Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Vallás

A kérdés

A feltámadás hite hogyan jelenik meg a mindennapi hitetek gyakorlásában, gondolkodásotokban?

Tehát akár én, akár ők: ugyanazt hirdetjük s ezért lettetek hívőkké.

Ha Krisztus fel nem támadt volna. Ha tehát azt hirdetjük, hogy Krisztus feltámadt holtából, hogyan állíthatják néhányan közületek, hogy nincs feltámadás?

Ha nincs feltámadás, akkor Krisztus sem támadt fel.

Ha pedig Krisztus nem támadt fel, hiábavaló a mi igehirdetésünk, s hiábavaló a ti hitetek.

Sőt még Isten hamis tanúinak is bizonyulunk, mert Istennel szemben arról tanúskodunk, hogy Krisztust feltámasztotta, noha nem támasztotta fel, ha a halottak egyáltalán nem támadnak fel.

Pál apostol első levele a korintusiakhoz 12.

"Ha ugyanis a halottak nem támadnak fel, akkor Krisztus sem támadt fel.

Ha pedig Krisztus nem támadt fel, semmit sem ér a hitetek, mert még mindig bűneitekben vagytok.

Sőt azok is, akik elhunytak Krisztusban, elvesztek.

Ha csak ebben az életben reménykedünk Krisztusban, szánalomra méltóbbak vagyunk minden embernél.'

febr. 11. 13:40  Privát üzenet  

A válaszok
Imádom Jézust és Istent

A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont febr. 11. 15:55 Privát üzenet
én is

A válaszíró 34%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont febr. 11. 16:21 Privát üzenet
Nem lehetek elég hálás ezért a megoldásért, de amit tudok megteszem, a kéréseit, és igyekszem betartani az erkölcsi elveket, amit felállított a számunkra. Ugyanakkor, ha elvesztek egy szeretett ismerőst vagy családtagot, barátot, mély fájdalom és űr van ez miatt, de nem adom át magam a teljes letargiának, hiszen tudom, hogy Ők Isten szeretetéből adódóan, és Jézus halálának értéke miatt, visszakapják majd az életüket.

A válaszíró 20%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont febr. 11. 17:09 Privát üzenet

Szia!

Én nem régen veszítettem el Édesapámat. Abban a tudatban élek, hogy még fogunk találkozni.

Üdv. Péter

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont febr. 11. 18:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Gondolkodom azon, hogy mi a bűnöm? Vagy mi lehet bűn egy ember mindennapi életében?
Miért csak 3 embert támasztott fel Jézus, miért pont őket?
Márk 12:41-44. -mondandóját hogyan lehet megvallósítani a gyülekezeti, a mindennapi életben, hogyan tudtaok erőtökön felül is adakozni?
Jézus miért támasztotta fel Lázárt, ha tudta, hogy már jó helyre került a halott lelke az Atyánál?
Amikor döntéseket hoztok a mindennapi életben, mennyire veszitek figyelembe Isten törvényeit, alapelveit?
A középkor középső erős keresztény szakaszában hogy értelmezték a feltámadás részét az akkoriak, úgy vették mint valósan bekövetkezhető eseményt, vagy már akkor is szimbolikusan?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Vallás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!