Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Bennetek milyen...

Jehova tanúi! Bennetek milyen gondolatokat, érzéseket generál az amikor olvassátok olyan személyek írását, akik csak azért maradnak a szervezetben hogy ne veszítsék el a családtagjaikat?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Mint pl. ez az eset is!


2019. febr. 13. 10:24
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is Jehova Tanúja voltam, elkülönültem a szervezettől a hamis tanításuk és a gyülekezetben tapasztalt szeretetlenségük miatt.


A volt gyülekezetemben azt tapasztaltam, hogy a kiközösített családtagok, rokonok, hittársak egyszerűen "megszűnnek létezni", őket már "halottnak" tekintik, mivel állításuk szerint már Jehova számára is halottak, mivel elhagyták Őt. (Ez azt jelenti, hogy beültek Isten helyett a bírói székbe, és ők ítélkeznek az embertársaik felett.)


Nem lehet tartani a kapcsolatot a kiközösítettekkel, sokan évekig, évtizedekig nem tudnak arról, hogy mi van a gyermekükkel, hol élnek, mit csinálnak, mi van velük.


Volt gyülekezetemben sokan soha! nem látták még az unokáikat sem, nem is hajlandóak róluk tudomást venni! Pedig sokan bevitték/beviszik a szervezetbe a gyermekeiket, unokáikat. Sokan elhiszik a tanúk tanítását, miszerint Armageddont, a halált és a pusztulást csak akkor kerülheti el valaki, ha Isten egyetlen igaz népéhez tartozik, és azok egyedül Jehova Tanúi.


Ugyanígy "halottak" a volt hittársak is, csak a hazug pletykákat és rágalmakat tudják róluk terjeszteni, állandó téma közöttük a kiközösítettek.

Azokat a tagokat állandóan figyelik, akiknek kiközösített családtagjaik vannak, hogy hogyan tartják vele a tagok a kapcsolatot, és helytelenség esetén ezt jelentik a véneknek, ami szintén kiközösítéssel jár.


Ezért sokan inkább bent maradnak ebben a hazug szervezetben, hogy ne veszítsék el a családtagjaikat, rokonaikat, barátaikat.


Nekem szó szerint a "gyomrom fordult fel", amikor sírva borultak össze és csókolgatták a visszafogadott tagokat, azokat, akiket előtte hosszú hónapokig vagy éppen több évig is kivetettek maguk közül, ha például az utcán találkoztak nem köszöntek neki és gyűlölködve néztek rá.

Én soha nem tudnék visszamenni ilyen képmutató emberek közé, akik ilyen mértékben befolyásolhatóak, szó szerint "agymosottak", az érzelmeiket és a gondolkodásukat nem saját maguk, hanem mások irányítják.

2019. febr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

10-esnek!


"ugyan azt kell érezni, amit Isten érez ilyenkor"


Megkérdezhetem, hogy Ti, Jehova Tanúi honnét tudjátok hogy mit érez ilyenkor Isten?


Isten a SZERETET!


Ti ismeritek ezt az érzést?


Jézus soha senkit nem utasított el, soha nem közösített ki. Ő éppen a bűnösökért jött le a földre, hogy szentté és igazzá tegye őket. Nem ítélkezett, nem büntetett.


Jehova Tanúi pedig: csitt-csatt, dír-dúr "vágják fejbe" a Bibliából kiragadott igékkel az embertársaikat, visszaviszik őket a Törvény hatálya alá, nem elég nekik Jézus váltságáldozata, még azt emberi cselekedetekkel is ki akarják pótolni.


Hol van itt a SZERETET?


Nagyon nagy merészségre - vagy inkább az istenfélelem hiányára - vall az, ahogy Jehova Tanúi az embertársaik felett uralkodnak és ítélkeznek.


GONDOLKODTATOK MÁR AZON, HOGY AMIKOR ISTEN EZT LÁTJA, VAJON MIT ÉREZ ILYENKOR?

2019. febr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 lilla64 ***** válasza:
100%
Saját bőrömön tapasztaltam,hogy milyen kiközösitettnek lenni.A szüleimnek még azt is megtiltották,hogy eljőjjenek a polgári esküvőmre.Ennek ellenére édesapám eljött,és bizony kisterembe lett hivatva és kiközösitéssel fenyegették.Amikor az első gyerekünk megszületett és édesanyám néha eljött hozzám segiteni,heti szinten zaklatták őket a pásztorlátogatással.Aztán egyszer apumnak elege lett az egészből és elkülönült ő is.Édesanyám még bent van,de már ő se jár a gyülibe,sőt nagy meglepetésemre eljöttek az unokájuk szülinapjára is.
2019. febr. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

#23 Örülök, hogy ők megfogadták az Őrtorony folyóiratának címében szereplő felszólítást, és végre felébredtek.

Segítsétek, támogassátok egymást, és vigyázz rájuk! :)

2019. febr. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 lilla64 ***** válasza:
#24. Köszönjük :)
2019. febr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

azt a jehova vezetőt, vént, vagy sima jehova tagot, aki kiközösítésre bíztat, segédkezik benne,

ÉN EMBER SZÁMBA SEM VESZEM

és a legtöbb állattal különben bánnék mint ezekkel az állatokkal.

2019. febr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!