Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kíváncsiságból kérdezem, mert...

Kíváncsiságból kérdezem, mert egyre többször találkozom vele. Mit jelent az, hogy valaki megtér? Úgy, hogy előtte is templombajáró volt?

Figyelt kérdés

2019. febr. 1. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Eddig istentagadó volt, aztán istenhívő lett (azaz megtért az Úrhoz).
2019. febr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor miért jártak előtte is rendszeresen templomba? Ezért nem értem.
2019. febr. 1. 15:05
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Azért mert templomba jársz,nem biztos,hogy hiszel Istenben.
2019. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Senkit nem kényszerítenek templomba járásra, max. a gyerekeket. De felnőtt azért jár oda, mert nem is hisz Istenben, csak elmegy meghallgatni a misét? Nekem ez kicsit magas.

Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. febr. 1. 15:11
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Az, hogy valaki templomba jár, vagy gyerek korába megkeresztelték, nem jelent azt, hogy Istenhez tetsző módon él. A megtérés azt jelenti, hogy felhagyunk az Istennek nem tetsző cselekedetekkel, és elkezdünk Istennek tetsző módon élni. Mivel tökéletlenek vagyunk, ezért előfordulhat hogy akaratunkon kívül vétkezik. Ha ez bekövetkezik, akkor mindent meg kell tennünk, hogy abbahagyjunk a helytelen cselekedet gyakorlását és helyreállítsuk az Istennel való jó kapcsolatunkat. Tehát fel kell hagynunk az Istentelen cselekedetekkel és ezután Istennek tetsző módon kell élnünk a hátralevő időben.
2019. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem jártam templomba, és mégis megtértem.
2019. febr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
5: amiről te beszélsz, az az a téveszme, hogy a jó viselkedés által meg tudod vásárolni az üdvösségedet. Tehát te nem vagy megtérve.
2019. febr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint a világon rengeteg világnézet van.


Ateizmus- Isten nem létezik


Panteizmus- Minden együtt Isten


Panenteizmus- Minden Istenben van


Deizmus- Isten távoli teremtő


Véges teológia- Létezik Isten, de korlátai vannak


Politeizmus- Sok isten létezik


Monoteizmus- Csak egy Isten van


Biblikus kereszténység- Csak egy Isten van, három személyben



Igazából mégis ezeket a világnézeteket leszükíthetjük két fajta világnézetre.A Bibliai világnézetre,és a széles út világnézetre.


Máté evangéliuma7/13 Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, amely a veszedelemre visz, és sokan vannak, akik azon járnak.


14


Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt.



Láthatjuk tehát,hogy a széles út világnézet nagyon széles spektrummal rendelkezik.Különféle vallásokon át különféle tudományos elképzelésekig,filozófia,new age stb.De mégis a veszedelemre viszi az embert,míg a keskeny út pedig az életre viszi el.És egyedül rajtunk múlik,hogy melyik utat választjuk.A széles utat,vagy a keskeny utat.



Az Úr Jézus azt mondta a János evangéliuma 14/6-ban:


Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


A keskeny út pedig Jézus Krisztus.A keskeny úton járók vallják,hogy senki más nem tudja az embert megváltani,egyedül Jézus Krisztus.Mert Ő volt az,aki kifizette az árát a mi büneinknek és az Ő vére miérettünk lett kiontva.A széles útról a keskeny útra kell megtérni,mert Jézus az egyedüli út és a megoldás.


De természetesen az életmódunkon is szükséges változtatni,miután világnézetet választottunk,mivel a kereszténység nem csak világnézet,hanem életforma is.


Mert amikor a keskeny úton kezdünk el járni,törekednünk kell arra is,hogy megtérjünk a bünös cselekedeteinkből és a rossznak a tevéséből.


Mert ahogy az úton járunk,fogunk hibákat elkövetni,fogunk dolgokat rosszul tenni,mert emberek vagyunk,de csak rajtunk múlik,hogy mennyire törekedünk a bün elkerülésére és a mások iránt a tiszteletre és a szeretetre.

2019. febr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Karena26 ***** válasza:
68%

A megtérés azt jelenti, hogy megváltozik valakinek a gondolkodása - tehát összhangba kerül a bibliai hittel.

Köznapi értelemben akkor használják a megtérés szót, ha valaki elfogadja Jézus Krisztus Urunk véráldozatát önmagára nézve (és elmondja a "befogadó imát", esetleg újjászületik).

2019. febr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Attól hogy valaki templomba jár, még nem biztos hogy személyes kapcsolata van az Úr Jézussal. Megtéréskor megismeri és befogadja. Megbánja a bűneit és elfogadja Krisztus megbocsátását.
2022. júl. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!