Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki azt állítja, hogy...

Ha valaki azt állítja, hogy Isten szólt hozzá, azt hogy kell elképzelni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, de sokszor nézem a 700-as klubot,és hogy egyes bűnözők és rossz úton járók hogy tértek meg. Mindig azt mondják, Isten szólt hozzám! De azt sosem részletezik hogy ezt hogy kell elképzelni....tényleg hallott egy hangot, mintha valaki mellette beszélne, vagy a fejében hallotta? Vagy mi? Nem kritizálás képpen írom csak kíváncsiság.

Valakivel történt már amúgy ilyen? Ha nem is Isten,de valami hangot hallott?


2010. jún. 30. 23:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4%
Gumiszobába, kényszerzubbonyba érdemes elképzelni.
2010. jún. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

ezt nagyon nehéz leírni, jobb ha átéled. Pl. úgy, hogy olvasom a Bibliát vagy hallgatok egy prédikációt és az amit olvasok, hallok teljesen nekem szól. Konkrét példa, egyszer nagyon kivoltam, mert a gyülekezetben többen voltunk munkanélküliek akikért imádkoztak, hogy sikerüljön állást találniuk és már mindenkinek volt munkahelye csak nekem nem sikerült. Szóval jól elsajnálgattam magam, hogy milyen igazságtalan is ez stb... Utána elmentem istentiszteletre. Ott a lelkipásztor meg elkezdett arról beszélni, hogy ...ha te úgy érzed, hogy Isten nem adta meg a te kéréseidet és mindenki mást meghallgatott ne irigykedj, nem felejtkezett el rólad stb... Szó szerint kimondta azokat a gondolatokat amik pár órával előbb jártak a fejemben és persze azt is elmondta, hogy Isten hogy látja ezt a dolgot és mit lehet tenni, úgy hogy nem tudta mi járt az én fejemben. Az számomra Isten világos üzenete volt azon túl, hogy kis híján lefordultam a székről a döbbenettől. Ez csak egy eset, de nem egyszer fordult elő. (ja és utána pár héttel lett munkahelyem)

Isten szólhat úgy is, hogy ha van egy szitu eszembe jut egy igevers, hogy mit tanít erről a Biblia.

A legnehezebb azt elmondani, mikor hallod Isten hangját, de ezt nem szabad szó szerint érteni. Tehát a fizikai füleimmel nem hallok hangot, csak belül érzem, hogy mit mond. Ahhoz tudnám hasonlítani, mikor megszólal a lelkiismereted. Hangot akkor sem hallasz csak tudod, hogy mi a helyes.

2010. jún. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! :)
2010. jún. 30. 23:20
 4/13 anonim ***** válasza:
5%

"egyes bűnözők és rossz úton járók hogy tértek meg." Magányukban, valószínű magánzárkában, találtak egy társat a fejükben.

Az első válasz vicces, de igaz lehet xĐ

2010. jún. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt úgy képzeld el mikor van mondjuk egy matekpélda és rájössz, hogy kell megcsinálni, olyasmi lehet mint a felismerés!:D
2010. jún. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

csatlakozom.. én is úgy tapasztaltam, ahog itt valaki már megfogalmazta Isten szól a biblián,prédikáción keresztül.

de a lelkiismeretemen keresztül is vezet,ha pl nem jó irányba megyek,akkor békétlenséget érzek,ha az Ö utjain járok,akkor pedig békességet tapasztalok meg.

Egy hivö ujjászületett kereszténynek él a szelleme,amin keresztül tud Istennel kapcolatban lenni.

2010. jún. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
az nem azt jelenti szó szerint h hangot hallott, hanem azt, hogy olvasta mondjuk a Bibliát vagy beült egy Istentiszteletre, végighallgatott egy prédikációt és az abban elhangzottat/olvasottat a maga életére vonatkozóan megértette, felismerte stb.
2010. júl. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Isten a szíveden keresztül szól hozzád általában, mintegy felismerés formájában. Ez ritkán erőteljes, általában szelíd és csendes "hang" amit nem a füleddel érzékelsz. Ezért, ha követni akarod,jó ha feladsz olyan dolgokat, mint az önigazolás pl. amikor érzed, hogy valamit nem kéne csinálnod, de elhessegeted a gondolatot, mint egy kellemetlen szúnyogot, és olyasmiket mondasz magadnak, hogy miért ne, modern világban élünk stb. csak azért, mert meg akarod tenni. Ez a "hang" sosem vádol, nem követel, csak irányt mutat.

De ha életed fordulóponthoz érkezik, és nem mindegy, merre indulsz el, néha ez egy hirtelen gondolatként jelentkezik, ami olyan,mintha más gondolta volna a fejedbe. Nem gumiszoba nyugi, egyszerűen csak mondjuk épp mást vádolsz magadban minden rosszért az életedben, és az is lehet, hogy igazad van, azt mondod magadban, Istenem ,én ennek az embernek sosem fogok tudni megbocsátani! Mire egy "hang" megszólal a szívedben és azt mondja: Ha nem bocsátasz meg neki, én sem tudok megbocsátani neked. Velem ez történt egyszer, és erre elgondolkodtam. Mi a fontosabb, a haragom ez iránt a személy iránt, az, hogy "igazam" legyen, vagy az hogy azt tegyem, amit Isten elvár tőlem. Az utóbbit választottam, majdnem tíz éve már. Helyreállt a családi béke és civilizált a kapcsolatunk. Az illető ember eleinte még gyakran próbára tette a türelmemet, de azt is megtanultam, hogy a megbocsátás igazából mit jelent. És azt, hogy az én pozitív viselkedésem a másikat is pozitív irányba terelheti.


A lelkiismeret "hangját" mindannyian ismerjük. Ez az, amit a Biblia így ír le: az ember jónak és rossznak a tudójává vált. Ez nem csak a tudományos ismereteket jelenti,hanem azt,az ember ösztönösen tudja, mit a jó és mi a rossz. Lelkiismerete minden egészséges pszichikumú embernek van, így Istennek nem szükséges külön hangon bejelentenie, hogy ne ölj, ne törj házasságot. Ezt mindenki tudja, akkor is,ha éppen házasságot tör,hiszen az emberi törvények ezt nem tiltják. De Isten hangja néha a lelkiismereten túl is megszólal. Amikor olyasmit vár el tőled, ami több, mint a tíz parancsolat. Hogy bocsáss meg az ellened vétkezőnek akkor is, ha jogos a haragod. Hogy szeretettel fogadd el a szüleid döntését, ha elválnak, újra házasodnak. Hogy személyválogatás nélkül segíts másokon, hogy ne ítélkezz, ne csalj a vizsgádon akkor se, ha tanultál és ott derül ki,hogy nem jót stb.


Ezen lehet nevetni, de hidd el, lassan húsz éve már, hogy elkezdtem Isten felé törekedni az életemben. Lassan ment, mire kinőttem magam a "vallásos" fázisból, de közben mindig követtem azt, amit Isten "mondott" nekem. Eddig még sosem bántam meg, bár voltak meredek helyzetek, de jó hozzáállással a hibáidból, a veled történő tragédiákból is tanulsz.

Bocs a hosszú válaszért, csak azért írtam le mindezt, mert lehet, hogy neked, vagy valaki másnak a hasznára válik.

2010. júl. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Freya elmondta miről is van szó.

Én már nem is kellek. :)


üdv

25/F

az Önvalós fiatalember. :)

2010. júl. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező!


Isten szól a :


-beszédén keresztül(biblia).

-az ember szellemén keresztül(ez a lelkiismeret hangja).

-Szelleme által vagyis a Szent Szellem szava.


Shalom

2010. júl. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!