Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták mit szóltok a követke...

Ateisták mit szóltok a következő 5 tényhez?

Figyelt kérdés

Barak Luie egy korábbi ateista szerint az ateizmus "kártékony" és "destruktív". Az atheism kills című könyvében felsorol 5 olyan tényt, amit minden ateistának hallani kellene:


1: Az ateizmus az több halálért felelős, mint a zsidóság és a kereszténység


2: Hitler nem volt keresztény


3: Elfogadod vagy sem - Az ateizmus is egy ideológia


4: Az emberek hite hatalmas érték a társadalomban


5: A Zsidóság és a Kereszténység hozta létre a civilizációnkat


Ebben a cikkben ki is van fejtve az összes tény, szerintem elgondolkodtató.


[link]



2019. jan. 30. 23:09
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Igen, az 5-nél a könyv írója egyértelműen a fejlett nyugati kultúrára gondolt, mivel amerikai. És ez egyértelműen a kereszténységen alapszik, nincs ebben mit megmagyarázni.

De egyébként is, mind a sumér, mind az egyiptomi civilizáció alapjai különböző vallási rendszerek voltak, szóval ateista szempontból ez sem érv.

2019. jan. 31. 12:43
 22/35 hollófernyiges ***** válasza:
92%
Nekem az indiaiak, kínaiak, japánok is elég civilizáltnak tűnnek, pedig semmi közük a keresztény Istenhez.
2019. jan. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
85%

Na én tovább nem akarok vitázni, kérdező, ha odafigyeltél volna általános iskolában ezen pontok többségét te magad is meg tudnád cáfolni.


Viszont azt továbbra sem értem, Hitler mire érv. Oké, nem volt keresztény, de én meg erre írtam 4 katolikus személyt, akik népirtásokért felelősek, csak azt a cenzor törölte, nem tudom, miért, biztos sértette a lelkivilágát a buzgóhívő cenzorkámnak, hogy egyem meg a szívét! :)

Na szóval arra csak azt tudod írni, hogy hát annyira nem is sok embert öltek meg? Ez komoly? Hát igazad van, az emberek hite hatalmas érték, hisz az inkvizítorok is csak 5000 embert végeztek ki...

2019. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
85%

Akkor most jöjjön pár kényelmetlen tény a keresztényeknek:

1. A kereszténység számlájára írható jó pár millió halál (inkvizíció, keresztes háború, Amerika "megtérítése", harminc éves háború)

2. Einstein nem volt keresztény.

3. Elfogadod vagy sem - a kereszténység csak egy hit a sok közül.

4. A keresztények azért jótékonykodnak, hogy majd simit kapjanak a haláluk után. Az ateisták azért jók, mert jók akarnak lenni.

5. A civilizációk létrejöttek volna kereszténység nélkül is (ahogy tették is).

2019. jan. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

jaj megint elmehetnénk 30 oldalon keresztül ateistákkal vitatkozni, aminek tök nincs értelme.

Azért linkeltem be a cikket, mert reméltem, hogy rámutat arra, hogy Isten bizony segíti az embereket a vallásokon keresztül, elvégre miatta hoztuk létre őket. De hit nélkül megint csak körbe- körbe megyünk a körforgalomba, el nem jutunk sehova.

2019. febr. 1. 02:14
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyakran vitázol emberekkel, akkor már ismerhetnéd őket.

Sokan próbálkoztak már ilyen "na majd ettől hanyatt esnek az ateisták" féle oldalakkal, érvekkel. Nekik se sikerült téríteni. :) Cserébe aláírom, hogy ateisták is próbálkoznak, akkor meg a hívőkkel folytatunk 30 oldalas vitákat, és senki se jut sehová.

Ha érdekel maga a viták természete, van róla egy jó kis olvasmány, érdemes végig futni:

[link]

2019. febr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 KZitus ***** válasza:
6%

Kedves kérdező!

Miközben olvastam a kérdésedet és a kommenteidet, látom, hogy milyen erős hatással van rád Barak Luie írása!!

Pedig ő csak egy tökéletlen ember(porszem, férgecske, ahogyan a Biblia említi) mint te, vagy én, csak őt foglalkoztatta egy téma, vagy elmélet, éppen azzal a céllal, hogy a horogjára akadjanak emberek, mint pl. te is.

Ezért jutott az eszembe az, hogy mennyivel nagyobb hatással lenne rád, ha a Bibliát kutatnád, hiszen azt a Mindenható Teremtő íratta le! Rengeteg következtetést vonhatnál le ott is, és isteni bölcsességet szerezhetnél ha kérnéd Tőle.

Ott azt is megtudhatnád, hogy hogyan nevezi Isten azokat a vallásokat, és uralkodókat/politikusokat, akik mindazt a borzalmat elkövették, amelyről az itt válaszolók is írtak, és azt is, mit fog hamarosan Isten tenni velük.(Bár a többségük már nem él, Istennek akkor is van terve velük) Isten szava MINDIG igaz volt, és vitán felüli. Akik ilyen-olyan okok miatt ölik, mészárolják az embereket, azért, illetve az miatt tehetik, mert azt gondolják, ami a Bibliában meg van írva: "Azért bátorodik fel az ember szíve arra, hogy rosszat tegyen, mert nem hajtják végre GYORSAN a gonosz tettért járó ítéletet." Prédik 8:11, de így folytatódik a vers:"Lehet, hogy a bűnös százszor is rosszat tesz, és sokáig él, de tudom, hogy akik az igaz Istent imádják, jól fognak járni, mert imádják őt."

Elnézésed kérem, hogy nem ateistaként szóltam hozzá, talán még annyit,...

Ez is egy örök igazság:

Zsoltárok 10:4

"A gonosz az ő fölényessége miatt nem keresi Istent; ez minden gondolata: „Nincs Isten.” - elhiszed ezt, Istennek, hogy jobban tudja ezt mint mi?

2019. febr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
90%

Abban javítanálak ki, hogy ez 5 állítás nem 5 tény.

1.: Ez spec attól függ, lehet hogy ateista emberek több halálért felelősek (nem tudom nem láttam róla statisztikát) de mivel az ateizmus nevében nem szoktak ölni, ellenben akármilyen istenség nevében annál inkább, ezért szerintem ez nem igaz, de mivel nem láttam róla statisztikát ezért pontosan nem tudhatom.

2.: Ezt nem tudom, lehet hogy nem volt keresztény de ateista sem így ez irreleváns.

3.: Ez igaz, és?

4.: A hit lehet érték, de nem csak vallásos hit létezik, az is hit hogy hiszel abban jogy nem fog egy meteor fejbevágni ha kimész az sjtó. Ezen kívül a túlzott hit lehet nagyon kAáros is.

5.: A keresztényekénél sokkal fejlettebb civilizációk is léteztek, jóval elöbb. Lehet hogy ezeknek a vallásoknak volt a legnagyobb ráhatása a nyugati kultúrára (mert beleerőszakolták magukat) de a civilizációt bőven nem ők hozták létre.

Majd ha lesz időm(és kedvem) megnézem az állításokat kifejtő cikket.

2019. febr. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
0%

A kérdés lényege, hogy egy politikai - társadalmi rendszer kulturális fejlettségét és erkölcsi színvonalát mi határozza meg? Inkább az alap filozófia amire épül, vagy inkább a rendszerben kibontakozó anomáliák? A rendellenességek oldaláról nem érdemes egy rendszert megítélni, mert minden rendszerben vannak olyan elemek, akik félreértelmezik a tanokat, vagy saját kezükkel akarnak érvényt szerezni neki.

Az alapfilozófiákat tekintve az ateista kommunizmus abból indult ki, hogy a társadalmi problémák gyökere nem az emberben keresendő, hanem a rendszerben. Ezért rendszer szinten akarta kezelni az igazságtalanságokat. Eszerint az ész képes felülkerekedni az ösztönökön, az emberiség képes uralkodni a globális egyenlőtlenségeken. A megoldás a tudományos műveltségben, technikai fejlettségben rejlik, és persze a vallások is akadályozzák. A kommunizmus nagy méretben való megvalósítása ugyan megbukott, de az ateistákat jellemzően továbbra is ezek az elvek mozgatják.

Ezzel szemben a kereszténység szerint az ember születésétől fogva romlott, ezért csak egyénenként lehet kezelni a problémák gyökerét. Jézus ezért nem politizált, nem akarta felülről megváltoztatni a társadalmi rendszert, mert azt tanította hogy az ember nem képes igazságos világot létrehozni. Olyan erkölcsi mércét állított fel, ami az ember számára elérhetetlen, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne érdemes ezt ostromolni. A kereszténységre nagy társadalmi rendszer soha nem épült hitelesen, és most sem épül rá, mert ez soha nem volt célja, és elvileg sem tartja megvalósíthatónak.

2019. febr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Rachel Warner ***** válasza:
100%

Hát ezek nemhogy nem tények,de még beröffentésnek is kevesek.


1. Valami bizonyíték/indoklás/statisztika? Ezek nélkül csak üres kijelentés,csórikám valami nagyot akart mondani.


2. És? Ja,végülis igazad van,ha nem volt keresztény,akkor csakis ateista lehetett,más nincs is ezeken kívül..


3. Tényleg? Az,hogy tojok a vallásokra az egy külön ideológia lenne? Mintha azt mondanád,hogy ha engem nem izgat a politika,az is egy külön párt.


4. És? Ebből hogy következik,hogy a hitetlenség kártékony lenne? Én szerintem senkit nem bántottam azzal,hogy nem hiszek,ha meg valakit ez bánt,az inkább kötögessen,vagy keressen sürgősen valami hobbit magának,hogy ne legyenek mások privát döntései miatt álmatlan éjszakái,mert ez már beteges.


Szóval...igyál kicsit erősebb kávét,ha jobban bele akarsz menni,mert ezek az ideröffentések még messziről sem tények.

2019. febr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!