Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy Isten azért...

Lehetséges, hogy Isten azért nem avatkozik bele a világba, mert azzal be kellene ismernie, hogy a teremtése nem tökéletes?

Figyelt kérdés
Van rá esély, hogy gondol egyet és kivételek nélkül mindent lerombol?

2019. febr. 15. 19:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

#20 "Hidd el fog rombolni, de csak azt ami akadályozza a helyreállítást."


Az Özönvíz előtt is biztosan akadályozta a helyreállítást pl. a növényevő oroszlán, azért lett kiirtva (merthogy szerintetek aaz Özönvíz előtti oroszlán füvet legelt...)


"Ha lukas a Tető, nem lebontod a házat, hanem a tetőt foltozod be...."


Hát igen, normális ember így cselekszik. De akkor Isten miért rombolta le szinte a teljes élővilágot?

2019. febr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

"Ha lukas a Tető, nem lebontod a házat, hanem a tetőt foltozod be...."


Na igen, csak épp lehet hogy eleve nem kellett volna egy lukadásra hajlamos tetőt teremtenie, és nincs ez a sok felesleges macera.

2019. febr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%
Miért ne avatkozna bele? Manapság is beavatkozik, ezeket nevezzük csodáknak.
2019. febr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Ne szidjátok szegényt. Nyilván azért van itt fent egész nap, mert nem tanul, nem dolgozik, és szerettei sincsenek"


- Nem vagyok szegény

- Minden nap tanulok új dolgokat

- Elég sokat dolgozom

- Vannak szeretteim

- Nem vagyok itt egésznap


Kb. 5 darab tévedés volt az 5 darab állításodból. Ezen elgondolkodnék.

2019. febr. 15. 22:36
 15/21 A kérdező kommentje:

"Gondolom minimum 4 regisztrációval trollkodsz, vitákat formálsz. Nagyon beteg lehetsz"


Nem kell magadból kindulni. Nekem nincs szükségem ilyen beteg játékokra. Én nem manipulálni akarlak, hanem megtudni az igazat. Persze, van akinek fáj. (ők a leghangosabbak).

2019. febr. 15. 22:40
 16/21 anonim ***** válasza:

Jó kérdés:).

Mindent azért 1×-e nem tesz tönkre, hanem mindig máshol súlyt le Isten Haragja: hol egy cunami, hol egy tornádó, hol egy földrengés...

2019. febr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Az első két válaszoló hatalmas LOL és hatalmas, éber útjelző egyben. A jól ismert "senki nem tudja az idejét" gondolattal egybeforrva. A legtöbb, amit tehetsz, hogy magad is éberen teszel azért, hogy minél többen akarjanak a nyilvánvaló jó irány felé indulni. Időnként imádkozni azért, hogy teljesüljön a tényleges lehető legjobb végkimenetel, semmibe nem kerül. Kihez? Aki hallja, és aki tényleg tehet ezért. Idővel ráébred az ember, hogy minden jó úton halad ebbe az irányba. A késlekedés összes oka a végeláthatatlan tér, amit a mindenkinél okosabb kötekedő kapott a bizonyításra.
2019. febr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

1: igen,

2: igen.

2019. febr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Folyamatosan is "beleavatkozott", de a szabad akaratot tisztában tartotta mindig is!

Viszont most már a sötét korszakban vagyunk a hindu felfogás szerint. Hogy honnét lehet ezt tudni, hogy beléptünk a sötét korba? Kérdezte egy hindu guru, a válasza ez volt: onnét, hogy Isten fiát keresztre feszítették!

És ez 2000 évvel ezelőtt volt, mekkora akkor ma már a sötétség?

2019. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

"- Nem vagyok szegény


- Minden nap tanulok új dolgokat


- Elég sokat dolgozom


- Vannak szeretteim


- Nem vagyok itt egésznap



Kb. 5 darab tévedés volt az 5 darab állításodból. Ezen elgondolkodnék."


Na, akkor gondolkodjunk!


"Minden nap tanulok új dolgokat"

Nem látszik, inkább ugyanazokat megkérdezed többször is egy hónapban. Ha ez neked tanulás ...


"Elég sokat dolgozom"

Nem látszik


"Vannak szeretteim"

Nem látszik


"Nem vagyok itt egésznap"

Nem látszik


Ja és néha férfinak vallod magad, néha nőnek. Szóval, mivel skizo vagy, nem lep meg, h tévedtél

2019. febr. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!