Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fázott-e Jézus, amikor a...

Fázott-e Jézus, amikor a puszta hősége után a "mount everest"-en találta magát?

Figyelt kérdés
... És láthatta-e Dél-Amerika és Afrika déli csücskeinek "gazdagságát", a Föld görbülete miatt?

2019. febr. 6. 10:28
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#10.

"Különösen ha egy nálunk évmilliárdokkal fejlettebb világ polgárainak kommunikációs technológiáját kívánod tanulmányozni." - itt Jézusra és a sátánra gondolsz, ahogy "kommunikáltak" a hegyen? Nem tudom milyen "technológiát" használtak azon kívül, hogy felmentek egy "igen magas hegyre"!? Maradhattak volna a sivatag közepén is, ha igen magas "kommunikációs technológiával" rendelkeztek, és egy szempillantás alatt meg lett volna mutatva Jézusnak a világ gazdagsága! HABÁR semmi újat nem láthatott Jézus, ha a földre jövetele előtt már rálátása volt az egész föld "gazdagságára"!? A LÉNYEG: mindenképpen, úgy látszik, szügségeltetett igen magas helgyre vonulni, belátni az egész föld kerekséget, persze, ha a Föld kerek, és nem gömbölyű! Ha a Föld egy "labda", semmit nem használ bármilyen hegy magassága belátni az egész... földgolyót. (chile, ausztrália, afrika déli része nem lesz a képben).

"A "hegyre felvitel" valószínűleg csak az ember (Jézus itt emberi testben van jelen) ráhangolását illetve annak jelzését szolgálja, hogy itt egy átfogó, az egész Föld országainak "madártávlatból" történő bemutatása érzékeltetése fog következni." - milyen nagy ráhangolás kellett Jézusnak arra, h most szép tájak, országok lesznek neki bemutatva?... mindez az akció elkerülhetetlen volt (úgy néz ki) egy hegymászás, egy hegycsúcsra való repülés nélkül, AHOL belátták az egész föld gazdagságát, ha a föld lapos volt!

Mózesnek is hatalmas területek lettek bemutatva, és ez is csak úgy "müködött", hogy egy hegy tetején találta magát, h jobban belássa az adott területeket... megláthatta volna mindezt látomasban is, hegymászás nélkül, de Isten úgy döntött, h élőben, élesbe lássa meg a felkínált területeket... ide sem kellett szerintem nagy "ráhangolódás" az elkövetkezendő bemutatóhoz...

Akkor szokott baj lenni, sok biblia-olvasó számára, ha bizonyos bibliai történéseket az élet normális, praktikus oldaláról közelítjük meg... egyszerű eseteket közelítünk meg az élet PRAKTIKUS oldaláról, és ilyenkor szokott előfordulni, h a valós életben a bibliai, egyes leírt történések nem klappólnak... MINEK menj fel egy nagyon magas hegyre, ahol hideg van, és nagyon ritkás a levegő, hogy belásd az egész Földet, ha az gömb alakú?!

2019. febr. 20. 14:08
 12/12 BGB ***** válasza:

„Egy kép felér ezer szóval”


Kedves Kérdező


Múltkor azt javasoltam, hogy kissé hozd működésbe képzelőerődet, amikor nálunk évmillárdokkal fejletteb társadalom kommunikációját és egyéb dolgait tanulmányozod, most azt javaslom, hogy kapcsold Be a logikus és elemző részét elmédnek, amit az ateista vallás automatikusan kiüt, hiszen egyébként rögtön kilógna a “lóláb” és ne az általa nyújtott szándékosan téves információkból indulj ki, hanem vizsgáld meg magad és ez alapján kezdj Gondolkodni.


A kereszténységben ez az alap.

“Ne ítéljetek a látszat után, hanem igaz ítélettel ítéljetek! Ján 7:24”

“Mindent megpróbáljatok; ami jó, azt megtartsátok! 1Thess 5:21”


A szavakkal történő kommunikáció csak nagyon szegényesen és korlátozottan tudja visszaadni a beszélő gondolatait, leképezni a valóságot, főleg száraz információk konkrét és pontos utasítások megfogalmazására alkalmas. Nehezen ad vissza érzéseket, hangulatot, ízeket és szagokat.

Ha rendelkezésükre állna már az a technika, hogy elménket közvetlenül mondjuk „wifin" összekapcsolva egymással kommunikáljunk, én is pont ugyanúgy járnék el ha egy külföldi ismerősömnek kéne bemutatni Magyarországot mint a Bibliában leírva van.

Indítanék egy gondolati/telepatikus hívást felé, amit ha elfogad, az elménk összekapcsolódna és áttudná venni a képeket, gondolatokat Elvinném őt egy magas helyre /én nem hegyről hanem inkább egy repülőből kinézve indítanám a videó klippemet, mivel ő már tisztába van ezen eszköz működésével/.

Adnék egy átfogó képet a Balatonról, majd le a fürdőzők közé, éreztetném vele a víz fröccsenését, vidám fürdőzők hangjait aztán újra fel, a Bakony erdei felülről, majd le az erdei ösvényékre patakok, csobogók erdei illat stb. újra fel, hogy néhány pillanat alatt az éjszakai Budapest fényei felé érkezzünk


E néhány perces „klippel" többet megtudna az országról mint egy vastag útikönyv elolvasásával. Ez így Praktikus!

Az általad tolmácsolt ateista kifogások teljesen életszerűtlenek, erőltetettek és maga az élet cáfolja mert a reklám ipar is ilyen technikával dolgozik, nézz meg egy rövid reklám kilippet egy üdülőterület bemutatásáról.


„Földgörbület Himalája... és egyéb sületlenségek”

Ha TV-t nézel és Ausztráliát mutatják, hogy-hogy nem zavar a föld görbülete, és a fotelod akkor a Himaláján helyezkedik el? Itt, azért kicsit komolyabb kommunikációs módszer leírása került bemutatásra.


Kis szöveg értelmezés /ebben sem árt fejlődni/ mintha kicsit más lenne az eredeti


“Mózesnek is hatalmas területek lettek bemutatva, és ez is csak úgy "müködött", hogy egy hegy tetején TALÁLTA magát,…"


“ És FELMÉNE Mózes a Moáb mezőségéről a Nébó hegyére”

“...hogy jobban BELÁSSA az adott területeket”

“és MEGMUTATÁ neki az Úr az egész földet, a Gileádot Dánig; >>

5Móz 34:2 És az egész Nafthalit, Efraim és Manassé földét”

Tehát Mózes felment és onnantól az Úr mutatott... - nagyon részletesen mindent”


Jézust Felvitte a Sátán /gondolom nem a hatán lovagolt és nem is hónapokig cammogtak – teleport? / és egy Szempillantás alatt Megmutatta -na nem a természet szépségeit - hanem az országok gazdagságát, katonai erejét, a hatalmat „dicsőséget”.


Ha egy próféta 200 évvel ezelőtt azt mondta volna az alföldön kaszáló Miska bácsinak, hogy ük-ükunokája innen a Dublinban lévő barátjával fog beszélni egy készülék segítségével, akkor az akkori ateisták jöttek volna, hogy el ne higgye mert ahhoz olyan hosszú CSŐ kéne, hogy a beszélő szájától a hallgató füléig érjen és hát a föld görbülete meg a tenger miatt ez lehetetlen és ha mégis a hangcsillapodási együttható szerint még a faluig sem jutna el a hang. A tudomány bebizonyította, hogy ez mese: érveltek volna a nagytudású ateista hitűek.


„HABÁR semmi újat nem láthatott Jézus, ha a földre jövetele előtt már rálátása volt az egész föld .. "


-Jézus emberként született meg, és semmilyen régi információt nem tárolt földi agya. Semmi olyat nem tett amit egy átlagember ne tudna ha összefog Istennel .


Jézus gyógyított OK. De a végén már a tanítványaival gyógyíttatott. /Néha érte is őket kritika és még Jézus is „letolja" szegényeket . És azaz érdekes, hogy mért tolja le őket Jézus ugyanis NEM a gyógyítást akarta megtanítani.

Jézus járt a vizen Ok. De érdekesebb hogy Péter is járt a vizen. Még érdekesebb, hogy miért kezdett el süllyedni. Mivel Jézusnak esze agában sem volt vizen járást tanítani. És ha kitaláció lenne szerinted bele írták volna, hogy Jézus parancsa ellenére Péter mégis süllyed?


A próféták Isten mindent kitöltő Lelkével lépnek kapcsolatba és feladatuk, hogy az így kapott információt tolmácsolják a többiek részére.

Ezékielnél pld. így:


„És lőn a hatodik esztendőben, a hatodik hónapban, a hónap ötödik napján: én ülök vala házamban, és Júda vénei ülnek vala előttem és esék reám ott az Úr Istennek keze. „

-Isten kapcsolatba lépett a prófétával. Kezdődik az adás.

„Ez 8:2 És látám, és íme vala mintegy tűznek formája, derekának alakjától fogva lefelé tűz vala, és derekától fogva fölfelé vala mint a fényesség, mint az izzó érc.

Ez 8:3 És kinyújta egy kézformát, és megragada engem fejem üstökénél fogva, és fölemelve vitt engem a LÉLEK a föld és az ég között, és bevive engem Jeruzsálembe isteni LÁTÁSOKban a belső kapu bejáratához..”


Más alkalommal:

„Ez 2:1 És monda nekem: Embernek fia! állj lábaidra, és szólok veled.

Ez 2:2 És lélek jöve én belém, amint szóla, és állata engem lábaimra, és hallám azt, aki szól vala nekem.

Ez 2:3 És mondá nekem: Embernek fia! küldelek én téged Izrael fiaihoz, a pártos nemzetségekhez, akik pártot ütöttek ellenem; ők és atyáik vétkeztek ellenem mind e mai napig.

Ez 2:4 A kemény orcájú fiakhoz és makacs szívűekhez küldelek téged, és ezt mondjad nekik: Így szól az Úr Isten! >

Ez 2:5 Ők pedig vagy hallják, vagy nem hallják, mivelhogy pártos ház, ..”

2019. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!