Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért támasztotta fel...

Jézus miért támasztotta fel Lázárt, ha tudta, hogy már jó helyre került a halott lelke az Atyánál?

Figyelt kérdés
Nem volt ez szenvedés Lázár számára, hogy egyszer fel kellet támadnia és kétszer kellet meghalnia?

2018. szept. 15. 19:47
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:

Lázár akkor végül is többet szenvedett volna, mint Jézus, mert egyszer támad fel, de viszont kétszer kellet meghalnia?

Jézus viszont csak egyszer halt meg és egyszer támadt fel.


Mi ennek a magyarázata? Milyen misztérium ez?

2018. szept. 15. 19:52
 2/37 anonim ***** válasza:
Nem volt sehol a lelke
2018. szept. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
83%

A mennyet Krisztus kereszthalála nyitotta meg.

Egyébként miért gondolod hogy rossz volt Lázárnak szerettei közelében leélni még hosszú remélhetően szép éveket?

2018. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Miért jó dolog kétszer meghalni ugyanabban a testben?
2018. szept. 15. 20:06
 5/37 A kérdező kommentje:
Lázár biztosan erős lelkű ember lehetett, mert kétszer "megszületni" és meghalni ugyan abban a testben, hát az nem semmi.
2018. szept. 15. 20:09
 6/37 A kérdező kommentje:
Értem a csodatétel lényegét, de ez számomra mindig is Jézus egyik legtitokzatosabb csodája marad.
2018. szept. 15. 20:17
 7/37 anonim ***** válasza:
32%

Ennek az őskorba nyúló tradicionális értelmezése (is) van. A keleti vallásokban is ismert a kétszerszületett fogalma, a hindu kasztrendszerben a 3 felső kasztot hívták így.

Mítoszokban, legendákban, nagy tündérmesékben is felbukkan - a hőst darabokra tépik majd újraéled immár tökéletes testben.

Az evangéliumi üzenet talán a Nikodémussal való párbeszédből érthető meg. (Jn3)


"Bizony, bizony, mondom neked: aki nem születik újjá, az nem láthatja meg az Isten országát.” Nikodémus megkérdezte: „Hogy születhet valaki, amikor már öreg? Csak nem térhet vissza anyja méhébe azért, hogy újraszülessék?” Erre Jézus azt mondta: „Bizony, bizony, mondom neked: Aki nem vízből és (Szent)lélekből születik, az nem megy be az Isten országába. Ami a testből születik, az test, ami a Lélekből születik, az lélek. Ne csodálkozz azon, hogy azt mondtam: újjá kell születnetek."

***

Egy szép vers: Nemes Nagy Ágnes Lázár


Amint lassan felült, balválla-tájt

egy teljes élet minden izma fájt.

Halála úgy letépve, mint a géz.

Mert feltámadni éppolyan nehéz.

2018. szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

@kérdező

"Miért jó dolog kétszer meghalni ugyanabban a testben?"

Nem jó, de talán nem élni még rosszabb. Veled ellentétben én inkább választanám a szép hosszú életet.


"Lázár biztosan erős lelkű ember lehetett, mert kétszer "megszületni" és meghalni ugyan abban a testben, hát az nem semmi."

Nem született meg kétszer, még idézőjelben sem. Ha elalszol és felébredsz, akkor te sem születsz meg ismét. Lázár halála és feltámadása is hasonló volt az ő szemszögéből.


"Értem a csodatétel lényegét, de ez számomra mindig is Jézus egyik legtitokzatosabb csodája marad."

Nem tudom, hogy érted-e. Ennél a csodánál megnyilvánul Jézus két természete. Egyszer az emberi természet, amikor a szeretett Lázár halálán mélyen megrendül, másrészt az isteni természete, amikor visszahozza a halálból, rámutatva, hogy Ő az élet Ura.


#7

Nem tudom mindennek mi köze a dologhoz, mert mintha teljesen másról írnál. Itt szó sincs szellemi újjászületésről. A keleti vallásokat pedig felesleges belekeverni, mert erősen semmi közük a dologhoz.

2018. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
94%
Honnan veszed, hogy a test halála után azonnal az Atyához kerül a lélek? Miért gondolod, hogy meghalni rossz? #8-nak igaza lehet a kettős természettel.
2018. szept. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
26%

"8 mert mintha teljesen másról írnál. Itt szó sincs szellemi újjászületésről."

Már hogyne lenne! meghalt és feltámadt. Hogy ne lenne ez szellemi újjászületés (is)? Hogy ne lenne a halált túlélő erőkről szó? És nagyon is idetartozik a többi tradíció. De nem baj, nem írok többet, mert látom a kérdező is lepontozott.

2018. szept. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!