pogány szálat akar benne keresni, azt is a római vallásban leli és nem valami északi mitológiában. A fenyő pedig tudtommal egy növény, létezett már a kelták és germánok előtt is. De csak tippelem, ebben az állításban nem vagyok biztos, lehet ők találták fel.

2018. nov. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!