Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor hogy is van Jézus...

Akkor hogy is van Jézus Krisztus Isteni mivolta?

Figyelt kérdés

Azt hallottam tegnap egy prédikátortól a YouTube csatornán hogy Isten csak egy van akkor Jézus tulajdonképpen teljesen olyan egyszerű Ember mint amilyen Ádám volt ?

Csak annyi különbséggel hogy Jézust az Atya hozta létre valahogyan Ádám meg a föld porból született meg. Csak a születési különbség miatt Jézus nem egyenlő teljes mértékben Ádámal ?


2019. febr. 6. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, melyik vallás prédikátora mondja. A történelmi keresztény egyházak (katolikus, evangélikus, református) Jézus egyaránt Isten (a második isteni személy) és ember.
2019. febr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
2019. febr. 6. 13:01
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

Jézus, mielőtt emberként a Földre született, már élt az égben az Atyja mellett. Mielőtt bármilyen élőt létrehozott volna, elsőként, Ő volt az aki életre hívott, vagy is az első számú olyan személy, akivel megosztotta, mit jelent élni. Ő egy külön személy, és nem egyenrangú Istennel, ahogy maga Jézus ki is jelenti, és az írások is határozottan cáfolják, Jézus egyenrangú Isteni mivoltját az Atyjával. Higy Isteni, az tény, mert Istentől származik, ahogy a többi angyalok, és a Földön élő emberek is. Ugyanakkor más élőkkel, angyalokkal ellentétben Jézus, hatalomban nagyobb képességeket is kapott az Atyától, de ettől még nem lett egyenrangú Vele.

Nagyon fontos, hogy Isten szavát vegyük alapul, és ne azt, hogy némelyek hogyan gondolkodnak erről. Mert bizony ezért vannak a látszólagos ellentmondások.


Jézus égi életét, fizikai módon átültette egy Nő méhébe, hogy Ádámmal egyenértékű, emberi génű előlényként szülessen meg. Hogy a jogtalan halála ellensúlyozza Ádám jogos halálát az utódok érdekében.

Mivel Mária tökéletlen ember volt, Isten a szellemével vigyázta a fia tökéletes emberként való megszületését, így arra az időre Mária génjeiből törölt minden tökéletlenséget, hogy az ne öröklődjön a fia életébe. Így lehet egyenértékű a Bűnbe esés előtti Ádámmal.

2019. febr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha mindent elhinnék, amit a YouTube-on mondanak, akkor hülye lennék.

Javaslom, hogy ne jutubozz, vagy legfeljebb normális dolgokat nézz rajta. A YouTube az internet pöcegödre.

2019. febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Isten egy, de számtalanféle módon kiterjesztheti magát! Na persze mindenki a tetteiről ismerszik meg! Jézus miket csinált?

Elég lett volna azt mondania, hogy legyen vége ennek a föld nevű bolygónak! Vége is lett volna azonnal! Ő ehelyett még azokat is szerette, akik keresztre feszítették. Mi ez, ha nem isteni?

2019. febr. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kedves utolsó hozzászóló! Úgy gondolom hogy igazad van!
2019. febr. 7. 07:16
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

Kedves kérdező!


Gondolom nem ismeretlen előtted a Szentháromság kifejezés. Itt a fórumon több dolgot is olvashattál már Jézus Istenségével kapcsolatban. Szerintem olvasgass és kutakodj szorgalmasabban!


Jézus gyakorlatilag Isten kivetülése. Mivel Isten szellem, Jézus pedig Isten megtestesítője a fénylény, ill. az ó szöv.-ben az Úr Angyala. Gyakorlatilag Jézus az Isten akaratának végrehajtója, megtestesítője.

2019. febr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Ádám a szellemi értelembe vett első ember, Jézus a második.
2019. febr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

?????????????????????????????????????????

Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben, hogy értsük is.

2019. febr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ádám létélménye, hogy vagyok "én" és van a "világ". Tehát véges vagyok, tehát hallandó. Ennek a szinonimája a kiüzetés a paradicsomból. Véleményem szerint az ember öntudatra ébredése egy trauma.Erről szól a kiüzetés szerintem. Nem véletlen vissuatérő motivum a mítoszokban, mesékben akkár a filmekben, hogy kezdetben minden szép volt és jó, aztán az ember bünei miatt tönkre ment a világ.


Azonban az igazság hogy egy világ van aminek a részei vagyunk.

Jézus létélménye hogy az "Atya és én egy vagyunk" tehát öröké való és végtelen.

Ádám az egyszeri ember, Jézus újjászületett ember. Ó ember és Új ember!


Én írta a kérdést az istenről bennem.

2019. febr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!