Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn-e az ha egyszerre vagyok...

Potyondi Gergely kérdése:

Bűn-e az ha egyszerre vagyok Katolikus és Hit Gyülekezete tag?

Figyelt kérdés

A Katolikusok szerint bűn kihagyni a Vasárnapi Szentmisét,

míg a Hit Gyülekezetében úgy tartják hogy bálványozás az amikor a misén letérdelnek ha jól tudom.


Nagyon erősen hiszem hogy van pokol és be szeretném tartani mind a két 10 parancsolatot. Bocsánatot is szoktam kérni Istentől a térdelésért.


Sajnos egyik egyház mellett se tudok határozottan kitartani, mert ott van az a gondolat hogy "mi van ha tévednek és a másik egyháznak volt igaza?". Meg hát mindkét egyház mellett is vannak jó érvek.



2018. nov. 1. 17:01
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
56%
Inkább az a baj, hogy emberi szokásokhoz kötöd az üdvösséget. Nem is kommentálom.
2018. nov. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
Keresztények válaszát várom.
2018. nov. 1. 17:07
 3/54 anonim válasza:
86%

Ajánlom vedd még fel a kereszténység összes protestáns ágát hitednek, meg még az összes létező szektát is. Lehetőleg Jehova Tanúival együtt.

Az igazi üdvösség az egymásnak ellentmondásokban lévő káoszban élni. (élni?!)

2018. nov. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
78%
Senki nem mondhatja ezt meg, csakis Isten.
2018. nov. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
86%
Vannak karizmatikus katolikus közösségek is, járhatsz oda is.
2018. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
79%
A misén a letérdelés a valóságosan jelenlevő Jézusnak szól, nem a szentképeknek és a szobroknak. A Hit Gyülekezete is vallja a Szentháromságot és Jézus jelenlétét, akkor miért bűn a letérdelés?
2018. nov. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
69%

Biztonság kedvéért vedd fel az iszlámot is. Ott a mennyben hurik vannak.

.

Gyakorlatilag egyikkel csalod a másikat.

Ha hiszed Istent és Neki megfelelő életet akrsz élni, akkor azt csak egyféleképpen teheted.

Ételben jó az 'ebből is egy kicsi, abból is egy kicsi', de vallás tekintetében ez nem működik.

Hogyan gondolod? Ha letérdelsz, bocsánatot kérsz a Hit Gyüli imádta Istentől, ha nem térdelsz le, akkor a katolikusokétől?

Ez bizony káosz.

.

"be szeretném tartani mind a két 10 parancsolatot"

Milyen midkettőt?

A Tóra csak egyet tartalmaz.

Ha több van, akkor legalább az egyen kívüli mind félrefordítás.

2018. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
43%
Első vagyok és keresztény. Attól, mert neked nem tetszik a válaszom, még az vagyok. Szerencsére nem te szabod meg, és semmiféle emberi hagyomány vagy feltétel, hogy ki az és ki nem.
2018. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
41%
Az lenne a bűn, ha nem térdelnél le a színek alatt jelenlévő Krisztus előtt. Ha még a nálunk hatalmasabb angyalok is letérdelnek teremtő Urunk előtt, akkor nekünk esendő embereknek mennél inkább le kell borulunk alázatos szívvel Krisztus előtt.
2018. nov. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom, egyiket se veszed komolyan. Ami nem feltétlen baj még, de idővel érdemes lenne átgondolnod. De nem is baj, ha hagysz időt magadnak, hogy megismerd az igazságot.


Amit nem értek, hogy bocsánatot kérsz a letérdelésért. Ha bűnnek tartod, miért térdelsz le? És akkor nem kéne bocsánatot kérni érte.

2018. nov. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!