Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintem Jézus nem úgy...

Szerintem Jézus nem úgy szeret engem, ahogy az jó lenne. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Én nem mondom, hogy nem szeret Jézus, de sztem nem tudja, hogy én valójában mitől lennék boldog. Az életem elég sz** és nem igazán értem, hogy egy kis ezzel-azzal miért nem mutatja ki, hogy igazán szeret. Egy szerető társsal, családdal. Nem pénzt kérek, bár az sincs :)
2019. febr. 2. 11:13
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Vagyis magyarán nem tudja, hogy nekem mi lenne a jó. Mert így nem jó
2019. febr. 2. 11:14
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Isten tudja a legjobban, hogy mi a jó neked. Ha vallásos vagy, ezzel nem vitatkozhatsz. A szerető társat ne Istentől várd, hanem te magad próbáld megtalálni!
2019. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
49%

A házastárs megválasztásában az áldást adja, amennyiben a család úgy él, ahogy egy keresztény családnak élnie kell, az írottak alapján.

Hogy ki legyen, vagy lehet valakinek a párja, azt az ember maga dönti el, mert szabad akarata van mindenkinek ezen a téren. Persze abben is figyelembe kell venni az útmutatást, hogy a társ, hasonlóan keresztény gondolkodású és életü legyen.

Ezért az ember olyan helyekre jár, ahol vannak ilyen emberek.

Nem véletlen mondja a a szavában, hogy a keresztény nem hagyja abba, a gyülekezetbe való járást, mert ez is hozzá tartozik a keresztény élethez.

(Héberek 10:23–25) . . .. 24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


Ha valaki mindent megtesz napi szinten, amitől kereszténynek nevezi magát, akkor ott Isten támogatása és áldása van.

Azt pedig ne felejtsük el, hogy Isten nem pincér, vagy bank autómata, hogy bedobunk valamit és kidobja amit kérünk.

2019. febr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekem is ezt mondta, hogy én nem szeretem, mert nem veszem meg neki a csokit.
2019. febr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
26%
Viszonzatlan szerelem?
2019. febr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
9%
#4 de tényleg, miért nem vetted meg?
2019. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
44%
#12.17 A csoki nem létszükséglet, de néha nagyon jól esik. Hogy legyen valaki, aki szeressen, az viszont létszükséglet. Akit senki nem szeret, az előbb utóbb begolyózik, jobb esetben csak egy utálatos ember lesz belőle. Jézus maga sokat beszélt a szeretetről. Azt mondta, az a legfőbb törvény.
2019. febr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
4: mert túlzásba esett. De ki vagy te, hogy nekem el kell számolnom feléd a döntéseimről?
2019. febr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Csak arra gondoltam, hogy neki is megmondhattad volna, hogy egészségetelen és neki akarsz jót.
2019. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 LeonScottKennedy ***** válasza:
26%
Vagy esetleg fogadd el hogy nincs ott fent senki aki odavarázsol neked mindent és kezdj el élni magadért.
2019. febr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!