Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A feltámadás hite hogyan...

A feltámadás hite hogyan jelenik meg a mindennapi hitetek gyakorlásában, gondolkodásotokban?

Figyelt kérdés

Tehát akár én, akár ők: ugyanazt hirdetjük s ezért lettetek hívőkké.

Ha Krisztus fel nem támadt volna. Ha tehát azt hirdetjük, hogy Krisztus feltámadt holtából, hogyan állíthatják néhányan közületek, hogy nincs feltámadás?

Ha nincs feltámadás, akkor Krisztus sem támadt fel.

Ha pedig Krisztus nem támadt fel, hiábavaló a mi igehirdetésünk, s hiábavaló a ti hitetek.

Sőt még Isten hamis tanúinak is bizonyulunk, mert Istennel szemben arról tanúskodunk, hogy Krisztust feltámasztotta, noha nem támasztotta fel, ha a halottak egyáltalán nem támadnak fel.

Pál apostol első levele a korintusiakhoz 12.

"Ha ugyanis a halottak nem támadnak fel, akkor Krisztus sem támadt fel.

Ha pedig Krisztus nem támadt fel, semmit sem ér a hitetek, mert még mindig bűneitekben vagytok.

Sőt azok is, akik elhunytak Krisztusban, elvesztek.

Ha csak ebben az életben reménykedünk Krisztusban, szánalomra méltóbbak vagyunk minden embernél.'


2019. febr. 11. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Imádom Jézust és Istent
2019. febr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én is
2019. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehetek elég hálás ezért a megoldásért, de amit tudok megteszem, a kéréseit, és igyekszem betartani az erkölcsi elveket, amit felállított a számunkra. Ugyanakkor, ha elvesztek egy szeretett ismerőst vagy családtagot, barátot, mély fájdalom és űr van ez miatt, de nem adom át magam a teljes letargiának, hiszen tudom, hogy Ők Isten szeretetéből adódóan, és Jézus halálának értéke miatt, visszakapják majd az életüket.
2019. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem régen veszítettem el Édesapámat. Abban a tudatban élek, hogy még fogunk találkozni.


Üdv. Péter

2019. febr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden szentmise erről szól. És minden szentmisén elhangzik, hogy "Halálodat hirdetjük Urunk, és hittel valljuk feltámadásodat, amíg el nem jössz."
2019. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!